Založ si blog

Matovič nie je obyčajný pešiak, ale ani kráľ. ..

Je zrejmé, že nie je schopný zvládnuť politickú partiu, ktorá ním bola rozohraná voči nám občanom. Nikdy nebol dostatočne silnou figúrkou a teraz to dokazuje každým svojím vystúpením. Obklopil sa ľuďmi, ktorí sú na úplne rovnakej úrovni a ktorí rovnako neférovo postupujú proti občanom, ktorých vnímajú ako súperov. Preto je tak podporovaný vo svojom neovládnuteľnom velikášstve a samoľúbosti a preto sme sa doteraz nedozvedeli, kto je v krízovom štábe, ktorý riadi štát a ani mená podľa pána Matoviča „vyparených sa odborníkov“. V skutočnosti je to veľmi nečestná hra proti občanom, ktorá má zakryť mnohé. Napríklad aj to, kto v skutočnosti vládne a prečo sú obmedzované ľudské práva občanov na Slovensku, prečo je úplne normálne, že skupina ľudí, môže bežne a beztrestne porušovať zákony, opľúvať Ústavu SR a drzo sa vysmievať občanom do očí.
Možno by bolo potrebné položiť si jednu zaujímavú otázku a to: „Potrebujeme politikov na riadenie štátu?“
Politici sa menia vo vláde v parlamente po každých voľbách. Často zakladajú nové, účelovo vytvorené politické strany, do ktorých investujú obrovské peniaze a týmto spôsobom sa dostávajú k moci a získavajú vo voľbách mandáty na zastupovanie občanov. Mandáty na to, aby riadili štát. Robia to, alebo pracujú pre iných? Pretože doteraz na Slovensku za posledných tridsať rokov urobili priamo pre občanov a štát minimum. A vlády sa líšia len v tom, že tie, ktoré si hovorili, že sú sociálne založené, nechali ľudí aspoň ako tak dýchať. V skutočnosti politici nemajú absolútne žiadnu zodpovednosť za svoje konanie a preto sú doteraz nepostihnuteľní za to čo robia.
Sú len figúrkami rôznych mocenských hier, ktoré nemajú so skutočným riadením štátu nič spoločné.
Minulý týždeň sme boli svedkami okázalého zatknutia Jaroslava Haščáka a budúcnosť ukáže, čo za tým skutočne bolo. Presne tak, ako sme denne svedkami politických hier a divadla, ktoré majú zakryť to, čo sa deje. A v našom malom štáte sa toho deje veľmi veľa. Koronakrízové testovacie šialenstvo však začalo ukazovať podstatu fungovania tejto politickej garnitúry a tým je pokus o zavedenie totalitných praktík a diktátorského režimu vo „vyspelej demokratickej spoločnosti“, za ktorú sa skrýva tvrdý kapitalizmus. Žiaľ, rozohraná partia voči súperovi nevychádza a pán Matovič ukázal, že nie je obyčajným pešiakom, ale ani kráľom.
A preto je na rade „ťah dámou“ v podobe kritiky jeho konania pani prezidentkou, ktorá však doteraz dokázala len to, že aj ona napriek ľúbivým slovám a gestám, ide proti vlastným občanom a tí by mali byť práve v tejto chvíli veľmi obozretní.
Prečo?
Pretože pani prezidentka zatiaľ neurobila nič, aby zastavila hospodársky, sociálny a spoločenský úpadok štátu a jeho občanov, aj keď to mohla urobiť.
Pretože v hre je budúcnosť celého štátu, budúcnosť nás občanov a najmä budúcich generácií.
Pretože je ohrozená stabilita, suverenita a nezávislosť nášho štátu ako aj jeho bezpečnosť.
Pretože je ohrozený ešte aj zostatok majetku, ktorý tomuto štátu ostal.
Áno, celý tento koronavírusový humbuk má za úlohu zakryť totálnu likvidáciu toho, čo ostalo v rukách štátu…
A aký je to štát, ktorý nič nemá? Štát, v ktorom sú jeho občania len nádenníci a nevoľníci iných?
Preto je nutné zaviesť taký režim, v ktorom by sa občania nemohli a nesmeli postaviť proti vládnucej moci. A to je podstata tejto hry, ktorá bola rozohraná voči nám občanom. Zaviesť totalitu a diktatúru vládnucej moci.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Tretia vlna privatizácie…
Štát podojili o státisícové dotácie aj netransparentné firmy…
Ľudia sa začínajú stavať Matovičovi na odpor…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727179x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu