Založ si blog

Matovič nie je obyčajný pešiak, ale ani kráľ. ..

Je zrejmé, že nie je schopný zvládnuť politickú partiu, ktorá ním bola rozohraná voči nám občanom. Nikdy nebol dostatočne silnou figúrkou a teraz to dokazuje každým svojím vystúpením. Obklopil sa ľuďmi, ktorí sú na úplne rovnakej úrovni a ktorí rovnako neférovo postupujú proti občanom, ktorých vnímajú ako súperov. Preto je tak podporovaný vo svojom neovládnuteľnom velikášstve a samoľúbosti a preto sme sa doteraz nedozvedeli, kto je v krízovom štábe, ktorý riadi štát a ani mená podľa pána Matoviča „vyparených sa odborníkov“. V skutočnosti je to veľmi nečestná hra proti občanom, ktorá má zakryť mnohé. Napríklad aj to, kto v skutočnosti vládne a prečo sú obmedzované ľudské práva občanov na Slovensku, prečo je úplne normálne, že skupina ľudí, môže bežne a beztrestne porušovať zákony, opľúvať Ústavu SR a drzo sa vysmievať občanom do očí.
Možno by bolo potrebné položiť si jednu zaujímavú otázku a to: „Potrebujeme politikov na riadenie štátu?“
Politici sa menia vo vláde v parlamente po každých voľbách. Často zakladajú nové, účelovo vytvorené politické strany, do ktorých investujú obrovské peniaze a týmto spôsobom sa dostávajú k moci a získavajú vo voľbách mandáty na zastupovanie občanov. Mandáty na to, aby riadili štát. Robia to, alebo pracujú pre iných? Pretože doteraz na Slovensku za posledných tridsať rokov urobili priamo pre občanov a štát minimum. A vlády sa líšia len v tom, že tie, ktoré si hovorili, že sú sociálne založené, nechali ľudí aspoň ako tak dýchať. V skutočnosti politici nemajú absolútne žiadnu zodpovednosť za svoje konanie a preto sú doteraz nepostihnuteľní za to čo robia.
Sú len figúrkami rôznych mocenských hier, ktoré nemajú so skutočným riadením štátu nič spoločné.
Minulý týždeň sme boli svedkami okázalého zatknutia Jaroslava Haščáka a budúcnosť ukáže, čo za tým skutočne bolo. Presne tak, ako sme denne svedkami politických hier a divadla, ktoré majú zakryť to, čo sa deje. A v našom malom štáte sa toho deje veľmi veľa. Koronakrízové testovacie šialenstvo však začalo ukazovať podstatu fungovania tejto politickej garnitúry a tým je pokus o zavedenie totalitných praktík a diktátorského režimu vo „vyspelej demokratickej spoločnosti“, za ktorú sa skrýva tvrdý kapitalizmus. Žiaľ, rozohraná partia voči súperovi nevychádza a pán Matovič ukázal, že nie je obyčajným pešiakom, ale ani kráľom.
A preto je na rade „ťah dámou“ v podobe kritiky jeho konania pani prezidentkou, ktorá však doteraz dokázala len to, že aj ona napriek ľúbivým slovám a gestám, ide proti vlastným občanom a tí by mali byť práve v tejto chvíli veľmi obozretní.
Prečo?
Pretože pani prezidentka zatiaľ neurobila nič, aby zastavila hospodársky, sociálny a spoločenský úpadok štátu a jeho občanov, aj keď to mohla urobiť.
Pretože v hre je budúcnosť celého štátu, budúcnosť nás občanov a najmä budúcich generácií.
Pretože je ohrozená stabilita, suverenita a nezávislosť nášho štátu ako aj jeho bezpečnosť.
Pretože je ohrozený ešte aj zostatok majetku, ktorý tomuto štátu ostal.
Áno, celý tento koronavírusový humbuk má za úlohu zakryť totálnu likvidáciu toho, čo ostalo v rukách štátu…
A aký je to štát, ktorý nič nemá? Štát, v ktorom sú jeho občania len nádenníci a nevoľníci iných?
Preto je nutné zaviesť taký režim, v ktorom by sa občania nemohli a nesmeli postaviť proti vládnucej moci. A to je podstata tejto hry, ktorá bola rozohraná voči nám občanom. Zaviesť totalitu a diktatúru vládnucej moci.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Tretia vlna privatizácie…
Štát podojili o státisícové dotácie aj netransparentné firmy…
Ľudia sa začínajú stavať Matovičovi na odpor…

„Z blata do kaluže a naspäť“ – mýtus o politike a politických stranách…

19.03.2023

Kedysi dávno som v jednej debate čítala názor, že politické strany sú potrebné (aj na Slovensku), kvôli pluralite politických názorov. Áno, je to známe klišé, ktorým sa neustále ospravedlňuje hojný výskyt politických strán a politikárčenia najmä v našom štáte. Čo však skutočne politika a politické strany znamenajú pre Slovákov posledných viac [...]

„Šoková terapia“

10.02.2023

Pred pár dňami, keď sa prevalil škandál, že súkromná televízia TA3 „stiahla“, čiže „scenzurovala“ rozhovor moderátorky Anky Žitnej s americkým ekonómom J. Sachsom v relácii „Tak takto“ som napísala krátky status s názvom „Neverte všetkému“, v ktorom som pár vetami pripomenula čitateľom, kto je J. Sachs a jeho činnosť po páde [...]

Pár slov o referende a nielen o ňom…

18.01.2023

Pár dní premýšľam, či sa mám vyjadriť k otázke referenda, alebo nie. Kým mainstreamové médiá referendum viac-menej ignorujú a prinášajú informácie o mocenských rošádach našej ne-vlády a vyjadrenia politikov o tom, ako vláda v demisii musí pomáhať občanom štátu, tak v alternatíve a na soc. sieťach prebiehajú diskusie zástancov aj odporcov referenda. [...]

SAMP/T

Časť talianskej opozície tvrdo kritizuje výcvik ukrajinských vojakov neďaleko Ríma

20.03.2023 21:42

Taliansko podľa opozície poskytovaním čoraz rozvinutejších zbraní prispieva k zvyšovaniu intenzity konfliktu na Ukrajine.

superpočítač, počítač, pc, procesor, CPU, intel, výpočtová sila, komputing

Nemecká rada pre etiku žiada limity na používanie umelej inteligencie

20.03.2023 20:36

Používanie umelej inteligencie by malo posilniť ľudský rozvoj, nie ho znižovať.

Francúzsko

Francúzska vláda prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29, aktualizované: 19:47

Francúzska vláda v pondelok prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,292
Celková čítanosť: 4990791x
Priemerná čítanosť článkov: 3863x

Autor blogu