Založ si blog

Možno bude aj akcia „Posledný súd“. . .

Úplnou náhodou som si prečítala rozhovor s profesorom Krčmérym, ktorý bol uverejnený 1. novembra 2020 v novinách Slovo+. Áno, bolo to vtedy, keď pán premiér Matovič zakázal pod hrozbou sankcií občanom nášho štátu návštevy cintorínov a vzdať úctu zosnulým a namiesto toho prinútil viac ako tri milióny Slovákov stáť v radoch na zbytočné testovanie.
Pán profesor Krčméry podporoval toto celoplošné testovanie a aj iné kroky premiéra a ministra zdravotníctva Krajčího a obhajoval aj obrovské finančné náklady, ktoré boli naň vynaložené.
Na druhej strane však vyzýval ľudí, aby sa nezúčastňovali protestov 17. 11., odložili svoj hnev a nesúhlas a nevystavovali sa riziku nákazy kvôli preplnenosti zdravotníckych zariadení…
Áno, ľudia sú nahnevaní a to čoraz viac, pretože táto vláda im siaha na najintímnejšie sféry života a ničí ich dôstojnosť, čo neobhája ani farizejské slová. Denne sme svedkami toho, ako sú v mene covidu ekonomicky ničené celé rodiny, nastáva neistota a chudoba a ľudia sa ocitajú na dne. A je veľmi smutné vidieť, že práve ľudia, ktorí sa hlásia ku kresťanskej láske, spôsobujú, obhajujú a podporujú neľudské a protiprávne konanie vlády.
Občania sa namiesto pomoci, na ktorú sú mnohí odkázaní, dočkali mediálneho divadla, v podobe zatknutia pána Haščáka v policajnej akcii súvisiacej s kauzou Gorila. A v posledných dňoch v policajnej akcii pod názvom „Judáš“, zatkli ďalších podozrivých. Nuž, tých „Judášov“ máme na Slovensku požehnane, hlavne tých, ktorí figurujú v kauze „Gorila“ a ktorí rozpredali všetko, čo malo hodnotu a ktorí z nášho štátu vytvorili druhotriednu kolóniu s montážnymi halami a lacnou pracovnou silou. Ale ktovie, či aj oni budú zatknutí tak ako aj noví „Judáši“, ktorí za pomyselných tridsať strieborných ničia celý štát a občanom porušovaním ľudských práv a slobôd siahajú na dôstojnosť a bezohľadne šliapu po všetkých ľudských hodnotách. A ešte sa nájdu aj takí, ktorí týmto „Judášom“ nadšene tlieskajú a chvália ich za to.
Ktovie v akých policajných akciách budú pozatýkaní a či sa vôbec budú niekedy zodpovedať za svoje skutky. Žiaľ, ako vidieť, mnohým veriacim aj neveriacim, stačí ku šťastiu náboženský folklór, ktorý nemá nič spoločné s vierou v Boha. Preto aj tie bombastické názvy policajných akcií, ktoré majú ľudí ohúriť. A ešte ich bombastickejšie prevedenie za prítomnosti médií, ktoré z nich prinášajú horúce správy.
Lenže nič sa nedeje len tak a v prípade vládnutia súčasnej vlády je to isté tak, „ako na Otčenáši amen“. V správach o zatknutí p. Haščáka, či p. Lučanského a iných vysokopostavených ľudí, zanikajú správy o tom, že sa vláda pustila do veľmi rýchlej novelizácie ústavy, ktorú kritizujú nielen odborníci, ale dokonca aj pani prezidentka upozorňuje na závažnosť takýchto ústavných zmien. Je nanajvýš zvláštne, že média o pripravovanej novele prinášajú len strohé správy, pretože Ústava SR je základom nášho právneho poriadku a týka sa všetkých občanov. A preto by občania mali vedieť čo najviac o tom, čoho sa táto novela týka.
V našom štáte si pomaly zvykáme na postupné zavádzanie totality a diktátorske správanie sa pána premiéra, ktorý sa začína hrať na boha a preberá vládu nad štátom do vlastných rúk.
Lenže všetci občania nie sú konzumentmi náboženského folklóru, tak ako to predpokladajú kresťanskí priatelia a podporovatelia pána premiéra, ktorí mu tak razantne pomáhajú bojovať proti covidu. Práve naopak, mnohí občania premýšľajú a majú svoj vlastný názor. Preto by priatelia pána premiéra, ak sú skutočnými kresťanmi mali vedieť, že v Biblii je napríklad v Matúšovom evanjeliu kapitola 25, ktorá vo veršoch 31 – 46, pojednáva O poslednom súde…
Takže sa pokojne môže stať, že sa naplnia iné biblické slová“ „Lebo, všetci ktorí berú meč, mečom zahynú“ Mt 26, 52; ktoré poznáme viac v prísloví: Kto čím bojuje, tým aj zahynie“, alebo „Kto čím zachádza, tým aj schádza“.
Nuž ktovie, možno nakoniec príde aj akcia „Posledný súd“…
Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Profesor Vladimír Krčméry: Boh sa my pýtal“ „Kde si ty?“
Profesor Krčméry obhajuje testovanie a náklady naň…
Profesor Krčméry k protestným zhromaždeniam…
Policajné akcie…

Krysy vracujúce sa na loď. ..

24.01.2021

Hovorí sa, že keď sa potápa loď, ako prvé ju opúšťajú krysy… Áno, opúšťajú ju vo chvíli, keď sa ju posádka snaží opraviť a zachrániť. Lode sa často potápajú práve preto, lebo ich ničí chamtivosť krýs, ktoré hryzú všetko čo im príde pod zuby. Hryzú ako divé. Neustále majú pocit, že nemajú dosť nahryzené a dokážu na lodi rozhrýzť úplne všetko. [...]

Ako dlho ešte chcú klamať a zastrašovať ľudí?

22.01.2021

Včera som chvíľku pozerala správy na spravodajskej tv. Moderátorka s tragickým výrazom a pohnutým hlasom informovala Slovač o tom, ako začína chýbať v nemocniciach kyslík… Nuž, kyslík nechýba len nemocniciach, ale všetkým tým, ktorí musia povinne nosiť rúško… Škoda, že médiá neinformujú o tom, čo všetko spôsobuje slabé, alebo nedostatočné [...]

Čo má zakryť celoplošný skríning?

21.01.2021

Pár dní politici a médiá vytrvalo zastrašujú občanov geniálnym plánom pána premiéra, ktorý ho tentokrát nazval nie celoplošným testovaním, ale celoplošným skríningom. Hurá akcia s bombastickým frázovitým názvom „Zachráňme spolu životy“, má však za úlohu zakryť to, čo sa v skutočnosti v našom štáte deje. Pomaly vychádza najavo, že prvé celoplošné [...]

testovanie koronavírus

Laboratóriá odhalili 551 infikovaných, hospitalizovaných máme takmer 3500

25.01.2021 10:08

Za uplynulý deň urobili na Slovensku 3 806 RT-PCR testov. Nie sú hlásené žiadne nové úmrtia.

štefan hamran

Výbor začal vypočúvať kandidátov na šéfa polície

25.01.2021 09:38

O post sa uchádza aj dočasne poverený šéf Peter Kovařík.

sneh, sneženie

Sneh, vietor aj poľadovica trápia Slovensko

25.01.2021 09:10, aktualizované: 09:22

Horský priechod Dargov je v oboch smeroch neprejazdný.

Bolívia, koronavírus, festival

ONLINE: Biden zavrie dvere do USA, Česko hlási najmenej prípadov od 13. decembra

25.01.2021 05:45, aktualizované: 09:52

Americký prezident Joe Biden nepustí do USA Európanov pre britskú mutáciu koronavírusu a cestujúcich z JAR pre juhoafrickú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,120
Celková čítanosť: 3588359x
Priemerná čítanosť článkov: 3204x

Autor blogu