Založ si blog

Ostane Greta v Amerike?

V piatok večer som zachytila správu o tom, ako Greta Thunberg žiada o pomoc s cestovaním na Konferenciu OSN o zmene klímy, ktorú presunuli z Čile, kvôli nepokojom do Španielska.
V prvom momente som sa pousmiala nad touto žiadosťou a považovala som ju za zveličenú správu bulváru. No na druhý deň som čítala správu o tom, ako Leonardo di Caprio považuje Gretu za „líderku našich čias“.
Humbuk okolo Grety nachvíľu stíchol a ekomajdan, vlastne enviromentálna revolúcia sa dostáva do úzadia svetového diania.
Ticho bolo aj ohľadom vyhlásenia 500 vedcov zo štrnástich krajín, ktorí zaslali svoje stanovisko aj generálnemu tajomníkovi OSN Antoniovi Guteressovi, v ktorej tvrdia, že žiadna klimatická núdza neexistuje, ale cieľom medzinárodnej politiky, by malo byť poskytnúť spoľahlivú a dostupnú energiu všetkým na celom svete.
Bolo zvláštne sledovať dianie, ktorého bola Greta stredobodom a najmä snahy ľudí, ktorí stáli v pozadí ekoprotestov, napríklad pána G. Sachsa.
Kým na jednej strane sa hovorilo o celkovej elektrifikácii dopravy, automobilov, kúrenia a klimatizácie, na druhej strane zaznievali kritické správy o tom, že Čína, ale aj Japonsko, Južná Korea či India investujú v Afrike do výstavby nových uhoľných elektrární. O čom sa však nehovorí je to, že podľa údajov Svetovej banky za rok 2017, je el. energia je prístupná len cca 44,6 % obyvateľov Afriky.
Je zvláštne vidieť aj to, kto Gretu podporuje a podporoval. Bohatá elita, ktorá v skutočnosti nevytvára žiadne hodnoty, ale žije z práce a chudoby iných.
Takým človekom je napríklad aj herec L. di Caprio, ktorý vlastní obrovský majetok, či iné celebrity showbiznisu a predstavitelia európskej šľachty a politické elity.
Klimatická hystéria mala za úlohu zakryť aj mnohé vážne udalosti, ktoré sa dejú vo svete, či už je to kríza v Sýrii, v juhoamerických štátoch, ale aj v samotnej strednej Európe, kde sú silné tlaky na prevzatie moci pomocou štedrej finančnej podpory – politickej filantropie pána G. Sorosa, ale aj problémy vo Francúzsku, Španielsku a Veľkej Británii.
Ale týmito problémami sa ekoaktivistka Greta nezaoberá.
Jej súčasnou starosťou je, ako sa dostať do Európy, pretože ako zistila, cestovala cez pol sveta nesprávnym smerom.
A teraz hľadá dopravný prostriedok, ktorý by ju ekologicky dopravil do Európy.
Nuž myslela som si, že po bombastických správach o jej ekologickej ceste do USA ju rovnaká plachetnica prevezie aj naspäť.
Alebo už splnila svoj cieľ a štedrý sponzoring sa nekoná?
Ostane Greta v Amerike, alebo ju znova s rovnakou pompou povezú naspäť nejakým superdrahým plavidlom?
Alebo sa potichu vráti tak, ako to robia mnohí ľudia, economy triedou v lietadle, naspäť do školských lavíc?…

Zdroje:
https://www.cas.sk/clanok/904544/svedska-aktivistka-je-bezradna-toto-absolutne-nebolo-v-plane-greta-prosi-o-pomoc/
https://hnonline.sk/svet/2034506-greta-thunbergova-ziada-o-pomoc-s-presunom-na-klimaticku-konferenciu-do-madridu
https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/531314-greta-thunberg-je-liderkou-nasich-cias-vyhlasil-leonardo-dicaprio/

European Climate Declaration: There Is No Climate Emergency


https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/v-honbe-za-energii-afrika-sazi-na-uhli-40297272

„Večne spievajú lesy“. . .

19.11.2019

„Večne spievajú lesy“, je svetoznáma trilógia nórskeho spisovateľa a novinára Trygveho Gulbranssena. Je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Prvý krát som ju čítala ako malé dieťa, viac »

O čom spievajú stromy. ..

18.11.2019

Stromy sú ako my, ľudia. Niektoré rastú osamote a svojou zvláštnou osamelosťou vytvárajú jedinečný charakter krajiny. Iné rastú v skupinách a tvoria malé i veľké spoločenstvá. Dopĺňajú viac »

Zabudlo sa na pôvodný význam 17. novembra?

17.11.2019

Celé dni sa píše a hovorí o tom, že 17. november je sviatkom víťazstva demokracie nad komunistickou totalitou. Všimla som si, že v našich médiách sa veľmi málo píše a hovorí o pôvodnom viac »

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Za spravodlivosť a zákon Lex Haščák

NAKA má vyšetriť podozrenia okolo zničenia originálu Gorily

20.11.2019 18:28

Svetové združenie bývalých politických väzňov trvá na trestnoprávnom postihu osôb, ktoré sú zodpovedné za skartáciu originálu nahrávky Gorily.

SR Slavošovce výjazdové rokovanie vláda pellegrini raši matečná

Rožňavský okres dostane viac ako 1,8 milióna eur na rozvojové projekty

20.11.2019 18:13

Pôvodne avizovaný milión eur vláda zvýšila ešte o ďalších viac ako 800 000 eur.

bicykle Bratislava zdieľanie

Prešovčanov rozhádali bicykle

20.11.2019 17:42

Pochybnosti vyvolali prístrešky na bicykle v Prešove.