Založ si blog

Mýtus slobodných a demokratických parlamentných volieb. . .

Myslíte si, že v súčasnosti sú parlamentné voľby v našom štáte slobodné a demokratické?
Terajšia predvolebná kampaň úplne rúca tvrdenie, že občania „slobodne a demokraticky“ volia svojich zástupcov do parlamentu.
Trestné oznámenia na nepohodlných predstaviteľov politických strán, vyvolávanie nenávisti a násilia, prenasledovanie a mediálne lynčovanie, zosmiešňovanie, hrubé útoky a osobné urážky nielen politických kandidátov, ale najmä voličov, presiahlo hranicu únosnosti.
Tí občania a voliči, ktorí úplne nepodľahli mediálnej manipulácii vidia, že výraz „slobodné voľby“ sa stali mýtom. Mýtom, ktorý politici bezostyšne zneužívajú, pretože mnohí ľudia sú náchylní viac veriť mýtom a senzáciám ako pravde, ktorú majú priamo pred očami.
Voliči veria, že si slobodne vyberajú svojich zástupcov. Ale je to tak?
Možno by to tak bolo, ak by si občania vyberali svojich zástupcov, ktorí by riadili štát z odborníkov, majúcich vedomosti a schopnosti, ale aj morálne predpoklady riadiť štát a ktorých by poznali a mali k nim dôveru. Takto zvolení zástupcovia občanov by niesli plnú zodpovednosť za svoje konanie a v prípade zlyhania, by boli odvolateľní priamo svojimi voličmi. Pri takomto spôsobe volieb, by sa jednalo o formu priamej demokracie, keď by sa občan skutočne podieľal na správe štátu.
V našom štáte však máme zastupiteľskú demokraciu, kde si ľudia volia svojich zástupcov z radov politických strán, ktoré ako máme možnosť vidieť, v súčasnosti vznikajú na politickú a najmä mocenskú objednávku.
Takže v týchto dňoch namiesto predvolebnej kampane prebieha tvrdý mocenský boj o ovládnutie štátu. Prebieha boj moci peňazí a mediálnej nadvlády, v ktorom občania ťahajú za veľmi krátky koniec povrazu mýtickej „slobody a demokracie“.
Pre mnohých politických predstaviteľov sa stali len nástrojom na zlegalizovanie moci a podľa toho sa k nim aj správajú. Je bežné, že množstvo voličov sa pre svoje názory , ktoré nie sú totožné s názormi politikov a ich prívržencov stáva skupinou nepohodlných. Stávajú sa „extrémistami, fašistami, komunistami, ovcami, ktoré žerú seno, lúzou, spodinou“ a pod. Stávajú sa obeťami rôznych útokov a urážania, znevažovania a dokonca už aj zastrašovania. Takže je len veľmi ťažké uveriť tomu, ako slobodné a demokratické voľby zmenia politickú kultúru a situáciu v našom štáte.
Mýtus „slobodných a demokratických volieb“, poukazuje aj na iné novodobé mýty, ktorým ľudia na Slovensku veria. Sú to novodobé mýty „o slobode slova a prejavu“, či o „ľudských právach a politických právach“, ale aj o „slobode politického presvedčenia“ a množstvo iných mýtov, ktoré nezodpovedajú pravde a skutočnosti.
Ktovie, ako dopadnú nasledujúce parlamentné voľby. Jedno je však isté. Nebudú ani slobodné, ani demokratické…

Článok pôvodne vyšiel na DAV DVA.

Pandémia Zla, strachu a zbabelosti. ..

25.01.2021

Uvarila som si bylinkový čaj a chvíľu som sa pozerala von oknom ako padá hustý, ťažký sneh, ktorý sa na ceste pod kolesami áut mení na sivohnedú kašu. Taký bežný januárový deň, akých už boli stovky a tisíce v našich životoch. Kolobeh prírody a jej zákonitostí pokračuje aj napriek tomu, že ľudia doň zasahujú a hrajú sa na bohov. Tá ich túžba byť viac a mať [...]

Krysy vracujúce sa na loď. ..

24.01.2021

Hovorí sa, že keď sa potápa loď, ako prvé ju opúšťajú krysy… Áno, opúšťajú ju vo chvíli, keď sa ju posádka snaží opraviť a zachrániť. Lode sa často potápajú práve preto, lebo ich ničí chamtivosť krýs, ktoré hryzú všetko čo im príde pod zuby. Hryzú ako divé. Neustále majú pocit, že nemajú dosť nahryzené a dokážu na lodi rozhrýzť úplne všetko. [...]

Ako dlho ešte chcú klamať a zastrašovať ľudí?

22.01.2021

Včera som chvíľku pozerala správy na spravodajskej tv. Moderátorka s tragickým výrazom a pohnutým hlasom informovala Slovač o tom, ako začína chýbať v nemocniciach kyslík… Nuž, kyslík nechýba len nemocniciach, ale všetkým tým, ktorí musia povinne nosiť rúško… Škoda, že médiá neinformujú o tom, čo všetko spôsobuje slabé, alebo nedostatočné [...]

Baňa / Baníci /

Banské nešťastie na východe Číny neprežilo desať osôb

25.01.2021 11:35

Dovedna 22 baníkov pred dvoma týždňami po explózii v bani na zlato uviazlo približne 600 metrov pod zemským povrchom. 11 z nich zachránili, jeden baník ostáva stále nezvestný.

Bratislava koronavírus testovanie skríning

Podľa predbežných výsledkov skríningu je v Bratislavskom kraji 0,79 percenta pozitívnych

25.01.2021 11:30

V hlavnom meste bolo otestovaných počas uplynulého víkendu viac ako 130-tisíc ľudí.

testovanie koronavírus

Laboratóriá odhalili 551 prípadov, hospitalizovaných máme takmer 3500

25.01.2021 10:08, aktualizované: 10:31

Za uplynulý deň urobili na Slovensku 3 806 RT-PCR testov. Nie sú hlásené žiadne nové úmrtia.

štefan hamran

Výbor vypočúva kandidátov na šéfa polície

25.01.2021 09:38, aktualizované: 11:54

Kandidát Hamran poukázal na potrebu špecializovaného boja proti extrémizmu. O post sa uchádza aj dočasne poverený šéf Kovařík.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,121
Celková čítanosť: 3588698x
Priemerná čítanosť článkov: 3201x

Autor blogu