Založ si blog

Nečakajme, že nám pomôžu Fico, Blaha, Čaputová, Kotleba či iní. . .

Nie nepomôžu nášmu národu a štátu.
Osobné ambície a teplé fleky za výborný plat sú im prednejšie, ako občania vlastného štátu.
Majú zákonné možnosti ako zastaviť besnenie šialenca, ktorý odmieta počúvať všetky argumenty a rady odborníkov. Svojím konaním podporujú a podieľajú sa na vytváraní diktatúry strachu a násilia, ktoré na občanoch Slovenska pácha táto vláda.
Prezidentka sa otočila chrbtom aj tým, ktorí ju volili v dobrej viere na zmenu a neurobila nič, aby zastavila ekonomický a právny rozklad štátu, ktorého je hlavou. Preto je plne zodpovedná za stav v našej republike a aj za všetko nešťastie ľudí, ktoré spôsobila táto vláda.
To, ako záleží pánom politikom v opozícií na obyčajných občanoch, vidíme na sociálnych sieťach v rôznych pózerskych statusoch, v ktorých síce skritizujú konanie vlády, ale to je tak asi všetko.
Podávať trestné oznámenia v tejto veľmi vážnej situácie je prejavom politického alibizmu.
Áno, žijem na Severovýchode Slovenska a ľudia sú tu tak, ako na mnohých iných miestach nášho štátu, vo veľmi zlej finančnej situácii. Ak sa nestane zázrak, tak mnoho ľudí skončí úplne na dne. Už teraz majú málo peňazí na prežitie. Nebudú mať na splácanie hypoték, energií a ani na stravu.
A to nehovorím o veľmi veľkom psychickom vypätí a strese, ktoré spôsobujú mnohé ochorenia. A už vôbec nehovorím o smútku, ale aj veľkom hneve, beznádeji a pocitu bezmocnosti, ktoré títo ľudia prežívajú.
Toto je Matovičov boj s koronou? Zničiť životy miliónom ľudí?
Nie, on s tou hnusobou neprestane bojovať, ani keby nás mal tým svojim bojom všetkých pozabíjať. A k tomu celý ten jeho „boj s hnusobou“ speje.
Skúste sa všetci tí, ktorí budete čítať tento článok zamyslieť nad tým, kedy v dejinách ľudstva išlo mocipánom, ktorí vládli, o zdravie ľudí, ktorí na nich dreli. Nikdy!
Takže preto sú Slováci nútení znášať toto násilie v podobe psychoteroru a hrubého porušovania základných ľudských práv, ktoré na nich pácha vláda Igora Matoviča.
A tí, ktorí sú za to vo veľkej miere zodpovední, čušia ako vši pod chrastou.
To, skutočne z tých pánov politikov nikto ani len netuší, že ľudia majú zákonné právo brániť sa pred porušovaním demokratických princípov a postaviť sa na odpor v zmysle článku 32 Ústavy SR?
Včerajšie vyhlásenie v tlači: „Ústredný krízový štáb schválil, aby bol núdzový stav, ktorý platí do 14. novembra predĺžený o ďalších 90 dní.“
To skutočne nikto z pánov politikov netuší, že Ústredný krízový štáb nemá na to právo podľa Ústavného zákona 227/2002 Z.z. Čl. 4 odsek 2)?
„Výnimočný stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 60 dní.
Ak vzniknú nové okolnosti bezprostredne súvisiace s dôvodmi, pre ktoré bol výnimočný stav vyhlásený, možno výnimočný stav predĺžiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najviac o ďalších 30 dní.“
Núdzový stav vyhlásený 1.10 2020 bol vyhlásený na dobu 45 dní, v zmysle Ústavného zákona 227/2002 Z.z. Čl 5 odsek 2), preto je možné predĺžiť ho maximálne o 45 dní.
Takže, ak by Ústredný krízový štáb mal zámer súčasný núdzový stav zrušiť, alebo ukončiť a následne vyhlásiť nový núdzový stav, tak toto nie je možné. Ak by Matovič chcel zrušiť, či ukončiť núdzový stav, musel by uznesením vlády jeho zrušenie, či ukončenie odôvodniť a to sa dá iba tým, že dôvody na trvanie núdzového stavu zanikli. A ak dôvody na vyhlásenie núdzového stavu zanikli a neexistujú, tak nový núdzový stav v dobe trvania 90 dní nie je možné vyhlásiť.
Ako je možné, že naši zákonodarcovia, ktorí sedia v parlamente takisto nevedia, že:
„Verejný činiteľ, ktorý vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu, alebo prekročí svoju právomoc, potrestá sa odňatím slobody na dva až päť rokov. Odňatím slobody na desať až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá ak spácha tento trestný čin počas krízovej situácie.“ Ako je uvedené v Zákone 300/2005 Z.z. – Trestný zákon § 326.
Jediným možným vysvetlením takého konania opozičných politikov je neprehľadná situácia ohľadom volieb prezidenta USA a oni samotní vyčkávajú ako sa táto situácia vyvinie. Je to však politický alibizmus a zbabelosť týchto ľudí a absencia zodpovednosti voči štátu a jeho občanom.
Ale čo sa dá čakať od ľudí, ktorí tento systém a politiku zneužívajú na vlastné obohacovanie sa a kariérny rast. Nemôžeme čakať od politikov, ktorí svojím konaním zradili občanov tohto štátu a konajú len v prospech vlastných egoistických ambícii, že nám pomôžu zachrániť ešte to, čo zo štátu zostalo.Preto patria presne tam, kam patria aj predstavitelia súčasnej koalície, pretože sú na úplne rovnakej úrovni.
Svojím konaním, sa len snažia vytĺcť politický kapitál a volebné preferencie.
Nie, ľudia ako Fico, Blaha, Čaputová, Kotleba a mnohí iní, ktorí nechávajú tento štát devastovať, sú za jeho kolaps a zničené ľudské životy rovnako plne zodpovední tak, ako súčasná vláda a nepomôžu nám, občanom tohto štátu ani len brániť sa svojvôli a diktatúre terajšej vlády.

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727487x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu