Založ si blog

Nie je zrada ako zrada. ..

Posledných pár dní sa v našej spoločnosti začalo v súvislosti s dianím v strane Smer, hovoriť o zrade.
Zazneli slová o tom, že národ má rád zradu, ale nenávidí zradcov.
Ale, nie je zrada ako zrada.
Tú v politickom priestore, spôsobuje neprekonateľná chuť byť stále pri moci a ľudia, ktorí zrádzajú to robia za týmto účelom. Nezaujímajú ich hodnoty, nezaujímajú ich ľudia, ktorým ublížia.
Žiaľ, v tomto štáte je zrada bežným, každodenným javom. A ľudia si už na ňu natoľko zvykli, že si vôbec neuvedomujú, ako sú zrádzaní celé roky. Aj Zamatový prevrat, ktorí mnohí ospevujú ako nástup slobody a demokracie, bol obrovskou zradou občanov jedného štátu. Tí, ktorí zradili, to urobili pre svoj vlastný prospech a zradu zakryli frázami plnými prázdnych slov a falošných hodnôt.
A zrada sa stala bežným politickým spôsobom získavania moci.
V týchto dňoch vidieť veľmi jasne, ako tým, ktorí sa takýmito spôsobmi dostávajú k moci, skutočne záleží na občanoch tohto štátu. Občania sú len výťahom k moci a ani si neuvedomujú, že aj oni samotní zrádzajú. Zrádzajú samých seba, svoj štát, národ tým, že dávajú moc do rúk takým ľuďom, ktorým nezáleží ani na štáte, ani sa jeho občanoch, ale len na vlastnom prospechu.
Áno, zrada je veľmi jednoduchá, najmä ak zradcovia vedia, že im z toho niečo kvapne a v tejto dobe mnohým ľuďom ide len o to. Čo tam po hodnotách, čo tam po ideáloch. Veď ublížiť druhému je také jednoduché. Preto bežne vidíme, že ako priateľ zrádza priateľa. Ako sa mnohí ľudia tešia z toho, ako obabrali iných. Preto často vidíme, aké jednoduché je zneužívať dôveru ostatných a potom sa im vysmiať do tvárí a kopať do nich.
Áno, nie je zrada ako zrada.
Kým jedni sľubujú vernosť štátu a jeho občanom a pritom vedia, že svojím konaním túto vernosť budú porušovať, tak iní sa vierolomne prizerajú ich konaniu a schvaľujú ho.
Preto je nevyhnutné pomenovávať pravými menami takéto konanie. Pretože sa jedná nielen o porušenie morálnych princípov, ale aj zákonov.
A takéto nečestné konanie, ktoré sa stalo spoločenskou a politickou normou, je príčinou morálneho a hodnotového úpadku spoločnosti a príčinou jej zániku. V súčasnej dobe je nevyhnutné zamyslieť sa nad týmto úpadkom a začať pracovať na náprave. Je dôležité prestať sa vyhovárať na iných a hľadať vinníkov za vlastné zlyhania a zrady a prevziať zodpovednosť za vlastné konanie a za štát v ktorom žijeme.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

ukrajina

Rusko odpálilo už 16-tisíc rakiet, veľká väčšina mierila na civilov

28.11.2022 17:32

Cieľom iba viac ako 500 rakiet boli vojenské objekty.

balistická raketa

Rusko jednostranne odložilo rozhovory o jadrovom odzbrojovaní s USA

28.11.2022 17:19

Rokovania sa mali konať tento týždeň v egyptskej Káhire.

Russia Ukraine War

Slobodný a zraniteľný. Rusi ničia "svoj" Cherson

28.11.2022 17:13

Ak nemôže byť náš, nech nie je ničí... Dva mesiace potom, čo si Moskva nelegálne prisvojila Cherson, jej invázne jednotky si z neho spravili strelnicu.

Robert Fico

Ústavný súd zamietol Ficovu sťažnosť týkajúcu sa nahrávok z poľovníckej chaty

28.11.2022 16:24

Predseda Smeru nahrávky spochybňuje a žiada, aby boli vymazané.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4873927x
Priemerná čítanosť článkov: 3787x

Autor blogu