Založ si blog

Návrat atmosféry strachu päťdesiatych rokov?

Denne čítam správy v médiách, vyjadrenia pána premiéra, politikov, ale aj komentáre a názory bežných ľudí…
A spoločenská atmosféra mi pripomína tú, ktorú sme poznali z rozprávania rodičov a starých rodičov. Temnú dobu päťdesiatych rokov, keď boli ľudia prenasledovaní a súdení kvôli svojím názorom a presvedčeniu. Áno, mám na mysli režim, ktorý sa dnešná vláda a mnohí politici snažia onálepkovať ako zločinný a pritom konajú veľmi podobným spôsobom, ako to robili vtedajší politickí predstavitelia nielen v bývalom Československu, ale aj v USA, kde boli obyvatelia prenasledovaní za svoj názor a presvedčenie, takým istým spôsobom počas obdobia Mccarthyizmu.
Rozmohlo sa podávanie politicky motivovaných trestných oznámení za názory a výroky politikov, napríklad poslancov Blahu, či Kotlebu. Média denne prepierajú tieto umelo vytvorené kauzy, ktoré majú slúžiť na odpútanie pozornosti od skutočnej snahy terajšej vládnej garnitúry zaviesť v našom štáte určitý druh totality, ktorá začne cenzúrovaním názorov nielen politických oponentov, ale aj nás občanov tohto štátu.
Zneužívanie tzv. pandémie coronavírusu na upevňovanie si moci, nabralo v posledných dňoch obludné rozmery. Vulgárne vyjadrovanie sa premiéra Matoviča na adresu občanov presiahlo všetky medze aj preto, že on sám nedodržiaval vlastné nariadenia.
Manipulatívna mediálna masáž, ktorá vyvoláva v ľuďoch strach a veľké obavy z ochorenia, pomáha tejto vláde udržiavať atmosféru strachu a napätia, ale aj nespokojnosti veľkej časti občanov. Denne sa síce dozvedáme koľko bolo urobených testov a koľko bolo infikovaných, dozvieme sa i tom že pár občanov je na pľúcnej ventilácii, alebo médiá prinesú správu o tom že nejaký pacient zomrel na Covid 19, ale nikde sa nedozvieme, aký priebeh ochorenia mali ostatní infikovaní občania. A práve v atmosfére strachu a napätia táto vláda siaha na základné ľudské a občianske práva nás všetkých.
Zachádza to dokonca tak ďaleko, že na dodržiavanie protizákonných opatrení majú dohliadať silové zložky SR. Veľmi nebezpečným sa stal fakt, že premiér Matovič viackrát vo svojich vyjadreniach vyzval občanov k tomu, aby sa z nich stali doslova udavači, ktorí budú nahlasovať nepohodlných ľudí, ktorí vraj nedodržiavajú vládne nariadenia a takéto amorálne konanie považuje za niečo normálne a nazýva to občianskou angažovanosťou.
Ale je normálne žiť v atmosfére strachu, keď sa jeden človek bude báť toho druhého, aby ho neudal štátnej moci za jeho názory?
Je normálne báť sa konať a správať sa, či hovoriť podľa vlastného presvedčenia, len kvôli tomu, že nás bude prenasledovať a perzekuovať štátna moc?
Je normálne, keď sa premiér štátu správa k občanom neúctivo, vulgárne, vysmieva sa z nich a dokonca sa im vyhráža rôznymi sankciami?
Chceme žiť v takom štáte a spoločnosti, kde už teraz začína postupná cenzúra a je potláčaná sloboda slova a právo na pravdivé informácie?
Je to, čo sa deje v našom štáte forma demokracie, alebo novodobá forma totality?
Nedokázali sme sa poučiť z minulosti?
Chceme návrat do obdobia neslobody a totality, alebo nám záleží na nás samotných, na našich deťoch, na našej budúcnosti, na našom štáte a na našom národe a dokážeme povedať NIE?

Zdroje:

Podoba čisto náhodná?

Ako vyzerala chrípková epidémia v rokoch 2018/ 2019
Výzva pána premiéra k občianskej angažovanosti
Vraj zdieľanie zodpovednosti

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Vzdušná ochrana Ukrajiny je prioritou pre USA i Poľsko

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Ukrajina, Zelenskyj, Fiala, Kaczynski

Medzi Čechmi záujem o Ukrajinu klesá, aj chuť jej pomáhať

10.12.2022 06:00

Záujem českej verejnosti o vývoj situácie na Ukrajine klesá, rovnako ako súhlas s vládnou pomocou pre túto napadnutú krajinu, ukázal prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885552x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu