Založ si blog

Pokrytecké princípy tzv. Demokracie. ..

Dnes ráno som chvíľu sledovala správy na spravodajskej stanici čt24, kde komentátor hovoril o diktátorskom režime prezidenta Lukašenka v Bielorusku, o zmanipulovaných voľbách, ale aj tvrdom potláčaní protestov proti zmanipulovaným voľbám. Zanietene rozprával, kto všetko podporuje demokratické zmeny za ktoré protestujúci bojujú. Spomenul známeho moderátora verejnoprávnej televízie, ktorý odstúpil a odmieta propagovať Lukašenkov režim, taktiež známu biatlonistku a nadšene hovoril o tom ako protesty a demokratické zmeny podporujú veľké zahraničné firmy, ktoré v Bielorusku podnikajú a necítia sa tam bezpečne a zvažujú odchod z tejto krajiny.
Poobede som na chvíľku znova zapla správy a v nich predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová hovorila o tvrdom postupe a o ekonomických sankciách voči Bielorusku.
Zvláštne, aký postup zaujal demokratický svet proti „zmanipulovaným prezidentským voľbám“ v Bielorusku a ako rýchlo odsúdili potlačenie protestov , ale aj ako rýchlo demokratický svet zaujal postoj potrestať Bielorusko a jeho prezidenta tvrdými sankciami.
Prvé na čo som si spomenula, boli protesty v Katalánsku za posledné tri roky, zmarené referendum o nezávislosti Katalánska, ale aj na protesty Žltých viest vo Francúzsku, ktoré boli potláčané brutálnejším spôsobom, ako tie v Bielorusku. Tam, kde ľudia bojujú za vlastnú nezávislosť a sociálne práva, môžu byť protesty potláčané a nikto z vysokých politických predstaviteľov Západnej demokracie voči tomu nemá väčšie výhrady a ani neuvažuje o sankciách voči tým, ktorí sú zodpovední za brutálne potláčanie ľudských práv. Ak sa to deje v štáte, ktorý nefunguje podľa „demokratických princípov“, ktoré pretláča Západný svet, odrazu je potrebné zakročiť a z pozície moci ukázať previnilcom, ako demokratické princípy a hodnoty fungujú.
Ale koho záujmy tieto „demokratické princípy“, ktorých majú všetci západní politici plné ústa obhajujú?
Sú to práva obyčajných ľudí, alebo v skutočnosti ekonomické záujmy obrovských firiem a nadnárodných korporácii?
Možno aj v Bielorusku ľudia rýchlo pochopia, komu najviac vyhovujú politické zmeny v podobe slobody a demokracie, ktorá je podobným spôsobom importovaná všade tam, kde sa dá ešte kolonizovať a zarábať na všetkom.
A keď sme pri tom brutálnom potláčaní protestov. Spomenula som si, ako boli potlačené tie proti „Gorile“, ktorá doteraz nebola vyšetrená a protestujúci boli v mraze demokraticky polievaní a osviežovaní vodnými delami…
Takže, takéto sú tie demokratické princípy, ktoré sa teraz presadzujú aj Bielorusku…
Politický systém podporuje udržanie ekonomického systému, ktorý je založený na vykorisťovaní človeka človekom, drancovaní a ničení planéty, ale aj na potláčaní ľudských práv a presadzovaní moci vojenskou cestou a násilím.
A všetky tie vzletné frázy o demokratických princípoch a hodnotách, vyznievajú pokrytecky a zaváňajú totalitou.

Mení sa pán Matovič na dobrého policajta?

18.09.2020

Dnes ráno ma pri čítaní správ zaujal titulok komentára p. Daga Daniša „Matovič sa mení na dobrého policajta“. Článok som nečítala. Možno správanie sa pána premiéra, niekomu pripomína film o dobrom a zlom policajtovi. Mňa však zaujíma to, ako sa mení náš štát pod vedením vlády pána Matoviča. Posledných pár týždňov si všímam zhustené policajné hliadky pri [...]

Ako je možné, že. . . ?

17.09.2020

Ako je možné, že nám vládne človek, ktorý tvrdí, že nevie nič o peniazoch vlastnej ženy? Človek, ktorý si vybudoval politickú kariéru na obviňovaní z korupcie svojich politických súperov, bez akýchkoľvek dôkazov. Človek, ktorý tvrdí, že ho prestalo baviť podnikanie vtedy, keď mu kamaráti nevrátili 100 miliónov korún. Ako je možné, že si na Slovensku v minulosti, [...]

Schovávam. ..

15.09.2020

Schovávam si v dlani drobnú spomienku na Tvoju nehu a lásku. Spomienku na Tvoje pery a šťastie v očiach vo chvíľach, keď sa láska v nás nadýchla vône našej túžby. Spomienku jemnú, ako padajúce lupene ruží v tichom vánku nového rána. Schovávam si v dlani drobný, nežný bozk, ktorý si mi daroval v tej jednej, jedinej chvíli, keď si ma vyzliekol z bolesti neistoty a [...]

Chicago / Polícia / Prestrelka /

Streľba na oslave v štáte New York si vyžiadala dve obete a 14 zranených

19.09.2020 12:05

Nie je zrejmé, či útočil viac ako jeden páchateľ.

covid koronavírus testovanie

Na Slovensku pribudlo rekordných 290 infikovaných

19.09.2020 10:14, aktualizované: 10:47

Počas uplynulého dňa urobili spolu 5 750 testov.

koronavírus, hranice

Na hraniciach je zatiaľ pokoj

19.09.2020 10:00

Hranice s Českou republikou aj napriek avizovaným kontrolám a situácii spojenej s ochorením COVID-19 zívali v piatok prázdnotou.

Miloš Zeman

Český prezident Zeman udelil milosť onkologicky chorému zlodejovi

19.09.2020 08:51

Najkontroverznejšou Zemanovou milosťou zostáva omilostenie doživotne odsúdeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,030
Celková čítanosť: 3202527x
Priemerná čítanosť článkov: 3109x

Autor blogu