Založ si blog

Čo po nás ostane. ..

Dnes som sa dozvedela, že navždy odišiel človek, ktorého som nepoznala osobne, ale poznala som ho cez jeho slová a myšlienky, ktoré uverejňoval na mieste, kde ma prijali medzi seba tak, ako keby som tam patrila odjakživa…
Vďaka slovám a myšlienkam, sa často krát môžeme o ľuďoch dozvedieť viac, ako keby sme žili v ich bezprostrednej blízkosti. Môžeme sa dozvedieť o tom, čo cítia a akí v skutočnosti sú, pretože aj písaním mnohí nevedomky ukazujú svoj intelekt, dušu a srdce.
Slová a myšlienky môžu ľuďom pomôcť, môžu ich povzbudiť, môžu zanechať veľa dobrého, ale aj naopak. Môžu veľmi ublížiť a raniť. Hovorí sa, že rýchlejšie prebolí facka ako kruté slová, ktoré sa nedajú vziať späť.
Keď niekto navždy odíde, mnohí z nás premýšľajú o tom, aký to bol človek. A v takých chvíľach si mnohí z nás uvedomujú, že nie je podstatné, ako človek dlho žije, ale to, čo po ňom ostane. Nie, nemyslím tým hmotné statky a majetok, ale to, čo po ňom ostane v srdciach a spomienkach.
Často to bývajú práve slová a myšlienky, či už vypovedané, alebo aj napísané. A tie nám dokážu dať veľa. Prinútia nás premýšľať o tom, čo je pre nás dôležité. Tak ako mňa dnes. Správa o odchode človeka, ktorý mi svojimi slovami a myšlienkami spríjemňoval dni, ale aj som sa vďaka nim dozvedela mnohé nové veci, o ktorých som ani netušila, ma prinútila na chvíľu sa zastaviť. Zastaviť a premýšľať o ňom, kým pre mňa bol. Premýšľať o tom, že či to, čo práve robím, je to pravé a napĺňa ma. Či chcem ostať v tom bláznivom pracovnom tempe, ktoré som si nechtiac sama nastavila, alebo spomalím a znova sa budem venovať aj veciam, ktoré ma tešia a prinášajú mi radosť. Odchod pre mňa vzácneho človeka, ma prinútil znova sa zamyslieť nad tým, čo je pre mňa podstatné, ale aj o tom, čo po mne ostane. Ako si ma budú ľudia, ktorí ma poznajú pamätať…
A možno sa mnohí z nich zastavia a budú premýšľať o tom, čo po nás ostane…

Na čo sa to vlastne hráme?

26.02.2020

Pred pár dňami som bola na plese. Nie na takom tom, kde sa ľudia okázalo predvádzajú, ale kde mali ľudia radosť zo stretnutia, zatancovali si, zaspievali, zabavili sa. Tiež rada tancujem, aj keď viac »

Čas milovania. . .

24.02.2020

Pre mnohých krátky, pre mnohých dlhý. Pre mnohých dôležitý a pre iných bezvýznamný. Čas milovania. Pre niekoho ťažší ako ranné vstávanie a pre iných ľahký, ako letný opar nad riekou. viac »

Kde boli doteraz? Aha, sedeli v parlamente.

18.02.2020

Včera večer som si pozrela najnovšiu predvolebnú šou. Pán Kollár dával podmienky vláde a Smeru SD a pán Matovič pálil sviečky. Predvádzanie sa pána Kollára s fotkami štyroch ťažko chorých viac »

chrípka, baktéria, vírus, nádcha, prechladnutie

Vo žilinskej FNsP platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach

27.02.2020 18:22

Ľudia s príznakmi chrípky a respiračnými problémami by nemali navštevovať príbuzných v nemocnici.

volby

Z volebného boja vypadlo 25 kandidátov a jedna strana

27.02.2020 17:25

Kandidáti sa mohli vzdať kandidatúry alebo mohli byť odvolaní do štvrtka do 7.00 h.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Gál: Rezort spravodlivosti je v najväčšom marazme

27.02.2020 17:19

Minister Gál (Most-Híd) si z pôsobenia v rezorte si odnáša nové skúsenosti a väčší prehľad.

voľby 2020, virtuálne voľby

Voľby 2020 na Pravde. Sledujte s nami boj o parlament

27.02.2020 16:00

Prežite s Pravdou volebný deň aj noc, spoznajte víťazov a porazených, vypočujte si komentáre a názory. Budeme tu pre vás celý volebný víkend.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 902
Celková čítanosť: 2292093x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu