Založ si blog

O čom ekoaktivisti mlčia. .. Zbrojenie a vojny. ..

Denne čítame a počúvame ako máme šetriť a chrániť planétu. Máme triediť odpad, tak ho poctivo triedime. Mali by sme prestať jesť mäso, hlavne hovädzie, lebo vraj kravy vypúšťajú plyny, teda prdia. No nejeme ho, pretože ho je u nás málo a kilogram kvalitného stojí pomaly toľko, čo jeden kus dobytka v juhoamerických štátoch. Mali by sme prestať lietať, nuž v našich podmienkach by to mohlo platiť len na metly. Mali by sme menej používať vlastné autá a voziť sa hromadnou dopravou, ale čo keď tá na vidieku jazdí len zriedka a je už taká drahá, že je jednoduchšie a časovo výhodnejšie sadnúť do auta a odviezť sa tam, kam človek potrebuje. Mali by sme používať nové ekologickejšie autá, lenže na Slovensku si ich môže dovoliť len málokto. A niektorí „ekoaktivisti“ hlavne z radov tých majetnejších, dokonca odmietajú mať vlastné deti, aby zanechali čo najmenšiu uhlíkovú stopu, ale mamonu a prepychu sa nevzdajú, aj keď tie ju zanechávajú oveľa väčšiu.
Takže napríklad Grétka, ktorá vyrastala obklopená luxusom, sa za pomoci veľkej mediálnej kampane plaví po oceánoch a naša pani prezidentka, ktorá sa vďaka svojím ekoaktivitám dostala až do prezidentského paláca, vymieňa plastové poháriky za sklenené a papierové uteráky na wc, za látkové.
Média sa nad nimi rozplývajú, poniektorí ľudia tiež a mnohí zatiaľ len pozerajú čo sa to deje…
A nikto a najmä ekoaktivisti, nehovoria o tom, čo ničí a môže úplne zničiť planétu. Nikto z nich nehovorí o tom, akú „uhlíkovú stopu“ zanecháva výroba zbraní v súčasnosti.
Nikto z nich nehovorí o tom, aké dopady na prírodu a planétu, majú testy týchto zbraní, vojenské cvičenia a najmä vojny samotné.
Mlčia o tom, koľko prírody je takto zničenej, úplne zdevastovanej, až vyzerá ako mesačná krajina a jej obnova bude trvať celé desaťročia. Mlčia o tom, koľko zvierat zahynie v nezmyselnej túžbe ľudí po moci a nadvláde. Čušia, keď sa „slobodnými a zvrchovanými štátmi“ premávajú vojenské konvoje ťažkej techniky a ničia a zamorujú ovzdušie, alebo keď sa vďaka výstavbe vojenských základní devastujú chránené prírodné územia, ako je to teraz napríklad v Poľsku.
Mlčia, lebo tých, ktorí vládnu nesmú kritizovať. Pretože za „ekoaktivitami“ sa skrývajú skutočné politické a mocenské ciele týchto ľudí. Ľudí, ktorým nezáleží ani na planéte, ani na jej obyvateľoch, ktorými nie je len ľudstvo. Mlčia a v skutočnosti slúžia tým, ktorých jediným záujmom je moc, bohatstvo a nadvláda nad ostatnými, takže ich ekoaktivizmus vyznieva ako lacné pózerstvo. Pretože ak by im naozaj záležalo na stave a na budúcnosti planéty, nemlčali by, pri tak závažnom ničení a devastovaní Zeme, ktoré v súčasnosti spôsobuje nadmerné zbrojenie a vojenské konflikty.

Na čo sa to vlastne hráme?

26.02.2020

Pred pár dňami som bola na plese. Nie na takom tom, kde sa ľudia okázalo predvádzajú, ale kde mali ľudia radosť zo stretnutia, zatancovali si, zaspievali, zabavili sa. Tiež rada tancujem, aj keď viac »

Čas milovania. . .

24.02.2020

Pre mnohých krátky, pre mnohých dlhý. Pre mnohých dôležitý a pre iných bezvýznamný. Čas milovania. Pre niekoho ťažší ako ranné vstávanie a pre iných ľahký, ako letný opar nad riekou. viac »

Kde boli doteraz? Aha, sedeli v parlamente.

18.02.2020

Včera večer som si pozrela najnovšiu predvolebnú šou. Pán Kollár dával podmienky vláde a Smeru SD a pán Matovič pálil sviečky. Predvádzanie sa pána Kollára s fotkami štyroch ťažko chorých viac »

voľby 2020, virtuálne voľby

Voľby 2020 na Pravde. Sledujte s nami boj o parlament

27.02.2020 16:00

Prežite s Pravdou volebný deň aj noc, spoznajte víťazov a porazených, vypočujte si komentáre a názory. Budeme tu pre vás celý volebný víkend.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Bratislavská parkovacia politika nastupuje. Ako ovplyvní realitný trh?

27.02.2020 15:08

Nástup platnosti celomestskej parkovacej politiky v Bratislave môže ovplyvniť realitný trh v budúcnosti.

putá / zatykač /

Hrozivá vražda v bratislavskom byte má dohru. Polícia obvinila 39-ročného Mareka

27.02.2020 13:36

Polícia obvinila 39-ročného Mareka z vraždy ženy v bratislavskom byte.

rusko

Šéf Markízy: Rozsudok v kauze zmenky je pozitívnym signálom pre investorov

27.02.2020 12:53, aktualizované: 16:16

Prokurátor Jozef Šanta v zmenkovej kauze hovorí o víťazstve nad bohorovnosťou. Advokát Marek Para vníma výšku trestu ako exemplárnu, neprimeranú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 902
Celková čítanosť: 2292008x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu