Založ si blog

Prestaňte testovať a začnite riadiť štát!

Dnes som si znova pozrela zo záznamu tv reláciu „Téma dňa“ zo dňa 11.1 2021, v ktorej boli hosťami pán Vladimír Soták, predseda Klubu 500 a pán Emil Macho, predseda SPPK.
Z vyjadrení týchto pánov je zrejmé, že vláda Igora Matoviča úplne zlyhala vo vedení a riadení štátu a doteraz neurobila nič, čo by reálne zmiernilo dopady nielen coronakrízy, ale aj ich vládnutia.
Páni Soták a Macho jasne povedali, že vláda odmieta akúkoľvek komunikáciu práve s odvetviami, ktoré sú základom celej ekonomiky a doslova držia ekonomicky tento štát nad vodou.
Najzávažnejšou informáciu o ktorej médiá neinformujú bola tá, že vláda nerokovala a nespolupracovala s predstaviteľmi priemyslu, pôdohospodárstva a poľnohospodárstva pri tvorbe „Plánu obnovy“, ktorého časť bude EK pravdepodobne zamietnutá. Inou veľmi závažnou správou bolo to, že také strategické rezorty, akými sú pôdohospodárstvo a poľnohospodárstvo sa do plánu „Plánu obnovy“ nedostali a odborníci z týchto odvetví neboli prizvaní k tvorbe programu obnovy Slovenska, ktoré vláda prestavila v Bruseli.
Na tomto vidieť, že v našom štáte vládnu ľudia bez akejkoľvek odbornej kvalifikácie a skúseností a systém riadenia štátu rýchlokvasenými politikmi je viac ako zlý. A taktiež je veľmi zlé a neprípustné, aby závažné dokumenty, akým je napríklad aj „Plán obnovy“ vytvárali ľudia, ktorí nemajú praktické znalosti a skúsenosti z rôznych odvetví hospodárstva. Čo to znamená? Že pôdohospodári, poľnohospodári a potravinári budú bez akejkoľvek podpory? Vedia odborníci, ktorí vytvárali „Plán obnovy“ na akej úrovni je potravinová sebestačnosť Slovenska? Je normálne, že slovenské lesy sú ešte viac pľundrované ako bolo za jedného ministra, ktorého prezývali drevobarón?
Pán Soták hovoril aj o tom, aké opatrenia robili firmy počas minulých mesiacov. Ako na vlastné náklady zabezpečovali ochranné prostriedky a pomôcky, ale aj testy a zabezpečovali pravidelné a dobrovoľné testovanie zamestnancov. Taktiež hovoril, že je dôležitá nielen vakcinácia, ale najmä imunita občanov a že pred Vianocami zakúpili vitamím D, ktorý dostávali zamestnanci a dôchodcovia. A mal pravdu aj v tom, že nie je možné, aby sa riešila len jedna časť problémov, tá ktorá vláde vyhovuje a ostatné problémy, ktoré sú takisto veľmi závažné ostávajú neriešené. Poukázal aj na to, že podľa porovnania štatistiky úmrtí je na Slovensku nárast v roku 2020 oproti r. 2019, 421 úmrtí a to, že tu sa rieši len covid a 2500 úmrtí na covid, alebo s covidom, kým o ostatných 51 tisíc zomrelých sa nehovorí nič. Nehovorí sa na čo zomreli, či im bola poskytnutá adekvátna lekárska starostlivosť a liečba. A priamo hovoril o tom, ako média zastrašujú obyvateľov pandémiou.
Áno, mal pravdu. Na Slovensku sa už skoro rok okrem volieb, ktoré boli koncom februára, covidu a politických čistiek nerieši nič iné. Posledné mesiace žijeme v testovacom ošiali pána premiéra a túto vládu už nezaujíma nič iné, iba udržanie si moci aj za cenu hrubého potláčania ľudských práv obyvateľov, porušovania zákonov a nástrojom na udržanie si moci sa stalo zneužívanie právomoci verejnými činiteľmi, zastrašovanie obyvateľstva a verejné prenasledovanie nepohodlných ľudí. O tom prečo vláda v skutočnosti nariadila nové prísne reštrikčné opatrenia, nakoniec povedal aj minister Krajčí, že to nebolo kvôli covidu , ale vláda sa bála protestov a toho, že by na Slovensku mohli byť nejaké vzbury, pretože tu bola veľmi napätá situácia.
V záujme všetkých obyvateľov Slovenska by táto vláda mala skončiť s nátlakom, ktorý vyvíja na občanov a prestať s testovaním, mala by začať robiť to, čo má a musí, riadiť štát. A ak táto vláda nie je schopná riadiť štát, tak by mala čím skôr odstúpiť.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Téma dňa:cca od 52. minúty
Priemysel a potraviny v roku 2021
Bála sa vláda protestov?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876482x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu