Založ si blog

Pokrytecké princípy tzv. Demokracie. ..

Dnes ráno som chvíľu sledovala správy na spravodajskej stanici čt24, kde komentátor hovoril o diktátorskom režime prezidenta Lukašenka v Bielorusku, o zmanipulovaných voľbách, ale aj tvrdom potláčaní protestov proti zmanipulovaným voľbám. Zanietene rozprával, kto všetko podporuje demokratické zmeny za ktoré protestujúci bojujú. Spomenul známeho moderátora verejnoprávnej televízie, ktorý odstúpil a odmieta propagovať Lukašenkov režim, taktiež známu biatlonistku a nadšene hovoril o tom ako protesty a demokratické zmeny podporujú veľké zahraničné firmy, ktoré v Bielorusku podnikajú a necítia sa tam bezpečne a zvažujú odchod z tejto krajiny.
Poobede som na chvíľku znova zapla správy a v nich predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová hovorila o tvrdom postupe a o ekonomických sankciách voči Bielorusku.
Zvláštne, aký postup zaujal demokratický svet proti „zmanipulovaným prezidentským voľbám“ v Bielorusku a ako rýchlo odsúdili potlačenie protestov , ale aj ako rýchlo demokratický svet zaujal postoj potrestať Bielorusko a jeho prezidenta tvrdými sankciami.
Prvé na čo som si spomenula, boli protesty v Katalánsku za posledné tri roky, zmarené referendum o nezávislosti Katalánska, ale aj na protesty Žltých viest vo Francúzsku, ktoré boli potláčané brutálnejším spôsobom, ako tie v Bielorusku. Tam, kde ľudia bojujú za vlastnú nezávislosť a sociálne práva, môžu byť protesty potláčané a nikto z vysokých politických predstaviteľov Západnej demokracie voči tomu nemá väčšie výhrady a ani neuvažuje o sankciách voči tým, ktorí sú zodpovední za brutálne potláčanie ľudských práv. Ak sa to deje v štáte, ktorý nefunguje podľa „demokratických princípov“, ktoré pretláča Západný svet, odrazu je potrebné zakročiť a z pozície moci ukázať previnilcom, ako demokratické princípy a hodnoty fungujú.
Ale koho záujmy tieto „demokratické princípy“, ktorých majú všetci západní politici plné ústa obhajujú?
Sú to práva obyčajných ľudí, alebo v skutočnosti ekonomické záujmy obrovských firiem a nadnárodných korporácii?
Možno aj v Bielorusku ľudia rýchlo pochopia, komu najviac vyhovujú politické zmeny v podobe slobody a demokracie, ktorá je podobným spôsobom importovaná všade tam, kde sa dá ešte kolonizovať a zarábať na všetkom.
A keď sme pri tom brutálnom potláčaní protestov. Spomenula som si, ako boli potlačené tie proti „Gorile“, ktorá doteraz nebola vyšetrená a protestujúci boli v mraze demokraticky polievaní a osviežovaní vodnými delami…
Takže, takéto sú tie demokratické princípy, ktoré sa teraz presadzujú aj Bielorusku…
Politický systém podporuje udržanie ekonomického systému, ktorý je založený na vykorisťovaní človeka človekom, drancovaní a ničení planéty, ale aj na potláčaní ľudských práv a presadzovaní moci vojenskou cestou a násilím.
A všetky tie vzletné frázy o demokratických princípoch a hodnotách, vyznievajú pokrytecky a zaváňajú totalitou.

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

lukašenko

Lukašenko: Pridajte sa k Moskve a Minsku, jadrové zbrane budú pre všetkých

28.05.2023 21:15

Minsk a Moskva tento týždeň podpísali dokumenty týkajúce sa rozmiestnenia ruských jadrových zbraní v Bielorusku.

Taliansko, Benátky kanál

Záhada v Benátkach: Canal Grande sa sfarbil dozelena

28.05.2023 18:20

Polícia vyšetruje príčinu. K akcii sa neprihlásilo žiadne environmentálne hnutie.

Mikloško

Majerský: Kandidátku KDH posilní do volieb uznávaná celebrita

28.05.2023 17:59

Šéf strany Milan Majerský v nedeľu ohlásil posilu KDH do volieb. Novým menom má byť politický veterán František Mikloško.

prigožin, vagnerovci

Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal štátnym médiám o ňom informovať

28.05.2023 17:30

Správu o údajnom dobytí Bachmutu ruská štátna televízia odvysielala až po 20 hodinách od oznámenia vagnerovcov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5086865x
Priemerná čítanosť článkov: 3886x

Autor blogu