Založ si blog

Čo spôsobuje pandémia nadvýroby? . . .

Všímam si ju dlho a určite aj mnohí z nás. Určite sa Vám stalo, že ste prišli do nejakého obchodu , kam chodievate častejšie a všimli ste si, že pribúdajú regály s tovarom a uličky medzi nimi sa stále zužujú. Ja som si to viackrát všimla v jednom obchode s náradím a železiarskym tovarom. Bežné je to aj inde. Množstvo tovaru mnohonásobne prevyšuje dopyt. Iným problémom sú aj napríklad vysoké ceny tovarov, alebo nízka kvalita lacnejších výrobkov.
Párkrát som tento problém spomenula v článkoch. Pandémia nadvýroby je veľmi nebezpečná a dovolím si povedať, že bude mať oveľa horšie následky ako súčasná pandémia koronavírusu, ktorá slúži na zakrytie mnohej špiny tejto spoločnosti.
Nie je to tak dávno, keď sa v médiách objavila správa o tom, že známa módna značka spálila a zlikvidovala svoj nepredaný tovar v hodnote 28,6 -33,8 milióna libier, len preto, aby nezdevalvovala svoju značku, zlacňovaním a predávaním pod cenu.
Pred viac ako mesiacom, keď sa v Európe hovorilo len veľmi málo o koronavíruse, som našla článok v ktorom sa píše o tom, ako veľkí predajcovia likvidujú obrovské množstvá nepredaného tovaru.
V článku bolo uvedené, že neexistujú konkrétne a celkové údaje, koľko tovaru sa takto zlikviduje v EÚ, ale len v Nemecku ročne zlikvidujú tovar v hodnote sedem miliárd eur a vo Francúzsku to bolo v roku 2014 približne za 630 miliónov eur.
A to nehovoríme napríklad o obrovských množstvách nových automobilov, alebo potravín, ktoré hnijú na skládkach.
Vlani bol celý svet zachvátený Grétomániou, ale o probléme nadvýroby a jej následkov v podobe vydrancovanej a znečistenej planéty sa hovorilo minimálne. Nehovorilo sa o obrovskej chudobe, detskej otrockej práci, umieraní od hladu, vojnových konfliktoch…
Pandémiu nadvýroby a plytvania spôsobila pandémia chamtivosti a nenažranosti nielen svetových elít. A tento krát na ňu doplatíme všetci. Táto pandémia nadvýroby poznačila celú planétu a nielen ľudstvo samotné.
Pandémia koronavírusu je len následok toho všetkého a snaha zakryť obrovskú hospodársku krízu, ktorú spôsobila nenásytnosť svetových a politických elít, ale aj samotného ľudstva. Ktovie aké následky táto kríza bude mať, ale sme svedkami toho, že za boj proti koronavírusu sa skrývajú snahy mocenských elít vyťažiť z tejto krízy čo najviac, na úkor obyčajných a už dosť chudobou poznačeného obyvateľstva planéty.
Prijímajú sa čoraz tvrdšie opatrenia, na sledovanie a následné prenasledovanie obyčajných ľudí.
Osobne si myslím, že strach z ochorenia je zneužívanie týchto reštrikcií, aby sa ľudia nemohli zhromažďovať a brániť sa voči totalite a diktatúre elít.
Čas ukáže, čo všetko sa skrýva za „koronavírusom“. Ale vždy, keď sa spomenie slovo kríza, si ja spomeniem na slová Tomáša Baťu:

„Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.“

Zdroj: https://citaty.net/citaty/266255-tomas-bata-pricinou-krize-je-moralni-bida-prelom-hospodarske/

Zdroje:Likvidovanie nepredaného tovaru.
Luxusná módna značka likvidovala tovar

Slúžia verejnoprávne médiá verejnosti, alebo sú trafikou pre „osobnosti“?

06.04.2020

Priznám sa, verejnoprávnu televíziu sledujem veľmi sporadicky, ak len, tak zopár relácii a to z dôvodu neobjektívnosti a jednostrannosti. Pred pár rokmi, keď sa konal 50. ročník BHS, bol jedným z účinkujúcich hostí svetoznámy dirigent Valery Gergiev, ktorý na festivale viedol londýnsku filharmóniu. Vo večernom spravodajstve zaznela namiesto prezentácie jeho umeleckých [...]

Už vládnu dva týždne a. ..

05.04.2020

A mnoho ľudí vidí, že je to vláda hochštaplerov, diletantov a egoistov. Po počiatočnej eufórii z víťazstva nad Ficom, som počula prvé názory práve od tých ktorí frfľali, že ten Fico nakoniec nebol až taký zlý a ten Pellegrini bol taký „dobri ku ľudzom, aj ku tim dochodcom“… Ale ľudia si zvolili a majú čo chceli. Pána premiéra, ktorý sa správa ako [...]

Nezmyselné nariadenie o „Vyhradenom čase na nákup pre seniorov“.

03.04.2020

Pri všetkej úcte k našim seniorom, chcem poukázať na jedno z najnezmyselnejších nariadení, ktoré získalo účinnosť 30.3. 2020 a platí až do odvolania a tým je „Vyhradený čas na nákup pre seniorov“. Je veľmi dôležité, že sa nová vláda, aj takýmto spôsobom snaží ochrániť zdravie starších ľudí pred nákazou koronavírusom, ale už po pár dňoch je zrejmé, že [...]

Igor Matovič

Naživo: Igor Matovič informuje aj o aktuálnych výsledkoch testovania

07.04.2020 12:11

Pozrite si tlačovku premiéra po rokovaní so zamestnávateľmi.

veľká noc, veľkonočný strom, kraslice, šibačka,

Šibačka iba doma a drahšie potraviny. Podľa analytičky nás čaká Veľká noc, aká tu ešte nebola

07.04.2020 10:46

Šibačka iba doma, drahšie potraviny a namiesto návštev komunikácia online.

Boris Kollár / NR SR

Kollár otvoril piatu schôdzu, poslancov čaká viacero vládnych opatrení

07.04.2020 10:27, aktualizované: 10:42

Poslancov tiež čaká presunuté hlasovanie o opatreniach v pôsobnosti rezortu vnútra.

stíhačka, f-16

Naď: Splátky za stíhačky F-16 bude treba prehodnotiť

07.04.2020 10:07

Bývalá vláda schválila aj vyše 55 miliónov eur na rekonštrukciu leteckej základne Sliač. Projekt však ešte nie je spracovaný.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 933
Celková čítanosť: 2602931x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu