Založ si blog

Pár slov o „silných ženách“. ..

Dnes ma zaujal jeden malý článok o „silných ženách“, ktoré súperia s mužmi a muži sú ochotní ich akceptovať, alebo podľa autora zmieriť sa s nimi len dovtedy, kým s nimi majú dobrý sex.
Premýšľala som, aké sú to skutočne „silné ženy“. Podľa môjho názoru sú to tie ženy, ktoré dokázali prijať vlastnú ženskosť a nehanbia sa za ňu a žijú v súlade s vlastnou ženskou podstatou.
Silná žena, nemá potrebu súťažiť s mužmi, pretože pozná vlastnú hodnotu, cíti sa s nimi rovnoprávna po duchovnej aj intelektuálnej stránke a vie, že muži a ženy by nemali medzi sebou súperiť, ale dopĺňať sa navzájom.
Len slabé a vnútorne nevyrovnané ženy, sa snažia dokazovať si vlastnú cenu tým, že sa chcú mužom vyrovnať tak, že preberajú ich modely správania sa. Takýmto konaním sa však v sebe len potláčajú a ničia vlastnú ženskosť a to mužom na ženách naozaj prekáža.
Nie, život a vzťahy medzi mužmi a ženami, nie sú o dokazovaní kto z koho a kto má navrch. Mali by byť o vzájomnom pochopení, prispôsobovaní sa jeden druhému, vzájomnej úcte, láske, priateľstve.
Sila ženy spočíva práve v tom, ako dokáže vnímať mužský svet a v tom, že práve ona dokáže urobiť muža plnohodnotným mužom. Spočíva v prijatí vlastnej sexuality a nehanbí sa za to, že jej milovanie prináša pôžitok a napĺňa jej zmysly šťastím, radosťou, ale aj pokojom a rovnaké pocity dáva aj mužovi, ktorého miluje.
Sila ženy nespočíva v pominuteľnom krásnom a dokonalom tele a vzhľade, ale najmä v jej vnútornej kráse, ktorá z nej dokáže vyžarovať v jej úsmeve, nehe, láskavosti, múdrosti. Spočíva v tom ako dokáže zapôsobiť na ľudí nielen svojím vzhľadom, ale aj intelektom.
Sila ženy sa ukrýva aj v tom, že sa nehanbí za svoje pocity, ale aj za to, že sa občas cíti slabá a hľadá oporu v mužovi, ktorého ľúbi, ale aj naopak, dokáže mu byť sama oporou.
Sila ženy spočíva v tom, že sa nebráni byť matkou a materstvo prijíma ako dar.
Možno sú tieto moje názory utópiou, tak ako viera v lepší a spravodlivý svet. Ale všetko je to len v nás samotných. To kým sme, alebo na čo sa hráme. Mohla by som písať o tejto téme veľmi veľa, ale podstata toho, že nie sme spolu schopní vytvoriť niečo pekné, veľké, hodnotné je v tom, že sa stále na niečo len hráme a hlavne na to, čo nie sme. Mnohé ženy sa snažia vyrovnať mužom, začali zanedbávať svoj vzhľad, správajú sa ako muži, iné zasa svoju krásu používajú ako zbraň na poníženie mužov a dosiahnutie svojich ambícií a prestali si vážiť vlastnú ženskosť. Mnohí muži sa radšej správajú ako karikatúry mužov, iní sa zasa správajú k ženám nadradene a snažia sa ich z pozície moci a peňazí ponižovať. Až vtedy keď ženy, ale aj muži pochopia v čom spočíva ich sila, bude možné začať tvoriť plnohodnotné vzťahy, spoločnosť.
Silné ženy často bývajú nenápadné, ale v skutočnosti tým čo robia, ako žijú, ako dokážu ľúbiť, robia tento svet lepším, znesiteľnejším, hodnotnejším.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

rusko

Pavol Rusko sa v kauze Maják nádeje dohodnúť nechce, cíti sa byť nevinný

07.12.2022 11:25

Rusko mal použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101-tisíc eur na iný účel.

parlament, Mazurek, Suja, Mizík,

Siedmi poslanci z ĽSNS podporia pád vlády. Dôvodom migrácia

07.12.2022 11:22

„Neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery," reagoval Beluský.

polícia

Väznil a znásilňoval ženu v rodičovskom dome. Zachránili ju skryté signály

07.12.2022 10:50

Pred sľúbenou cestou za lepším životom presvedčil ženu, aby prespala u jeho rodičov.

vlak

Pri Barcelone sa zrazili dva vlaky, zranených je 70 ľudí

07.12.2022 10:14

Vlak idúci do Barcelony narazil v stanici Montcada i Reixac do súpravy, ktorá mala takisto namierené do Barcelony.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882144x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu