Založ si blog

Otvorený výsmech pracujúcim ľuďom?

Práve som sa dozvedela, že poslanca Ľuboša Blahu stíha NAKA za šírenie extrémistických symbolov, ktoré boli na jeho spoločnej fotke s R. Ficom, kde drží dar od neho, v podobe červenej hviezdy s vyobrazeným kosákom a kladivom.
Fúha… Netušila som, že kosák a kladivo, ktoré symbolizujú spojenectvo robotníkov a roľníkov, sú extrémistickým symbolom, dokonca som netušila, že ani samotná červená hviezda, ktorá sa používala ako symbol revolúcie už v 18. storočí je extrémistickým symbolom. Symbol kosáka a kladiva je skutočne aj na Rakúskej vlajke a na vlajkách Komunistických strán mnohých štátov.
Červená hviezda má viacero významov, ale najznámejší je ten, že znázorňuje päť prstov robotníka a počet kontinentov a červená farba symbolizuje preliatu krv v boji za sociálne práva vykorisťovanej robotníckej triedy.
Nuž čo, svet sa znova mení. Pre vládnuce elity sa symboly revolúcie, spolu so symbolmi pracujúcej triedy stali symbolmi „extrémizmu“. A vôbec ma to neprekvapuje. Pretože obyčajní, pracujúci ľudia sa práve pre ľudí, ktorí považujú tieto symboly za extrémistické, stali spodinou, ktorej sú bežne porušované základné ľudské práva.
Máme to všetci my, ktorí pracujeme, považovať za otvorený výsmech a pohŕdanie len preto, že sa živíme prácou vlastných rúk a umu?
V týchto dňoch, keď prebieha predvolebná kampaň, je tento otvorený výsmech pracujúcim ľuďom, čoraz častejší. Z toho vyplýva, čo čaká práve túto skupinu obyvateľstva po voľbách, ak sa dostanú k moci tí, ktorí používajú čoraz špinavšie praktiky na zdiskreditovanie politických oponentov.
O tom, že je poslanec Blaha stíhaný za šírenie extrémistických komunistických symbolov, informoval poslanec Ondrej Dostál, v minulosti vzorný to zväzák. Verím, že mnohí ľudia ani netušia, kto to je. A mnohí si ho spájajú so záľubou v dámskom oblečení.
Zato poslanca Blahu poznajú mnohí. Bola som na jeho pár vystúpeniach a chápem, prečo je taká snaha zdiskreditovať ho teraz pred voľbami, ale aj prečo ho média tak často a s obrovským nasadením verejne lynčujú a snažia sa z neho urobiť nepriateľa režimu.
Ten chalan má niečo, čo jeho politickí protivníci nemajú. Na rozdiel on nich má, napíšem to slušne „gu..ráž“, postaviť sa za práva obyčajných malých ľudkov, ktorí makajú ako múrovatí, len aby prežili. Zaujíma sa o ich problémy, hovorí o nich, aj keď má kvôli tomu problémy vo vlastnej strane. Verejne hovorí o praktikách moci. A podporujú ho mnohí ľudia. Starší, tí v produktívnom veku a aj množstvo mladých. Je nepohodlný. A to len preto, že sa verejne postavil moci, ktorá sa začína podobať tej z tridsiatich rokov minulého storočia, keď boli ľavičiari a komunisti prenasledovaní, zatváraní, mučení a vraždení… A to len preto, lebo sa verejne dožadovali sociálne spravodlivej spoločnosti a práv pre tých najbiednejších a najviac vykorisťovaných.
Celá táto špinavá predvolebná kampaň je otvoreným výsmechom pracujúcim ľuďom.
A preto na záver svojho článku použijem heslo „La Pasionarie“ Dolores Ibárruri: „No pasarán!“

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 09:45

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885680x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu