Založ si blog

Bude pani H. Hajtová za svoje vyjadrenie rovnako stíhaná ako p. Mazurek?

V nedeľu sa uskutočnil „Pochod za život“, ktorý sa stal terčom kritiky mnohých ľudí a médií.
Ja osobne som ho vnímala ako vyjadrenie názoru ľudí, ktorí nesúhlasia so zabíjaním nenarodených detí, ale aj podporu tradičnej rodiny a hodnôt.
Téma potratov tak znova polarizuje spoločnosť a ukazuje ako sú vnímané etické a morálne princípy v nej.
Úcta k životu.
Mala by byť samozrejmosťou a nielen k tomu ľudskému, ale k životu samotnému.
Ľudstvo by nemalo mať právo ničiť a zabíjať, dokonca ani svoj vlastný druh, ale jeho cieľom by mala ochrana všetkého života na celej planéte.
Úcta k ľudskému životu.
Sú rôzne spory o tom, kedy je možné po počatí a embryonálnom delení vajíčka a jeho neskoršom vývoji v podobe ľudského plodu hovoriť o „človeku“.
Ženy veľmi radi hovoria o tom, že je to ich telo a mali by mať právo rozhodnúť o tom, či si počaté dieťa nechajú odobrať, alebo ho donosia a porodia.
Žiaľ, prestalo sa hovoriť o skutočnej zodpovednosti za vlastné telo a život. Nielen vlastný život, ale aj za život nenarodeného dieťaťa. Veď už nežijeme v stredoveku, či kresťanskom diktáte, keď ženy boli mužmi často sexuálne zneužívané a čakať dieťa bez manžela bolo obrovskou potupou. V súčasnosti majú ženy rovnaké práva ako muži a sexuálne násilie je trestným činom.
Problémom je však aj to, že sa odtabuizovala téma sexu a ten sa stal zdrojom obchodu, zábavy a zabíjania nudy. Zo sexuálneho aktu sa znova stala len pudová záležitosť a stráca sa jeho intímny význam, keď nahradil milovanie sa dvoch ľudí, ktorých spája cit.
Ak chcú ľudia viesť takýto život, tak by mali mať aspoň primárnu zodpovednosť za svoje konanie, život a aj zdravie a mali by sa chrániť pred nechceným počatím, ale aj pred pohlavnými chorobami.
A takáto nezodpovednosť by nemala byť dôvodom na ukončenie života nenarodeného dieťaťa.
Táto téma je však veľmi citlivá aj preto, že sme sa dostali do doby, keď životný štýl a následný stres spôsobuje mnohým párom, ktoré by chceli mať dieťa, problémy s počatím.
Dnes som pri čítaní správ, natrafila na príspevok, kde bol uvedený názor na „Pochod za život“, ktorý zverejnila pracovníčka tlačového oddelenia kancelárie prezidentky na jednej zo sociálnych sietí, kde počmárala plagát, ktorým bol „Pochod za život“ prezentovaný a pod ním označila ľudí, ktorí vyznávajú právo na život nenarodeného dieťaťa, ale aj úctu k životu a rodinným hodnotám za inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov.
A práve toto vyjadrenie človeka, ktorý pracuje pre hlavu štátu znova dokazuje, akým spôsobom sú porušované ľudské práva a to nielen nenarodených detí a aké hodnoty sa začínajú uprednostňovať a presadzovať.
Po medializovanom procese s pánom Mazurekom, ktorý slobodne vyjadril svoj názor a povedal to, čo si myslí väčšina národa, verím že aj tento hanlivý výrok bude rovnako odsúdený.
Inak budeme svedkami zavádzania totalitného systému, v ktorom majoritná skupina občanov štátu stráca svoje ľudské práva a slobody na úkor minoritných skupín obyvateľov.

Komu v skutočnosti slúžia politici a politické strany?

22.03.2023

Pred pár dňami som si vypočula video poslancov Suju a Mazureka v ktorom hovorili o tom, že americká ťažobná firma Alpine Oil & Gas podala na svetovú banku arbitrážnu žalobu, ktorou chcú od SR vysúdiť 600 miliónov eur za to, že im štát neumožnil ťažiť ropu na severovýchode Slovenska s nedoziernymi a katastrofálnymi ekologickými dopadmi pre celý [...]

„Z blata do kaluže a naspäť“ – mýtus o politike a politických stranách…

19.03.2023

Kedysi dávno som v jednej debate čítala názor, že politické strany sú potrebné (aj na Slovensku), kvôli pluralite politických názorov. Áno, je to známe klišé, ktorým sa neustále ospravedlňuje hojný výskyt politických strán a politikárčenia najmä v našom štáte. Čo však skutočne politika a politické strany znamenajú pre Slovákov posledných viac [...]

„Šoková terapia“

10.02.2023

Pred pár dňami, keď sa prevalil škandál, že súkromná televízia TA3 „stiahla“, čiže „scenzurovala“ rozhovor moderátorky Anky Žitnej s americkým ekonómom J. Sachsom v relácii „Tak takto“ som napísala krátky status s názvom „Neverte všetkému“, v ktorom som pár vetami pripomenula čitateľom, kto je J. Sachs a jeho činnosť po páde [...]

Americký torpédoborec John S. McCain

Čína tvrdí, že „odohnala" americký torpédoborec. USA to popreli

23.03.2023 09:01

Juhočínske more je jedným zo sporných bodov vzťahov medzi Čínou a USA.

Vojna na Ukrajine

Ruskí vojaci z päťdesiatky regiónov nedostali sľúbené výplaty

23.03.2023 08:50

Vojaci sa sťažujú, že namiesto sľubovaných 195 000 rubľov mesačne dostali na bankové účty oveľa menšie sumy.

tupý, pamätník, tyršovo nábrežie

Podozrivých z vraždy Daniela Tupého pustili na slobodu

23.03.2023 07:57

Podľa medializovaných informácií nie sú obvinení.

Pakistan Moslimovia ramadán začiatok prípravy

Pre moslimov po celom svete sa začína pôstny mesiac ramadán

23.03.2023 07:14

V predchádzajúcich rokoch priebeh pôstneho mesiaca sprevádzali obmedzenia súvisiace s pandémiou covidu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,293
Celková čítanosť: 4995101x
Priemerná čítanosť článkov: 3863x

Autor blogu