Založ si blog

Dočkali sme sa. . . Pani Nicholsonová prehovorila. . . Ale aj o inom. . .

Vyzerá to tak, že aj napriek počiatočného nezáujmu slovenských mainstreamových médií a politikov o prípad vraždy Jozefa Chovanca, ktoré sa nemu pár dní napriek veľkej medializácii v Belgicku správali veľmi vlažne, sa konečne prebudili aj europoslanci.
Včera som mala možnosť vidieť ich vyjadrenia na TB.
Už dávno si nerobím ilúzie o našich europoslancoch a ani o význame EP.
Kým v prípade zavraždeného občana USA G. Floyda, EP konal promptne a po troch týždňoch od jeho vraždy prijal rezolúziu v ktorej poslanci EP odsúdili policajnú brutalitu a násilie páchané na občanovi USA, tak v prípade rovnakej policajne brutality a násilia spáchaného na občanovi EÚ v členskom štáte EÚ podobne pohotovo EP nekoná.
Áno, pani Nicholsonová prehovorila… Lenže, veľmi neskoro. Tak ako aj ostatní predstavitelia vlády a hlava štátu, ktorá chce poslať do Belgicka experta, ktorý by mal dohliadnuť na vyšetrovanie prípadu. Ten expert, alebo tím vyšetrovateľov, tam už dávno mal byť a bez prosíkania sa belgickým úradom, pretože sa jedná o obzvlášť závažný prípad, ktorý sa belgické úrady snažili ututlať.
V konečnom dôsledku je vidieť v akom postavení v EÚ voči štátom západnej Európy je náš štát a ako sa správajú naši čelní predstavitelia. Tí namiesto toho, aby rázne konali po prevalení tejto kauzy, tak sa venovali prevratu v Bielorusku a organizovali mejdany s bývalým bieloruským veľvyslancom, ktorý sa im napokon vysmial do tvárí. Obávali sa o život a zdravie otráveného pána Navaľného, až kým pani Merkel konečne sama neoznámila hlavný dôvod celého novičokového cirkusu, ktorý bol viac ako očividný. Ale dalo sa to očakávať po jej vyhlásení aby bol plynovod Nord Stream 2 dokončený čím skôr, napriek sankciám USA. Zvláštne, ako rýchlo začala meniť názor. Alebo bola Navaľného novičoková story len také divadlo pre masy?
Dôležité je, že naši politickí predstavitelia a mainstreamové média znova dokázali, ako im v skutočnosti záleží na vlastnom štáte a jeho občanoch.
Vyjadrenia pána ministra ZV a europoslancov na čele s pani Nicholsonovou na TB len ukázali, že jedno je hovoriť a iné konať. Hovoriť sa dá kvetnato aj o ničom.
A médiá? Tie sa doteraz nemôžu spamätať, že Špecializovaný súd neodsúdil p. Kočnera a p. Zsuzsovú na základe ich objednávky v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky. Teraz sa dva dni predháňali v tom, ako písali o zadržaní a väzbe bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA pána Krajmera. A dnes? Dnes len strohá správa o tom, že bol prepustený bez vznesenia obvinenia.
Čo dodať na záver?
K slovám pani Nicholsonovej by som rada dodala, že p. Chovanec nebol len európskym občanom, ale bol najmä slovenským občanom a ona by mala hájiť v EP záujmy a práva občanov hlavne nášho štátu.
Ale aj to, že žijeme v štáte, ktorý už dávno nie je právnym a suverénnym. V štáte, kde moc preberajú média vlastnené finančnými skupinami, ktoré beztrestne môžu ľudí šikanovať a lynčovať, súdiť a odsudzovať. Žijeme v štáte, ktorého občana brutálne zavraždili štátni zamestnanci v inom členskom štáte EÚ, spolku, kde by sme sa mali mať rovnaké práva. Na tomto prípade, ale vidíme, že tie práva rovnaké nemáme. Kým náš štát má najmä povinnosti a jeho občania sú povinní dodržiavať nariadenia, ktoré vyplývajú z členstva v EÚ, tak vymáhanie práv už také samozrejmé nie je.
A ktovie, aké nové prekvapenia prinesie budúcnosť a čoho sa ešte dočkáme.

Zdroje:
TB ministra ZV a europoslancov na TA3
Mekelová: Plynovod Nord Stream2 by mal byť dokončený…
A iné vyjadrenia…

Mení sa pán Matovič na dobrého policajta?

18.09.2020

Dnes ráno ma pri čítaní správ zaujal titulok komentára p. Daga Daniša „Matovič sa mení na dobrého policajta“. Článok som nečítala. Možno správanie sa pána premiéra, niekomu pripomína film o dobrom a zlom policajtovi. Mňa však zaujíma to, ako sa mení náš štát pod vedením vlády pána Matoviča. Posledných pár týždňov si všímam zhustené policajné hliadky pri [...]

Ako je možné, že. . . ?

17.09.2020

Ako je možné, že nám vládne človek, ktorý tvrdí, že nevie nič o peniazoch vlastnej ženy? Človek, ktorý si vybudoval politickú kariéru na obviňovaní z korupcie svojich politických súperov, bez akýchkoľvek dôkazov. Človek, ktorý tvrdí, že ho prestalo baviť podnikanie vtedy, keď mu kamaráti nevrátili 100 miliónov korún. Ako je možné, že si na Slovensku v minulosti, [...]

Schovávam. ..

15.09.2020

Schovávam si v dlani drobnú spomienku na Tvoju nehu a lásku. Spomienku na Tvoje pery a šťastie v očiach vo chvíľach, keď sa láska v nás nadýchla vône našej túžby. Spomienku jemnú, ako padajúce lupene ruží v tichom vánku nového rána. Schovávam si v dlani drobný, nežný bozk, ktorý si mi daroval v tej jednej, jedinej chvíli, keď si ma vyzliekol z bolesti neistoty a [...]

Gásem Solejmání teherán irán generál

Irán chce dolapiť každého, kto má niečo spoločné so smrťou generála Solejmáního

19.09.2020 14:45

Generál zahynul v januári pri útoku americkým dronom.

Alexej Navaľnyj

Navaľnyj sa cíti lepšie a dokáže chodiť bez pomoci

19.09.2020 13:59

Ruský opozičný politik bol podľa nemeckých expertov otrávený nervovoparalytickou látkou zo skupiny novičok.

tlmočníčka, maska, posunková reč, Igor Matovič

Tlmočníci sa sporia. Nielen o výšku faktúr

19.09.2020 13:22

Nevyplatená faktúra za tlmočenie do posunkového jazyka vyplavila spory medzi organizáciam zastupujúcimi nepočujúcich.

Chicago / Polícia / Prestrelka /

Streľba na oslave v štáte New York si vyžiadala dve obete a 14 zranených

19.09.2020 12:05

Nie je zrejmé, či útočil viac ako jeden páchateľ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,030
Celková čítanosť: 3202660x
Priemerná čítanosť článkov: 3109x

Autor blogu