Založ si blog

Dlhové otroctvo – šťastná budúcnosť našich detí a vnukov?

Sledujem naše médiá, ako usilovne zabávajú Slovač rozličnými „dôležitými“ témami, ako sú covidománia, potratová politika, ale aj rôzne kauzy politikov, parlamentné divadielko či feministické prenasledovanie…
A dôležité informácie, ktoré sa týkajú našej budúcnosti, ale aj budúcnosti našich detí a vnukov ostávajú v úzadí.
Prečo?
Možno preto, aby si väčšina občanov ani len neuvedomila, čo sa skutočne deje v celej EÚ.
Pod zámienkou ozdravenia ekonomík Európy sa stanú aj z nás rukojemníci finančníkov a budeme veľmi tvrdo platiť za „zahladenie šrámov, ktoré spôsobila pandémia coronavírusu a ešte aj spôsobí“.
EÚ si chce na ozdravenie ekonomík a zmiernenie hospodárskej krízy požičať na finančných trhoch 750 miliárd eur, ktoré bude následne splácať od roku 2028 do roku 2058 z budúcich rozpočtov.
Mňa osobne zaujíma viac aspektov tejto „spoločnej finančnej investície do budúcnosti“, vďaka ktorej cit: „Peniaze priblížia Európu k jej ďalším cieľom, najmä k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality a digitalizácie. Časť pôjde na podporu zamestnanosti a časť na upevnenie pozície EÚ, ako silného globálneho hráča.“
Zaujíma ma, kto v skutočnosti tieto peniaze EÚ požičia, ale aj forma splácania. Správa, že táto požička, bude splácané z budúcich rozpočtov, je tiež veľmi nejasná.
Inou veľmi závažnou otázkou je tá, komu budú tieto peniaze poskytované? Čo sa v skutočnosti skrýva pod pojmom „podpora zamestnanosti“?
Podľa správ, ktoré som si prečítala, táto finančná pomoc bude smerovať na pomoc veľkokapitálu a podnikateľom, ktorí majú tak udržať zamestnanosť pracujúcej chudoby, ale aj vo forme grantov bude slúžiť na upevňovanie si moci tých, ktorí v skutočnosti vládnu.
O čom sa vôbec nehovorí, kto túto „spoločnú investíciu do budúcnosti EÚ“ zaplatí. Kto bude platiť za to, že sa naštartujú ekonomiky štátov tak, že tí, ktorí zdierajú občanov štátov EÚ, dostanú štedrú finančnú pomoc, aby si udržali svoje pozície a zisky?
Aj na Slovensku ide o veľa. Preto sa vôbec nečudujem tomu, čo sa deje na našej politickej scéne, ale aj v spoločnosti. Megarabovačka a následná totalita dlhového otroctva je to, čo sa snažia všetcí tí, ktorí pracujú na zábavnej show „Matovičova vláda“ zakryť. Majú to jednoduché. Slováci sa radi zabávajú a mnohí uveria, že veľkou zábavou bude aj reťaz na krku, v podobe obrovských dlhov štátu, ktorý budú povinní splácať vlastnou prácou a otročinou. Ktovie ako sa budú zabávať, keď zistia, že sú niečí majetok a ten, kto ich bude vlastniť bude rozhodovať o ich živote, o ich bytí, či nebytí.
Ktovie, či sa budú zabávať a smiať na tom, že nebudú mať žiadne práva a z ich detí a vnukov sa stanú len poslušné bábky v rukách tých, ktorí ich budú zdierať a zarábať na nich. Ale ktovie, ľudia sú zvláštne tvory, možno sa tomu nakoniec budú tešiť tak, ako sa tešili slobode a demokracii, ktoré si teraz užívajú plnými dúškami.
Ja však premýšľam o tom, že táto situácia dáva celkom iný pohľad na coronakrízu a celé sa to podobá na pyramídovú hru, kde zisky získajú len vyvolení.Pripomína mi to reklamu na fantastické úvery na čokoľvek od nebankoviek, ktoré ľuďom tvrdili, že si môžu tak kúpiť všetko čo budú chcieť a splácať len malé čiastky, hoci aj celý život, ale aj hypotekárne živorenie ľudí, ktorí chcú mať strechu nad hlavou…Aká je však realita vidíme bežne okolo seba.
Jarmo dlhového otroctva je veľmi ťažké a mnohí ho nevládzu niesť. Z mnohých robí neslobodných otrokov tých, ktorí zarábajú na všetkom, najmä na ľudskom utrpení a neslobode.
Najsmutnejšie na tom všetkom je, že kvôli chamtivosti pár ľudí, budú naše deti a vnuci žiť v totalite dlhového otroctva.
Pripravujeme im šťastnú budúcnosť…

Zdroj:Reštart ekonomík EÚ

Brieždenie lásky. ..

03.08.2020

Stekáš mi po nahej koži v malých pramienkoch túžby a dotykov. Hrejú aj chladia moju dušu a srdce jemnou nehou Tvojich bozkov a búrlivou vášňou nášho milovania, keď sa vnáraš do mojich myšlienok a ja sa prebúdzam zo smútku v tichom brieždení lásky… Slnovratovo 03.08. 2020

V súmraku dňa. ..

02.08.2020

Včera večer som si za súmraku dňa, unavená po ťažkom pracovnom týždni, sadla s pohárom vína na terasu. Pustila som si hudbu a pozorovala tmavnúcu oblohu. Mesiac už vyšiel, chýbal mu už len kúsok do splnu a vedľa neho, v jeho tieni sa ukázala malá hviezda. Spolu so súmrakom začal chladnúť aj vzduch a pofukovať ostrejší vietor. Konáre veľkej brezy sa pohybovali v jeho [...]

Tak toto je tá zmena. ..

31.07.2020

A ešte aká. Vyzerá to tak, že bude ako nebolo, ale čo už, keď Slováci sú nepoučiteľný národ, ktorý nie je schopný poučiť sa zo svojich vlastných chýb. Takže je všetko tak ako má byť a majú len to čo si zaslúžia. Kým sa Slovač bude zabávať na tom, čo im predhodí terajšia vláda spolu s médiami a tak sa ani nenazdajú, že tento štát bude kompletne rozpredaný a [...]

pezinok, specialny sud, majsky,

Majského v Prahe zadržala polícia

04.08.2020 16:24

Jozefa Majského, ktorého po dlhých rokoch právoplatne odsúdili v kauze nebankoviek, českí policajti našli na psychiatrii v Prahe.

národný futbalový štadión tehelné pole

Holý: Polícia začala trestné stíhanie vo veci Národného futbalového štadióna

04.08.2020 16:21

Vicepremiér Holý ešte v júli vyhlásil, že štát neodkúpi štadión od majiteľa spoločnosti NFŠ Ivana Kmotríka.

hasiči

V trenčianskom mäsokombináte unikal amoniak. Zranili sa dve osoby

04.08.2020 15:03

Pri udalosti zasahovalo desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Trenčína so štyrmi kusmi techniky.

drogy, polícia,

NAKA zadržala počas drogovej akcie "Korona" päť podozrivých

04.08.2020 15:03

V súčasnosti vykonávajú policajti štyri domové prehliadky a päť prehliadok iných priestorov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,008
Celková čítanosť: 3080370x
Priemerná čítanosť článkov: 3056x

Autor blogu