Založ si blog

Francúzi mali de Gaullea a Slováci majú de Billa. . .

Na tento výrok môjho priateľa Draga som si spomenula, keď som si znova pozrela vyjadrenia nášho „drahého a milovaného, pána premiéra“.
Kým generál de Gaulle bol rešpektovaným a uznávaným štátnikom doma aj vo svete, náš pán premiér je len dôvodom nielen výsmechu, ale aj zúfalstva a to ako doma, tak aj vo svete.
Nášho pána premiéra nezaujíma, čo budú Slováci jesť v najbližších mesiacoch, keďže sa odmieta stretnúť s poľnohospodármi a potravinármi, ktorí sú už v takej zúfalej situácii, že sa obrátili priamo na neho. Možno mu stačí, že máme zásoby potravín asi tak na mesiac, ako sa onehdy vyjadril jeden z jeho politických pusipajtášov. Načo by nám aj bolo viac, veď „lúze, idiotom, múdrosráčom, opiciam a fašistom a extrémistom“ musí stačiť, že im pán premiér zariadi dvakrát do mesiaca povinné pichanie špajdľou do nosa. Načo nám premýšľať o tom, čo budeme jesť o pár mesiacov, veď aj tak sa tu vďaka nášmu „milovanému pánovi premiérovi“, už šťastne a dobrovoľne, žerieme medzi sebou.
Načo nám premýšľať, čo bude na Vianoce. Náš „drahý a milovaný pán premiér“, nás obdaruje už na Mikuláša a zavedie novú tradíciu na svoju počesť. Namiesto mikulášskych čižmičiek do okna a fajnových sladkostí, si pôjdeme postáť do ešte fajnovejšieho počasia a za odmenu dostaneme paličkou do nosa. Nuž, ale čo by sme to boli za lúzu, keď by sme pánovi premiérovi nedopriali ten pocit aký je svetový a ako on nám všetkým vládne. A tých pár bubáčikov za testy? To nech nás netrápi, nech si ich spláca kto chce. A nech nás ani len nepadne kritizovať niekoho za tie ťažko zarobené bubáčiky na účtoch známych firiem, lebo potom milá lúza, dočkáme sa iného bu-bu-bu… Zatiaľ nám musí stačiť, že počúvame nové hity, ktoré kraľujú na vrchole hitparád ako sú „vantajm, nextajm, a lockdown“ a ktoré sa budú povinne učiť detičky na počesť pána premiéra. Aj tak sa len flákajú doma a pomaly zabúdajú čo je to škola a učenie sa, a tí najmenší už ani čítať nevedia.
Pána premiéra vôbec netrápia také taľafatky ako je rozklad ekonomiky, krachujúci podnikatelia, nezamestnanosť, chudoba a bieda. On si žije vo svojou covidovom svete, v ktorom ako hrdina a rytier bojuje s tou hnusobou, nehľadiac na následky a dôsledky toho boja pre celé Slovensko. A neopovážte sa ho kritizovať, keď mu zavolala a pochválila ho taká svetová vojnová celebrita ako je Tony Blaire. Len by ma zaujímalo, v akom jazyku diškurovali. Možno sa pán Blaire naučil po trnafsky…
Nuž áno, Francúzi mali de Gaullea, za ktorého Francúzsko prosperovalo, zato Slováci majú de Billa, za ktorého Slovensko zomiera… Ekonomicky, politicky, právne… Bude to zázrak, ak Slovensko prežije vládnutie nášho „drahého a milovaného pána premiéra“…

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Zuzana Čaputová

Čaputová sa po Hegerovi stretne aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim

27.09.2021 12:00

Prezidentka hovorila s premiérom o situácii v bezpečnostných zložkách. Hlava štátu sa chce stretnúť aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim.

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Jaroslav Haščák

Haščákov advokát: Kolíkovej dovolanie bolo plné chýb a šikanovania klienta

27.09.2021 11:42

Dovolanie ministerky Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou obvinených Haščáka a Arpášovej, tvrdí na základe uznesenia súdu advokát Haščáka.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Pri akcii Kuriér zaistili kriminalisti vyše 12 ton nelegálneho tabaku za 1,1 milióna eur

27.09.2021 11:25

V rámci akcie Finančná správa zadržala tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti. Hrozí im väzenie na tri až osem rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097264x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu