Založ si blog

Ostane Greta v Amerike?

V piatok večer som zachytila správu o tom, ako Greta Thunberg žiada o pomoc s cestovaním na Konferenciu OSN o zmene klímy, ktorú presunuli z Čile, kvôli nepokojom do Španielska.
V prvom momente som sa pousmiala nad touto žiadosťou a považovala som ju za zveličenú správu bulváru. No na druhý deň som čítala správu o tom, ako Leonardo di Caprio považuje Gretu za „líderku našich čias“.
Humbuk okolo Grety nachvíľu stíchol a ekomajdan, vlastne enviromentálna revolúcia sa dostáva do úzadia svetového diania.
Ticho bolo aj ohľadom vyhlásenia 500 vedcov zo štrnástich krajín, ktorí zaslali svoje stanovisko aj generálnemu tajomníkovi OSN Antoniovi Guteressovi, v ktorej tvrdia, že žiadna klimatická núdza neexistuje, ale cieľom medzinárodnej politiky, by malo byť poskytnúť spoľahlivú a dostupnú energiu všetkým na celom svete.
Bolo zvláštne sledovať dianie, ktorého bola Greta stredobodom a najmä snahy ľudí, ktorí stáli v pozadí ekoprotestov, napríklad pána G. Sachsa.
Kým na jednej strane sa hovorilo o celkovej elektrifikácii dopravy, automobilov, kúrenia a klimatizácie, na druhej strane zaznievali kritické správy o tom, že Čína, ale aj Japonsko, Južná Korea či India investujú v Afrike do výstavby nových uhoľných elektrární. O čom sa však nehovorí je to, že podľa údajov Svetovej banky za rok 2017, je el. energia je prístupná len cca 44,6 % obyvateľov Afriky.
Je zvláštne vidieť aj to, kto Gretu podporuje a podporoval. Bohatá elita, ktorá v skutočnosti nevytvára žiadne hodnoty, ale žije z práce a chudoby iných.
Takým človekom je napríklad aj herec L. di Caprio, ktorý vlastní obrovský majetok, či iné celebrity showbiznisu a predstavitelia európskej šľachty a politické elity.
Klimatická hystéria mala za úlohu zakryť aj mnohé vážne udalosti, ktoré sa dejú vo svete, či už je to kríza v Sýrii, v juhoamerických štátoch, ale aj v samotnej strednej Európe, kde sú silné tlaky na prevzatie moci pomocou štedrej finančnej podpory – politickej filantropie pána G. Sorosa, ale aj problémy vo Francúzsku, Španielsku a Veľkej Británii.
Ale týmito problémami sa ekoaktivistka Greta nezaoberá.
Jej súčasnou starosťou je, ako sa dostať do Európy, pretože ako zistila, cestovala cez pol sveta nesprávnym smerom.
A teraz hľadá dopravný prostriedok, ktorý by ju ekologicky dopravil do Európy.
Nuž myslela som si, že po bombastických správach o jej ekologickej ceste do USA ju rovnaká plachetnica prevezie aj naspäť.
Alebo už splnila svoj cieľ a štedrý sponzoring sa nekoná?
Ostane Greta v Amerike, alebo ju znova s rovnakou pompou povezú naspäť nejakým superdrahým plavidlom?
Alebo sa potichu vráti tak, ako to robia mnohí ľudia, economy triedou v lietadle, naspäť do školských lavíc?…

Zdroje:
https://www.cas.sk/clanok/904544/svedska-aktivistka-je-bezradna-toto-absolutne-nebolo-v-plane-greta-prosi-o-pomoc/
https://hnonline.sk/svet/2034506-greta-thunbergova-ziada-o-pomoc-s-presunom-na-klimaticku-konferenciu-do-madridu
https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/531314-greta-thunberg-je-liderkou-nasich-cias-vyhlasil-leonardo-dicaprio/

European Climate Declaration: There Is No Climate Emergency


https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/v-honbe-za-energii-afrika-sazi-na-uhli-40297272

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

SR Rázsochy nemocnica stavenisko obhliadka Pellegrini BAX

Rázsochy z plánu obnovy definitívne nebudú. Štát nevie, odkiaľ na ne teraz zoberie peniaze

02.06.2023 11:40

Nová nemocnica v Martine má byť taktiež odmietnutá a jej projekt zrejme pôjde do zásobníka. Nateraz sa plánuje vybudovať aspoň hrubá stavba.

petr pavel

Dezinformácia o smrti Petra Pavla prišla z Ruska

02.06.2023 10:46

Konkrétneho páchateľa sa však zistiť nepodarilo, preto bol prípad odložený, napísala česká polícia.

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090783x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu