Založ si blog

Aktivista a biznisman Matovič, nikdy nebol a nebude politikom. ..

Prečo?
Pretože počas svojho pôsobenia na slovenskej politickej scéne sa nikdy nesprával ako politik.
Ešte aj v súčasnosti, keď je na poste premiéra, sa neustále prezentuje ako nejaký občiansky aktivista, ktorý neustále s niekým a s niečím bojuje. Doteraz vystupoval v úlohe neúnavného bojovníka proti vláde Smeru a Robertovi Ficovi, voči ktorému používal nepodložené obvinenia, ktoré by v právnom štáte mali svoju dohru a niesol by za ne zodpovednosť. Teraz sa vžil do úlohy bojovníka proti Covidu, ale v skutočnosti začal tvrdo bojovať proti vlastnému štátu a jeho občanom, keď výsledkom jeho pármesačného vládnutia je nástup totality a tvrdej diktatúry voči obyvateľom štátu a následkom je rozklad právneho štátu, likvidácia ekonomiky, strata nezávislosti a suverenity štátu.
Aj keď premiér Matovič na verejnosti vystupuje pod maskou aktivistu a bojovníka, v skutočnosti je to tvrdý biznisman, ktorý berie politiku ako zdroj zisku. Stačí sa pozrieť ako pôsobil v minulosti pri svojom raketovom nástupe do politiky pod hlavičkou občianskeho združenia Obyčajní ľudia na kandidátke SaS. Prvým jeho „politickým počinom“ bolo vyhlásenie, že môže za ponúknutých 20 miliónov eur odstaviť vládu Ivety Radičovej, čo neskôr označil ako vtip. Nuž a takými „vtipmi“ zabáva Slovákov už celé desaťročie.
Prečo? Pretože sú vynikajúcim marketingom a vie, že na nich zarobí majetok. A preto sa neštíti nijakých podrazov a nečestností, či vydierania, čo v súčasnosti predvádza na občanoch Slovenska.
Áno, premiér Matovič je tvrdým biznismanom a správa sa tak aj ku svojim politickým partnerom.
Dokonca aj značka OĽANO, pod ktorou v súčasnosti vystupuje je už vyprázdneným pojmom a názvom, pretože keď zakladal svoje politické hnutie pred parlamentnými voľbami v roku 2012, nalákal doň „nezávislé osobnosti“, ku ktorým sa začal správať ako despotický šéf firmy. Okrem iného vyzýval členov kandidátky, aby išli spolu s ním na detektor lži. Mnohí však práve kvôli tomuto jeho správaniu sa odstúpili z kandidačnej listiny, čo spôsobilo rozpad kandidátky. Napriek tomu sa dostal do parlamentu a jeho poslanecký klub mal 16 poslancov. Následne ho po sporoch opustilo 5 členov klubu.
Už vo volebnom období 2012-2016, Matovič neustále vyrábal kauzy a spory, čím si permanentne zabezpečoval mediálnu pozornosť a popularitu. Výsledkom bolo, že v parlamentných voľbách získala koalícia hnutia OĽANO a strany NOVA Daniela Lipšica 11,02% voličských hlasov a stala sa v poradí tretím najsilnejším politickým zoskupením v parlamente.
Žiaľ, štýl jeho „politiky“ sa nezmenil a znova vyrábal nové a nové kauzy, ktorými zakrýval svoje majetkové kauzy, ale dokonca zo seba vyrábal obeť pôsobenia štátnej moci. Takpovediac „ľudovou rétorikou“ sa mu podarilo z parlamentnej pôdy vyrobiť pajzel na úrovni štvrtej cenovej skupiny.
Žiaľ, mnohí občania nedokázali prekuknúť biznis plán tohto pána poslanca, ktorý urobil všetko preto, aby v politike ostal. A najnovšia predvolebná kampaň založená na jeho sugestívnych hereckých výkonoch, v ktorých sa prezentoval ako politický outsider, ktorý chce pre občanov štátu len to najlepšie a ostatní ho kvôli tomu prenasledujú, mu zabezpečila miesto premiéra.
Premiéra, ktorý je tak ľudský, že sa neváha rozplakať v priamom prenose pred kamerami na TB, ale pritom bez mihnutia oka pre dosiahnutie vlastných cieľov dokáže urážať občanov vlastného štátu, bezočivo ich klamať a vydierať, oberať ich o ľudské práva a dôstojnosť takým spôsobom, že to hraničí s terorom a týraním. Týmto správam však pán premiér len dokázal, kým v skutočnosti je, čím je pre neho tento štát a kým sú pre neho jeho občania.
Pretože pán premiér sa nespráva a ani nekoná ako premiér štátu, ale ako despotický pán podnikateľ, majiteľ firmy ,v ktorej má neobmedzenú moc. Ku svojim politickým partnerom sa správa ako k poslušným poskokom, čo im už viackrát dal najavo a ku občanom presne tak, ako ich nazvali jeho verní, ku lúze, opiciam, bitkárom, extrémistom a psychopatom.
Lenže… Štát, nie je firma, v ktorej by mal mať premiér neobmedzenú moc, a v ktorej by vláda a parlament mali konať ako inkvizičná čata, ktorej úlohou je zabezpečovať poslušnosť občanov.
Alebo je všetko inak na Slovensku už nefunguje zastupiteľská parlamentná demokracia?
Ktovie, aká je pravda…

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885767x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu