Založ si blog

Čas príbehov. ..

Je v každom z nás. Každý z nás si žije svoje vlastné príbehy.
Niektoré sa môžu podobať a iné sú také odlišné tak, ako sme odlišní my ľudia.
Mnoho príbehov prežívame spoločne, ale vnímame ich rozdielne, pretože každý z nás má svoje videnie sveta.
Naše príbehy skrývajú naše vlastné životy. To akí sme, ako sa dokážeme vysporiadať so životnými situáciami, ukazujú naše charaktery.
Sú príbehy, ktoré sú šťastné, iné sú zasa plné bolesti a smútku. Ale mnoho je takých, ktoré sú šťastné iba naoko a ľudia, ktorí ich prežívajú nevedia čo je skutočné šťastie.
Sú aj také, ktoré sú plné trápenia a bolesti a často premýšľame, ako ich dokážu ľudia prežiť. A potom zistíme, že veľa tých, ktorí ich musia prežívať, vedia čo je šťastie, radosť, nádej.
Sú však aj príbehy, ktoré keď prežívame, cítime, ako keby ich riadil niekto iný. Prežívame náhody, ktoré v skutočnosti náhodami nie sú. Stretávame ľudí, ktorých by sme možno nikdy nestretli. A vtedy sa pýtame: Prečo?
Túto otázku kladieme často vtedy, keď našim príbehom nerozumieme. Keď sme smutní, ale aj keď prežívame nečakanú lásku a šťastie. Kladieme ju, keď sa v našich príbehoch objaví utrpenie, ktoré musíme prežívať, ale aj pri stratách, keď stratíme ľudí, ktorí patrili do našich príbehov.
Každý príbeh má svoj začiatok a aj svoj koniec, tak ako aj naše životy. Končia sa aj tie dobré a krásne, plné lásky a šťastia, ale končia aj tie zlé príbehy, o ktorých si myslíme, že nemajú konca.
Mnohí z nás sa tešia z každého príbehu, ktorý im bolo dopriate žiť, napriek tomu, čím sú ich príbehy naplnené. Premýšľajú a berú si z nich ponaučenia.
Mnohí z nás sú však vlastnými príbehmi unavení a zarmútení ak cítia, že nie sú také ako by chceli a túžia žiť iné príbehy.
Mnohí z nás si však neuvedomujú vzácnosť prežívania svojich životných príbehov a premárnia tento čas. Ich životné príbehy sú naplnené negatívnymi emóciami, ale aj zlom a snažia sa ničiť iným ich vlastné príbehy a životy.
Áno, čas našich príbehov je zaujímavý, ale aj zvláštny. Zaujímavý tým, že každý deň žijeme nový príbeh a často nevieme, aký ten príbeh bude. Zvláštny tým, že môžeme stretnúť nových ľudí, ktorí nám podajú svoju ruku, alebo my samotní k nim vystrieme svoje ruky. Môže byť krásny, ale aj smutný. Naplnený láskou, ale aj nenávisťou, dobrom, ale aj zlom. Môže byť plný šťastia, ale aj životných tragédií. Niektoré naše životné príbehy sú také, že keby sme ich neprežili, neverili by sme, že sa môžu stať.
Ale vždy by sme si mali uvedomiť, že ten čas príbehov v nás, je len náš a žiadny príbeh už nikdy nezopakuje a nikdy nebude taký istý, ako ten pred ním…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nedoručili jej včas obžalobu

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727430x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu