Založ si blog

All for Jozef nebude?

Pravdepodobne nie. Veď načo aj.
Čo tam po jednom Slovákovi, čo tam po ľudskom živote, čo tam po človeku, ktorý bol niekomu blízky, človeku ktorého niekto ľúbil, mal rád…
Už pár dní sledujem, ako sa zachovajú naši najvyšší ústavní činitelia v kauze zabitia nášho občana v Belgicku na letisku v Charleroi.
Pani prezidentka síce konanie belgickej polície odsúdila, ale je zrejmé, že viac ju zaujíma osud ruského opozičného politika Navaľného, ktorého podľa investígatívcov z Bellingcat a Der Spiegel vraj otrávili novičokom. Škoda, že nevyjadrila rovnakú solidaritu s rodinou zabitého, ako s bieloruskými demonštrantami, keď dala nasvietiť prezidentský farbami bieloruskej vlajky…
Minister zahraničných vecí Korčok zaslal prostredníctvom oficiálnych zastupiteľov v Bruseli verbálnu nótu, dokonca aj ocenil rozhodnutie dočasne vzdať sa funkcie druhého najvyššie predstaviteľa belgickej polície. Lenže keď čítame a sledujeme naše médiá, tak vidíme, že pán minister Korčok je celé dni plne zamestnaný politickou situáciou v Bielorusku a zvrhnutím diktátora Lukašenka.
A náš pán premiér? Ten sa predsa nebude zaťažovať takými banalitami ako je surové zabitie občana jeho vlastného štátu. Veď predsa v čase, keď sa to udialo mal plnú hlavu míľnikov a myšlienok ako prevziať moc. Teraz má zasa plnú hlavu toho, ako by nasr..al čo najviac ľudí, aby mal aj nejaké to potešenie v živote a statusov na sociálnych sieťach, kde sa tým chváli.
Ale aby sme ho my nevďační občania neoberali o túto radosť, tak pre istotu nariadil, aby nás kontrolovala armáda a policajti, či dodržiavame proticovidové opatrenia. Ktovie, možno za tým bude aj obava, či tých ľudí, ktorých podľa jeho slov nasr..al, nebude už veľa a nezmysleli si náhodou protestovať ako v tom Bielorusku. Nuž, už sa nečudujem, prečo na ministerstve financií tak intenzívne pracovali na vytvorení nových pokutových bločkov.
Prekvapilo ma, že k prípadu zabitia Jozefa Chovanca sa nevyjadrila ani naša superbojovníčka, pani europoslankyňa Nicholsonová. Vlastne ona teraz bojuje proti komunistickej ideológii. Porušenie ľudských práv a následné zabitie slovenského občana, nie je až také dôležité, ako prenasledovanie ľudí za ich názory.
A keď som spomenula ľudské práva, čo vlastne robí naša pani ombudsmanka?
Čo je však najsmutnejšie, že keď sa toto všetko stalo, tak kvôli inej doteraz medializovanej a spolitizovanej vražde, ktorá mala poslúžiť na prevzatie moci, všetci tí, ktorí mali plné ústa toho, ako v našom štáte občania trpia politickou zlovôľou vtedajšej vlády, čušali pri tomto zabití, ktoré sa po prezretí si videa, dá definovať ako vražda. Čušali médiá aj politici a mnohí čušia aj teraz. Je smutné, že rodina dva roky bojuje za spravodlivé vyšetrenie zabitia ich príbuzného a prípad sa pohol až po medializovaní videa v zahraničí.
Na tomto mimoriadne tragickom prípade je však veľmi dobre vidieť, kto nám v skutočnosti vládne. Čím sme my obyčajní Slováci pre tých, ktorí plnia príkazy a nariadenia tých, ktorí riadia túto slobodnú a demokratickú spoločnosť.
Keď som prvýkrát videla nezostrihané video, ale aj tie predtým, pochopila som, že sa to môže stať komukoľvek z nás a nielen v zahraničí. A môže sa stať, že sa všetko ututle a ani pes po nás neštekne, pretože toto je ukážka hodnôt, ktorými sa riadia tí, vládnu a nejaký človek, ktorého surovo zabili pre nich nemá žiadnu hodnotu, pokiaľ ho nemôžu využiť na splnenie vlastných ambícií.
Takže ALL FOR JOZEF nebude… Veď načo aj…

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

SR Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Dědeček sa čoskoro postaví pred súd. Tragédia opitých za volantom neodradila

02.06.2023 09:00

Nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu neubudlo. Nepomohlo ani pobúrenie spoločnosti po tragédii na Zochovej.

vojna na Ukrajine

Výroba ruských zbraní sa fantasticky zvýšila, len tankov je 600, tvrdí Medvedev

02.06.2023 06:45

Ukrajinský generálny štáb tvrdí, že Rusko od začiatku vojny vlani vo februári prišlo už o 3 804 tankov.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Útoky hlási Kyjev aj ruský Kursk. Straty Rusov v Bachmute? 60-tisíc a to je „konzervatívny odhad“

02.06.2023 06:00, aktualizované: 09:39

V Kyjeve boli v noci opäť počuť výbuchy a paľba protivzdušnej obrany. Kursk hlási prílet dronov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090677x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu