Založ si blog

Čas príbehov. ..

Je v každom z nás. Každý z nás si žije svoje vlastné príbehy.
Niektoré sa môžu podobať a iné sú také odlišné tak, ako sme odlišní my ľudia.
Mnoho príbehov prežívame spoločne, ale vnímame ich rozdielne, pretože každý z nás má svoje videnie sveta.
Naše príbehy skrývajú naše vlastné životy. To akí sme, ako sa dokážeme vysporiadať so životnými situáciami, ukazujú naše charaktery.
Sú príbehy, ktoré sú šťastné, iné sú zasa plné bolesti a smútku. Ale mnoho je takých, ktoré sú šťastné iba naoko a ľudia, ktorí ich prežívajú nevedia čo je skutočné šťastie.
Sú aj také, ktoré sú plné trápenia a bolesti a často premýšľame, ako ich dokážu ľudia prežiť. A potom zistíme, že veľa tých, ktorí ich musia prežívať, vedia čo je šťastie, radosť, nádej.
Sú však aj príbehy, ktoré keď prežívame, cítime, ako keby ich riadil niekto iný. Prežívame náhody, ktoré v skutočnosti náhodami nie sú. Stretávame ľudí, ktorých by sme možno nikdy nestretli. A vtedy sa pýtame: Prečo?
Túto otázku kladieme často vtedy, keď našim príbehom nerozumieme. Keď sme smutní, ale aj keď prežívame nečakanú lásku a šťastie. Kladieme ju, keď sa v našich príbehoch objaví utrpenie, ktoré musíme prežívať, ale aj pri stratách, keď stratíme ľudí, ktorí patrili do našich príbehov.
Každý príbeh má svoj začiatok a aj svoj koniec, tak ako aj naše životy. Končia sa aj tie dobré a krásne, plné lásky a šťastia, ale končia aj tie zlé príbehy, o ktorých si myslíme, že nemajú konca.
Mnohí z nás sa tešia z každého príbehu, ktorý im bolo dopriate žiť, napriek tomu, čím sú ich príbehy naplnené. Premýšľajú a berú si z nich ponaučenia.
Mnohí z nás sú však vlastnými príbehmi unavení a zarmútení ak cítia, že nie sú také ako by chceli a túžia žiť iné príbehy.
Mnohí z nás si však neuvedomujú vzácnosť prežívania svojich životných príbehov a premárnia tento čas. Ich životné príbehy sú naplnené negatívnymi emóciami, ale aj zlom a snažia sa ničiť iným ich vlastné príbehy a životy.
Áno, čas našich príbehov je zaujímavý, ale aj zvláštny. Zaujímavý tým, že každý deň žijeme nový príbeh a často nevieme, aký ten príbeh bude. Zvláštny tým, že môžeme stretnúť nových ľudí, ktorí nám podajú svoju ruku, alebo my samotní k nim vystrieme svoje ruky. Môže byť krásny, ale aj smutný. Naplnený láskou, ale aj nenávisťou, dobrom, ale aj zlom. Môže byť plný šťastia, ale aj životných tragédií. Niektoré naše životné príbehy sú také, že keby sme ich neprežili, neverili by sme, že sa môžu stať.
Ale vždy by sme si mali uvedomiť, že ten čas príbehov v nás, je len náš a žiadny príbeh už nikdy nezopakuje a nikdy nebude taký istý, ako ten pred ním…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879915x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu