Založ si blog

Čas príbehov. ..

Je v každom z nás. Každý z nás si žije svoje vlastné príbehy.
Niektoré sa môžu podobať a iné sú také odlišné tak, ako sme odlišní my ľudia.
Mnoho príbehov prežívame spoločne, ale vnímame ich rozdielne, pretože každý z nás má svoje videnie sveta.
Naše príbehy skrývajú naše vlastné životy. To akí sme, ako sa dokážeme vysporiadať so životnými situáciami, ukazujú naše charaktery.
Sú príbehy, ktoré sú šťastné, iné sú zasa plné bolesti a smútku. Ale mnoho je takých, ktoré sú šťastné iba naoko a ľudia, ktorí ich prežívajú nevedia čo je skutočné šťastie.
Sú aj také, ktoré sú plné trápenia a bolesti a často premýšľame, ako ich dokážu ľudia prežiť. A potom zistíme, že veľa tých, ktorí ich musia prežívať, vedia čo je šťastie, radosť, nádej.
Sú však aj príbehy, ktoré keď prežívame, cítime, ako keby ich riadil niekto iný. Prežívame náhody, ktoré v skutočnosti náhodami nie sú. Stretávame ľudí, ktorých by sme možno nikdy nestretli. A vtedy sa pýtame: Prečo?
Túto otázku kladieme často vtedy, keď našim príbehom nerozumieme. Keď sme smutní, ale aj keď prežívame nečakanú lásku a šťastie. Kladieme ju, keď sa v našich príbehoch objaví utrpenie, ktoré musíme prežívať, ale aj pri stratách, keď stratíme ľudí, ktorí patrili do našich príbehov.
Každý príbeh má svoj začiatok a aj svoj koniec, tak ako aj naše životy. Končia sa aj tie dobré a krásne, plné lásky a šťastia, ale končia aj tie zlé príbehy, o ktorých si myslíme, že nemajú konca.
Mnohí z nás sa tešia z každého príbehu, ktorý im bolo dopriate žiť, napriek tomu, čím sú ich príbehy naplnené. Premýšľajú a berú si z nich ponaučenia.
Mnohí z nás sú však vlastnými príbehmi unavení a zarmútení ak cítia, že nie sú také ako by chceli a túžia žiť iné príbehy.
Mnohí z nás si však neuvedomujú vzácnosť prežívania svojich životných príbehov a premárnia tento čas. Ich životné príbehy sú naplnené negatívnymi emóciami, ale aj zlom a snažia sa ničiť iným ich vlastné príbehy a životy.
Áno, čas našich príbehov je zaujímavý, ale aj zvláštny. Zaujímavý tým, že každý deň žijeme nový príbeh a často nevieme, aký ten príbeh bude. Zvláštny tým, že môžeme stretnúť nových ľudí, ktorí nám podajú svoju ruku, alebo my samotní k nim vystrieme svoje ruky. Môže byť krásny, ale aj smutný. Naplnený láskou, ale aj nenávisťou, dobrom, ale aj zlom. Môže byť plný šťastia, ale aj životných tragédií. Niektoré naše životné príbehy sú také, že keby sme ich neprežili, neverili by sme, že sa môžu stať.
Ale vždy by sme si mali uvedomiť, že ten čas príbehov v nás, je len náš a žiadny príbeh už nikdy nezopakuje a nikdy nebude taký istý, ako ten pred ním…

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

Trump

Trump: Obvinili ma v kauze 'falošných škatúľ'. Je to hoax, som nevinný

09.06.2023 06:31

Donald Trump vo štvrtok oznámil, že bol trestne obvinený z prechovávania utajovaných dokumentov vo svojom floridskom sídle.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Dobrá práca v Bachmute. Krok za krokom

09.06.2023 06:00, aktualizované: 06:12

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzdvihol "výsledky" ukrajinských síl v ťažkých bojoch v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Zochova / Auto smrti /

Mišíková: 15 rokov je prísny trest, súd musí prihliadať na to, že Dědeček skutok oľutoval

09.06.2023 06:00

Politici sa po tragédii na Zochovej predbiehali v tom, kto navrhne drakonickejší trest za alkohol za volantom.

NATO, cvičenie

Nesmie prejsť ani jeden ruský vojak. Čo pre to urobí NATO?

09.06.2023 06:00

Rusko je najväčšou a priamou hrozbou pre bezpečnosť spojencov a musíme byť pripravení na to, že ňou ostane aj naďalej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5095777x
Priemerná čítanosť článkov: 3893x

Autor blogu