Založ si blog

Nikdy nie si sama. ..

Povedal mi raz dávno jeden priateľ, keď som mala pocit, že som osamelá v mojom vnútornom svete a len málokto rozumie tomu, ako premýšľam, ako vnímam svet okolo seba.
Mal pravdu. Veľmi často sa mi stávajú zvláštne veci, ktoré tie slová potvrdzujú. Tak, ako pred pár dňami, keď mi pri namáhavej práci „pomáhal“ jeden z mojich najlepších priateľov. Síce len po telefóne, ale pri počúvaní zaujímavých postrehov zo života, alebo neuveriteľných spomienok, či šťavnatých vtipoch a vymýšľaní spoločných aforizmov a slovných hračiek, sa aj namáhavá robota zdá oveľa ľahšia a dá sa urobiť rýchlo a bez zbytočných stresov.
Stáva sa mi, že vo chvíli keď som smutná, alebo bez nálady dostanem do pošty fotky práve rozkvitnutých kvietkov, alebo celej záhrady, či práve upečeného chlebíka, ktorý rozvoniava aj na diaľku.
Inokedy len zavčasu ráno, krátka strohá správička: „Ako sa mi máš?“, vyvolá úsmev na tvári a urobí deň krajším.
A najvzácnejšie sú chvíle, keď zazvoní telefón a na druhom konci je niekto, pri kom mám slobody a voľnosti a s kým sa môžem rozprávať aj o tom, o čom s inými ľuďmi nedokážem hovoriť. Niekto, pri kom môžem len tak mlčky sedieť a mlčať a cítiť obrovskú inšpiráciu žiť.
Sú to také nevšedno všedné chvíľky, ktoré zažívame práve vtedy, keď sú pre nás dôležité a potrebujeme ich. Chvíľky, v ktorých pochopíme nielen vlastnú hodnotu a hodnotu svojho života, ale všetkých v našej blízkosti, ktorí sú pre nás dôležití, aj keď nie vždy si to uvedomujeme. Keď pochopíme hodnotu obyčajných drobností, z ktorých sa skladá nielen náš svet, ale aj svet našich blízkych.
Nikto z nás nie je v skutočnosti sám. Vždy je tu niekto, kto na nás myslí, komu na nás záleží. Možno sa stačí len obzrieť okolo seba a podať ruku, alebo prijať ponúkanú ruku. Možno stačí opätovať úsmev niekomu neznámemu, koho sme úplnou náhodou stretli na ulici. Porozprávať sa, alebo spoločne zasmiať. Vypočuť a povzbudiť človeka, ktorý má problémy a sa cíti neistý.
Pocit, že nikdy nie sme sami, by sme mali nielen príjímať, ale aj rozdávať, pretože práve vtedy, keď budeme nezištne dávať niekomu svoj čas, pochopenie, empatiu, súcit, priateľstvo a lásku, nikdy nebudeme sami…

Vonku sa zotmelo a trochu premýšľam. .

28.07.2021

Premýšľam, aký je toto vlastne svet, keď sú muži bezmocní a ženy potajomky plačú, pretože nevidia nádej poraziť Zlo, ktoré sa šíri rýchlejšie ako mor… Na Slovensko príde pápež, následník Boha na zemi, ale stretnúť sa s ním môžu len očkovaní… Akého Boha? Netuším… Kedysi som deti v nedeľnej škole učila o Kristovi, ktorý sa [...]

Čas svetla. ..

25.07.2021

Včera večer som chvíľočku pozorovala ako nad obzorom ponad horu vychádza mesiac. Mäkké svetlo zasvietilo do večernej tmy a presvetlilo ju. Ráno nočnú temnotu úplne vyhnalo slnko a rozospievalo svojím jasom Zem. Áno, aj v životoch ľudí často býva tma. Tma beznádeje, neistoty, strachu, alebo smútku, nechuti žiť. Tma dní ťažká a hustá ako desivé [...]

Celoplošné AG testovanie nebolo iba klinickou štúdiou

20.07.2021

Pár týždňov po vlaňajšom „úspešnom nepovinnom, ale nanútenom testovaní“ vyšla najavo skutočnosť, že toto testovanie bolo medicínskym experimentom, ktorý bol vykonaný na občanoch tohto štátu bez ich vedomia a súhlasu. Po čase vychádza najavo, o čom som písala v článku „Stali sme sa účastníkmi sociálneho experimentu?“, a to, že na občanoch nášho [...]

Autobus

Pri nehode autobusu neďaleko Berlína sa zranilo 19 ľudí

30.07.2021 16:39

Medzi zranenými sú ľudia vo veku od 21 do 64 rokov. V autobuse sa nachádzalo 17 cestujúcich a dvaja vodiči.

NAKA

Národnej kriminálnej agentúre bude šéfovať Eva Kurrayová

30.07.2021 16:31

Miesto riaditeľa NAKA sa uvoľnilo po rezignácii Branislava Zuriana, ktorý odišiel na vlastnú žiadosť v polovici mája.

vrbetice výbuch munícia sklad

Českí poslanci schválili odškodnenie za výbuchy vo Vrběticiach

30.07.2021 16:11

Necelých 700 miliónov korún (27,44 milióna eur) by si mali rozdeliť Zlínsky kraj a sedem obcí.

martin pavelka

Epidemiológ Pavelka: V budúcnosti bude potrebná aj tretia dávka očkovania

30.07.2021 15:31

Pripomenul, že delta variant koronavírusu je vysoko infekčný a každý s ním príde do styku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,182
Celková čítanosť: 3961194x
Priemerná čítanosť článkov: 3351x

Autor blogu