Založ si blog

Dočkali sme sa. . . Pani Nicholsonová prehovorila. . . Ale aj o inom. . .

Vyzerá to tak, že aj napriek počiatočného nezáujmu slovenských mainstreamových médií a politikov o prípad vraždy Jozefa Chovanca, ktoré sa nemu pár dní napriek veľkej medializácii v Belgicku správali veľmi vlažne, sa konečne prebudili aj europoslanci.
Včera som mala možnosť vidieť ich vyjadrenia na TB.
Už dávno si nerobím ilúzie o našich europoslancoch a ani o význame EP.
Kým v prípade zavraždeného občana USA G. Floyda, EP konal promptne a po troch týždňoch od jeho vraždy prijal rezolúziu v ktorej poslanci EP odsúdili policajnú brutalitu a násilie páchané na občanovi USA, tak v prípade rovnakej policajne brutality a násilia spáchaného na občanovi EÚ v členskom štáte EÚ podobne pohotovo EP nekoná.
Áno, pani Nicholsonová prehovorila… Lenže, veľmi neskoro. Tak ako aj ostatní predstavitelia vlády a hlava štátu, ktorá chce poslať do Belgicka experta, ktorý by mal dohliadnuť na vyšetrovanie prípadu. Ten expert, alebo tím vyšetrovateľov, tam už dávno mal byť a bez prosíkania sa belgickým úradom, pretože sa jedná o obzvlášť závažný prípad, ktorý sa belgické úrady snažili ututlať.
V konečnom dôsledku je vidieť v akom postavení v EÚ voči štátom západnej Európy je náš štát a ako sa správajú naši čelní predstavitelia. Tí namiesto toho, aby rázne konali po prevalení tejto kauzy, tak sa venovali prevratu v Bielorusku a organizovali mejdany s bývalým bieloruským veľvyslancom, ktorý sa im napokon vysmial do tvárí. Obávali sa o život a zdravie otráveného pána Navaľného, až kým pani Merkel konečne sama neoznámila hlavný dôvod celého novičokového cirkusu, ktorý bol viac ako očividný. Ale dalo sa to očakávať po jej vyhlásení aby bol plynovod Nord Stream 2 dokončený čím skôr, napriek sankciám USA. Zvláštne, ako rýchlo začala meniť názor. Alebo bola Navaľného novičoková story len také divadlo pre masy?
Dôležité je, že naši politickí predstavitelia a mainstreamové média znova dokázali, ako im v skutočnosti záleží na vlastnom štáte a jeho občanoch.
Vyjadrenia pána ministra ZV a europoslancov na čele s pani Nicholsonovou na TB len ukázali, že jedno je hovoriť a iné konať. Hovoriť sa dá kvetnato aj o ničom.
A médiá? Tie sa doteraz nemôžu spamätať, že Špecializovaný súd neodsúdil p. Kočnera a p. Zsuzsovú na základe ich objednávky v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky. Teraz sa dva dni predháňali v tom, ako písali o zadržaní a väzbe bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA pána Krajmera. A dnes? Dnes len strohá správa o tom, že bol prepustený bez vznesenia obvinenia.
Čo dodať na záver?
K slovám pani Nicholsonovej by som rada dodala, že p. Chovanec nebol len európskym občanom, ale bol najmä slovenským občanom a ona by mala hájiť v EP záujmy a práva občanov hlavne nášho štátu.
Ale aj to, že žijeme v štáte, ktorý už dávno nie je právnym a suverénnym. V štáte, kde moc preberajú média vlastnené finančnými skupinami, ktoré beztrestne môžu ľudí šikanovať a lynčovať, súdiť a odsudzovať. Žijeme v štáte, ktorého občana brutálne zavraždili štátni zamestnanci v inom členskom štáte EÚ, spolku, kde by sme sa mali mať rovnaké práva. Na tomto prípade, ale vidíme, že tie práva rovnaké nemáme. Kým náš štát má najmä povinnosti a jeho občania sú povinní dodržiavať nariadenia, ktoré vyplývajú z členstva v EÚ, tak vymáhanie práv už také samozrejmé nie je.
A ktovie, aké nové prekvapenia prinesie budúcnosť a čoho sa ešte dočkáme.

Zdroje:
TB ministra ZV a europoslancov na TA3
Mekelová: Plynovod Nord Stream2 by mal byť dokončený…
A iné vyjadrenia…

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

petr pavel

Dezinformácia o smrti Petra Pavla prišla z Ruska

02.06.2023 10:46

Konkrétneho páchateľa sa však zistiť nepodarilo, preto bol prípad odložený, napísala česká polícia.

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090768x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu