Založ si blog

Ostane Greta v Amerike?

V piatok večer som zachytila správu o tom, ako Greta Thunberg žiada o pomoc s cestovaním na Konferenciu OSN o zmene klímy, ktorú presunuli z Čile, kvôli nepokojom do Španielska.
V prvom momente som sa pousmiala nad touto žiadosťou a považovala som ju za zveličenú správu bulváru. No na druhý deň som čítala správu o tom, ako Leonardo di Caprio považuje Gretu za „líderku našich čias“.
Humbuk okolo Grety nachvíľu stíchol a ekomajdan, vlastne enviromentálna revolúcia sa dostáva do úzadia svetového diania.
Ticho bolo aj ohľadom vyhlásenia 500 vedcov zo štrnástich krajín, ktorí zaslali svoje stanovisko aj generálnemu tajomníkovi OSN Antoniovi Guteressovi, v ktorej tvrdia, že žiadna klimatická núdza neexistuje, ale cieľom medzinárodnej politiky, by malo byť poskytnúť spoľahlivú a dostupnú energiu všetkým na celom svete.
Bolo zvláštne sledovať dianie, ktorého bola Greta stredobodom a najmä snahy ľudí, ktorí stáli v pozadí ekoprotestov, napríklad pána G. Sachsa.
Kým na jednej strane sa hovorilo o celkovej elektrifikácii dopravy, automobilov, kúrenia a klimatizácie, na druhej strane zaznievali kritické správy o tom, že Čína, ale aj Japonsko, Južná Korea či India investujú v Afrike do výstavby nových uhoľných elektrární. O čom sa však nehovorí je to, že podľa údajov Svetovej banky za rok 2017, je el. energia je prístupná len cca 44,6 % obyvateľov Afriky.
Je zvláštne vidieť aj to, kto Gretu podporuje a podporoval. Bohatá elita, ktorá v skutočnosti nevytvára žiadne hodnoty, ale žije z práce a chudoby iných.
Takým človekom je napríklad aj herec L. di Caprio, ktorý vlastní obrovský majetok, či iné celebrity showbiznisu a predstavitelia európskej šľachty a politické elity.
Klimatická hystéria mala za úlohu zakryť aj mnohé vážne udalosti, ktoré sa dejú vo svete, či už je to kríza v Sýrii, v juhoamerických štátoch, ale aj v samotnej strednej Európe, kde sú silné tlaky na prevzatie moci pomocou štedrej finančnej podpory – politickej filantropie pána G. Sorosa, ale aj problémy vo Francúzsku, Španielsku a Veľkej Británii.
Ale týmito problémami sa ekoaktivistka Greta nezaoberá.
Jej súčasnou starosťou je, ako sa dostať do Európy, pretože ako zistila, cestovala cez pol sveta nesprávnym smerom.
A teraz hľadá dopravný prostriedok, ktorý by ju ekologicky dopravil do Európy.
Nuž myslela som si, že po bombastických správach o jej ekologickej ceste do USA ju rovnaká plachetnica prevezie aj naspäť.
Alebo už splnila svoj cieľ a štedrý sponzoring sa nekoná?
Ostane Greta v Amerike, alebo ju znova s rovnakou pompou povezú naspäť nejakým superdrahým plavidlom?
Alebo sa potichu vráti tak, ako to robia mnohí ľudia, economy triedou v lietadle, naspäť do školských lavíc?…

Zdroje:
https://www.cas.sk/clanok/904544/svedska-aktivistka-je-bezradna-toto-absolutne-nebolo-v-plane-greta-prosi-o-pomoc/
https://hnonline.sk/svet/2034506-greta-thunbergova-ziada-o-pomoc-s-presunom-na-klimaticku-konferenciu-do-madridu
https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/531314-greta-thunberg-je-liderkou-nasich-cias-vyhlasil-leonardo-dicaprio/

European Climate Declaration: There Is No Climate Emergency


https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/v-honbe-za-energii-afrika-sazi-na-uhli-40297272

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

vojna na Ukrajine, Petrohrad, Rusko

ONLINE: Útok na Charkov vyšetrujú na Ukrajine ako vojnový zločin

19.05.2024 07:35

Ukrajina obvinila Rusko, že zámerne cieli na civilistov v Charkovskej oblasti a preto raketové útoky vyšetruje ako vojnový zločin.

SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX

Vyšetrovanie atentátu na Fica by mali dokončiť o pár mesiacov, hovorí odborník. Akýkoľvek trest môže byť pre strelca doživotný

19.05.2024 07:00

Bývalý elitný vyšetrovateľ vysvetlil, ako by mali vyzerať kroky organov činných v trestnom konaní v najbližších dňoch

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517749x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu