Založ si blog

Čo má zakryť celoplošný skríning?

Pár dní politici a médiá vytrvalo zastrašujú občanov geniálnym plánom pána premiéra, ktorý ho tentokrát nazval nie celoplošným testovaním, ale celoplošným skríningom.
Hurá akcia s bombastickým frázovitým názvom „Zachráňme spolu životy“, má však za úlohu zakryť to, čo sa v skutočnosti v našom štáte deje.
Pomaly vychádza najavo, že prvé celoplošné testovanie bola v skutočnosti klinická štúdia financovaná zo zdrojov nadácie Bill & Melinda Gates Foundation, ale aj z prostriedkov programu EÚ pre výskum a inovácie a iných zdrojov. Spôsob, akým boli občania donútení podstúpiť tento pre mnohých nedobrovoľný a ponižujúci pokus na ľuďoch svedčí o tom, že vláda premiéra Matoviča dostala „voľnú ruku“ nielen v porušovaní platných zákonov SR, zákonov EÚ, ale aj ľudských práv a slobôd.
O tom, že premiér Matovič sa už vôbec neradí s odborníkmi a považuje sa za generála otvorene priznal aj šéf permanentného krízového štábu Peter Škodný. Podľa jeho slov na Slovensku vznikol dojem, že pán premiér je generálny riaditeľ krajiny a ministri a všetci ostatní sú jeho podriadení, ktorí musia slepo poslúchať jeho nariadenia. Nuž, ktovie prečo sa pán premiér takto správa a kto mu dal na to mandát a oprávnenie?
Iným veľmi závažným problémom je, kto v súčasnosti tvorí zákonodarný zbor – NR SR. Sú to ľudia, ktorí boli zvolení v „slobodných a demokratických“ voľbách. Áno, čl. 30 ods. 1, Ústavy SR hovorí, že občania majú právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov, takže každý z nás má pravo voliť a byť volený. Obrovskou chybou systému je však to, že občanov nezajíma odbornosť a kvalifikovanosť ľudí, ktorí ich majú v parlamente a vláde zastupovať.
Takže v súčasnosti stačí byť napríklad obyčajnou ženou, či aktivistom, alebo zabávačom, dôchodcom a pod., aby ste sa mohli stať členom vlády, či parlamentu. Stačí dostatočná mediálna podpora, kvalitná reklama a potom je úplne bežné, že zákony jednohlasne schvaľujú ľudia bez toho, aby vedeli a rozumeli tomu čo schvaľujú. Stačí iba poslušne plniť vôľu ich „generálneho riaditeľa“.
Preto sa niet čo čudovať, že naša republika zaostáva v pomoci ľuďom postihnutým koronakrízou a situácia v našom štáte je neúnosná. V okolitých štátoch vlády priamo pomáhajú ľuďom, ktorí sa kvôli koronakríze ocitli v zlej finančnej a životnej situácii. Na Slovensku, naopak krachuje mnoho malých podnikateľov, na ktorých sa vláda a parlament doslova vykašlali kvôli plneniu si záväzkov pána premiéra súvisiacich s klinickými štúdiami na obyvateľoch SR.
Mediálne šírenie strachu z pandémie, ale aj úplne zlyhanie vlády a štátu v pomoci občanom je zlyhaním systému, ale aj ľudí, ktorí sa vďaka nemu dostali k moci. Náprava a návrat k normálnemu stavu v SR bude vyžadovať veľké úsilie, ale aj nutnosť obnoviť a vylepšiť systém riadenia štátu tak, aby nebolo možné zneužívať moc, ktorú vo voľbách dostanú volení zástupcovia na všetkých úrovniach riadenia štátu. V súčasnej situácii je potrebné premýšľať nad, nazvala by som to plánom B, ktorý by pomohol prekonať súčasnú politickú a ekonomickú krízu, ktoré vznikli súčasným neodborným riadením štátu.
Preto by sme mali prestať podliehať strachu a začať premýšľať a konať tak, aby bola do spoločnosti navrátená pokojná atmosféra. A to sa nedá dosiahnuť hnevom a násilím a ešte väčším rozvracaním spoločnosti, ale navrátením skutočných hodnôt, čestnosti, spravodlivosti, úcty k životu, obyčajnej ľudskosti…

Článok bol pôvodne uverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Zatajil Matovič občanom dohodnutý experiment?
Matovič sa s odborníkmi neradí…
Premiér nie je generálny riaditeľ krajiny…
Slováci sa búria..
Ako sa šírenie strachu z pandémie zneužíva proti ľuďom

Zabudli sme na Človeka. ..

09.02.2021

Posledné dva dni cítim únavu. Takú tú podivnú, ktorá ma vždy prinúti intenzívnejšie premýšľať o zmysle bytia Človeka. O zmysle vlastného bytia ľudia málokedy premýšľajú, pretože ich myseľ zamestnávajú mnohé iné myšlienky. A tým myšlienkam dávajú väčší priestor ako sebe samému. Často síce myslia na seba, ale nemyslia na Človeka v sebe. Zabudli sme na [...]

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

08.02.2021

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom. Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda. V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a [...]

Čo by som chcela?

06.02.2021

Striasť prach a únavu z krídel ubolených z ťažoby života, zatvoriť oči a nadýchnuť sa bolesti, ktorá rodí novú nádej v každé budúce svitanie večnosti… Čo by som chcela? Vystrieť dlane k nebu a nechať do nich padať túžbu po živote silnejšiu ako hlas vesmírnej ozveny ticha v nás. Čo by som chcela? Utekať v ústrety životu, zmáčaná prúdmi dažďa plaču a [...]

Igor Matovič, prezidentský palác

NÁZOR: Uznesenie vlády písal koronavírus. Osobne

01.03.2021 07:15

Ak to, čo sa dostalo do rúk médiám ako uznesenie vlády, je konečný stav opatrení, tak je šanca, že si lockdown zopakujeme. Tentoraz skutočný.

irán rakety

Sýria tvrdí, že odrazila izraelský raketový útok

01.03.2021 06:52

O obetiach alebo škodách sýrske médiá neinformovali. Izraelská strana sa k údajnému útoku nevyjadrila.

Očkovanie koronavírus

ONLINE: Česi dostanú vakcíny od Nemcov, Zeman žiada Putina o Sputnik

01.03.2021 06:00, aktualizované: 07:04

Česko dostane od susedného Nemecka vakcíny proti koronavírusu. Prezident Miloš Zeman vybavuje u prezidenta Vladimíra Putina Sputnik V.

Virus Outbreak Czech Republic

Česko sa opäť zatvára

01.03.2021 06:00

V Česku od dnešného dňa sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,135
Celková čítanosť: 3674238x
Priemerná čítanosť článkov: 3237x

Autor blogu