Založ si blog

Pokrytecké princípy tzv. Demokracie. ..

Dnes ráno som chvíľu sledovala správy na spravodajskej stanici čt24, kde komentátor hovoril o diktátorskom režime prezidenta Lukašenka v Bielorusku, o zmanipulovaných voľbách, ale aj tvrdom potláčaní protestov proti zmanipulovaným voľbám. Zanietene rozprával, kto všetko podporuje demokratické zmeny za ktoré protestujúci bojujú. Spomenul známeho moderátora verejnoprávnej televízie, ktorý odstúpil a odmieta propagovať Lukašenkov režim, taktiež známu biatlonistku a nadšene hovoril o tom ako protesty a demokratické zmeny podporujú veľké zahraničné firmy, ktoré v Bielorusku podnikajú a necítia sa tam bezpečne a zvažujú odchod z tejto krajiny.
Poobede som na chvíľku znova zapla správy a v nich predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová hovorila o tvrdom postupe a o ekonomických sankciách voči Bielorusku.
Zvláštne, aký postup zaujal demokratický svet proti „zmanipulovaným prezidentským voľbám“ v Bielorusku a ako rýchlo odsúdili potlačenie protestov , ale aj ako rýchlo demokratický svet zaujal postoj potrestať Bielorusko a jeho prezidenta tvrdými sankciami.
Prvé na čo som si spomenula, boli protesty v Katalánsku za posledné tri roky, zmarené referendum o nezávislosti Katalánska, ale aj na protesty Žltých viest vo Francúzsku, ktoré boli potláčané brutálnejším spôsobom, ako tie v Bielorusku. Tam, kde ľudia bojujú za vlastnú nezávislosť a sociálne práva, môžu byť protesty potláčané a nikto z vysokých politických predstaviteľov Západnej demokracie voči tomu nemá väčšie výhrady a ani neuvažuje o sankciách voči tým, ktorí sú zodpovední za brutálne potláčanie ľudských práv. Ak sa to deje v štáte, ktorý nefunguje podľa „demokratických princípov“, ktoré pretláča Západný svet, odrazu je potrebné zakročiť a z pozície moci ukázať previnilcom, ako demokratické princípy a hodnoty fungujú.
Ale koho záujmy tieto „demokratické princípy“, ktorých majú všetci západní politici plné ústa obhajujú?
Sú to práva obyčajných ľudí, alebo v skutočnosti ekonomické záujmy obrovských firiem a nadnárodných korporácii?
Možno aj v Bielorusku ľudia rýchlo pochopia, komu najviac vyhovujú politické zmeny v podobe slobody a demokracie, ktorá je podobným spôsobom importovaná všade tam, kde sa dá ešte kolonizovať a zarábať na všetkom.
A keď sme pri tom brutálnom potláčaní protestov. Spomenula som si, ako boli potlačené tie proti „Gorile“, ktorá doteraz nebola vyšetrená a protestujúci boli v mraze demokraticky polievaní a osviežovaní vodnými delami…
Takže, takéto sú tie demokratické princípy, ktoré sa teraz presadzujú aj Bielorusku…
Politický systém podporuje udržanie ekonomického systému, ktorý je založený na vykorisťovaní človeka človekom, drancovaní a ničení planéty, ale aj na potláčaní ľudských práv a presadzovaní moci vojenskou cestou a násilím.
A všetky tie vzletné frázy o demokratických princípoch a hodnotách, vyznievajú pokrytecky a zaváňajú totalitou.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

rusko

Pavol Rusko sa v kauze Maják nádeje dohodnúť nechce, cíti sa byť nevinný

07.12.2022 11:25

Rusko mal použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101-tisíc eur na iný účel.

parlament, Mazurek, Suja, Mizík,

Siedmi poslanci z ĽSNS podporia pád vlády. Dôvodom migrácia

07.12.2022 11:22

„Neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery," reagoval Beluský.

polícia

Väznil a znásilňoval ženu v rodičovskom dome. Zachránili ju skryté signály

07.12.2022 10:50

Pred sľúbenou cestou za lepším životom presvedčil ženu, aby prespala u jeho rodičov.

vlak

Pri Barcelone sa zrazili dva vlaky, zranených je 70 ľudí

07.12.2022 10:14

Vlak idúci do Barcelony narazil v stanici Montcada i Reixac do súpravy, ktorá mala takisto namierené do Barcelony.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882145x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu