Založ si blog

Bude pani H. Hajtová za svoje vyjadrenie rovnako stíhaná ako p. Mazurek?

V nedeľu sa uskutočnil „Pochod za život“, ktorý sa stal terčom kritiky mnohých ľudí a médií.
Ja osobne som ho vnímala ako vyjadrenie názoru ľudí, ktorí nesúhlasia so zabíjaním nenarodených detí, ale aj podporu tradičnej rodiny a hodnôt.
Téma potratov tak znova polarizuje spoločnosť a ukazuje ako sú vnímané etické a morálne princípy v nej.
Úcta k životu.
Mala by byť samozrejmosťou a nielen k tomu ľudskému, ale k životu samotnému.
Ľudstvo by nemalo mať právo ničiť a zabíjať, dokonca ani svoj vlastný druh, ale jeho cieľom by mala ochrana všetkého života na celej planéte.
Úcta k ľudskému životu.
Sú rôzne spory o tom, kedy je možné po počatí a embryonálnom delení vajíčka a jeho neskoršom vývoji v podobe ľudského plodu hovoriť o „človeku“.
Ženy veľmi radi hovoria o tom, že je to ich telo a mali by mať právo rozhodnúť o tom, či si počaté dieťa nechajú odobrať, alebo ho donosia a porodia.
Žiaľ, prestalo sa hovoriť o skutočnej zodpovednosti za vlastné telo a život. Nielen vlastný život, ale aj za život nenarodeného dieťaťa. Veď už nežijeme v stredoveku, či kresťanskom diktáte, keď ženy boli mužmi často sexuálne zneužívané a čakať dieťa bez manžela bolo obrovskou potupou. V súčasnosti majú ženy rovnaké práva ako muži a sexuálne násilie je trestným činom.
Problémom je však aj to, že sa odtabuizovala téma sexu a ten sa stal zdrojom obchodu, zábavy a zabíjania nudy. Zo sexuálneho aktu sa znova stala len pudová záležitosť a stráca sa jeho intímny význam, keď nahradil milovanie sa dvoch ľudí, ktorých spája cit.
Ak chcú ľudia viesť takýto život, tak by mali mať aspoň primárnu zodpovednosť za svoje konanie, život a aj zdravie a mali by sa chrániť pred nechceným počatím, ale aj pred pohlavnými chorobami.
A takáto nezodpovednosť by nemala byť dôvodom na ukončenie života nenarodeného dieťaťa.
Táto téma je však veľmi citlivá aj preto, že sme sa dostali do doby, keď životný štýl a následný stres spôsobuje mnohým párom, ktoré by chceli mať dieťa, problémy s počatím.
Dnes som pri čítaní správ, natrafila na príspevok, kde bol uvedený názor na „Pochod za život“, ktorý zverejnila pracovníčka tlačového oddelenia kancelárie prezidentky na jednej zo sociálnych sietí, kde počmárala plagát, ktorým bol „Pochod za život“ prezentovaný a pod ním označila ľudí, ktorí vyznávajú právo na život nenarodeného dieťaťa, ale aj úctu k životu a rodinným hodnotám za inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov.
A práve toto vyjadrenie človeka, ktorý pracuje pre hlavu štátu znova dokazuje, akým spôsobom sú porušované ľudské práva a to nielen nenarodených detí a aké hodnoty sa začínajú uprednostňovať a presadzovať.
Po medializovanom procese s pánom Mazurekom, ktorý slobodne vyjadril svoj názor a povedal to, čo si myslí väčšina národa, verím že aj tento hanlivý výrok bude rovnako odsúdený.
Inak budeme svedkami zavádzania totalitného systému, v ktorom majoritná skupina občanov štátu stráca svoje ľudské práva a slobody na úkor minoritných skupín obyvateľov.

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX

Vyšetrovanie atentátu na Fica mali by dokončiť za pár mesiacov, hovorí odborník. Akýkoľvek trest môže byť pre strelca doživotný

19.05.2024 07:00

Bývalý elitný vyšetrovateľ vysvetlil, ako by mali vyzerať kroky organov činných v trestnom konaní v najbližších dňoch

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517646x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu