Založ si blog

Matovič nie je obyčajný pešiak, ale ani kráľ. ..

Je zrejmé, že nie je schopný zvládnuť politickú partiu, ktorá ním bola rozohraná voči nám občanom. Nikdy nebol dostatočne silnou figúrkou a teraz to dokazuje každým svojím vystúpením. Obklopil sa ľuďmi, ktorí sú na úplne rovnakej úrovni a ktorí rovnako neférovo postupujú proti občanom, ktorých vnímajú ako súperov. Preto je tak podporovaný vo svojom neovládnuteľnom velikášstve a samoľúbosti a preto sme sa doteraz nedozvedeli, kto je v krízovom štábe, ktorý riadi štát a ani mená podľa pána Matoviča „vyparených sa odborníkov“. V skutočnosti je to veľmi nečestná hra proti občanom, ktorá má zakryť mnohé. Napríklad aj to, kto v skutočnosti vládne a prečo sú obmedzované ľudské práva občanov na Slovensku, prečo je úplne normálne, že skupina ľudí, môže bežne a beztrestne porušovať zákony, opľúvať Ústavu SR a drzo sa vysmievať občanom do očí.
Možno by bolo potrebné položiť si jednu zaujímavú otázku a to: „Potrebujeme politikov na riadenie štátu?“
Politici sa menia vo vláde v parlamente po každých voľbách. Často zakladajú nové, účelovo vytvorené politické strany, do ktorých investujú obrovské peniaze a týmto spôsobom sa dostávajú k moci a získavajú vo voľbách mandáty na zastupovanie občanov. Mandáty na to, aby riadili štát. Robia to, alebo pracujú pre iných? Pretože doteraz na Slovensku za posledných tridsať rokov urobili priamo pre občanov a štát minimum. A vlády sa líšia len v tom, že tie, ktoré si hovorili, že sú sociálne založené, nechali ľudí aspoň ako tak dýchať. V skutočnosti politici nemajú absolútne žiadnu zodpovednosť za svoje konanie a preto sú doteraz nepostihnuteľní za to čo robia.
Sú len figúrkami rôznych mocenských hier, ktoré nemajú so skutočným riadením štátu nič spoločné.
Minulý týždeň sme boli svedkami okázalého zatknutia Jaroslava Haščáka a budúcnosť ukáže, čo za tým skutočne bolo. Presne tak, ako sme denne svedkami politických hier a divadla, ktoré majú zakryť to, čo sa deje. A v našom malom štáte sa toho deje veľmi veľa. Koronakrízové testovacie šialenstvo však začalo ukazovať podstatu fungovania tejto politickej garnitúry a tým je pokus o zavedenie totalitných praktík a diktátorského režimu vo „vyspelej demokratickej spoločnosti“, za ktorú sa skrýva tvrdý kapitalizmus. Žiaľ, rozohraná partia voči súperovi nevychádza a pán Matovič ukázal, že nie je obyčajným pešiakom, ale ani kráľom.
A preto je na rade „ťah dámou“ v podobe kritiky jeho konania pani prezidentkou, ktorá však doteraz dokázala len to, že aj ona napriek ľúbivým slovám a gestám, ide proti vlastným občanom a tí by mali byť práve v tejto chvíli veľmi obozretní.
Prečo?
Pretože pani prezidentka zatiaľ neurobila nič, aby zastavila hospodársky, sociálny a spoločenský úpadok štátu a jeho občanov, aj keď to mohla urobiť.
Pretože v hre je budúcnosť celého štátu, budúcnosť nás občanov a najmä budúcich generácií.
Pretože je ohrozená stabilita, suverenita a nezávislosť nášho štátu ako aj jeho bezpečnosť.
Pretože je ohrozený ešte aj zostatok majetku, ktorý tomuto štátu ostal.
Áno, celý tento koronavírusový humbuk má za úlohu zakryť totálnu likvidáciu toho, čo ostalo v rukách štátu…
A aký je to štát, ktorý nič nemá? Štát, v ktorom sú jeho občania len nádenníci a nevoľníci iných?
Preto je nutné zaviesť taký režim, v ktorom by sa občania nemohli a nesmeli postaviť proti vládnucej moci. A to je podstata tejto hry, ktorá bola rozohraná voči nám občanom. Zaviesť totalitu a diktatúru vládnucej moci.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Tretia vlna privatizácie…
Štát podojili o státisícové dotácie aj netransparentné firmy…
Ľudia sa začínajú stavať Matovičovi na odpor…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879849x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu