Založ si blog

Bude pani H. Hajtová za svoje vyjadrenie rovnako stíhaná ako p. Mazurek?

V nedeľu sa uskutočnil „Pochod za život“, ktorý sa stal terčom kritiky mnohých ľudí a médií.
Ja osobne som ho vnímala ako vyjadrenie názoru ľudí, ktorí nesúhlasia so zabíjaním nenarodených detí, ale aj podporu tradičnej rodiny a hodnôt.
Téma potratov tak znova polarizuje spoločnosť a ukazuje ako sú vnímané etické a morálne princípy v nej.
Úcta k životu.
Mala by byť samozrejmosťou a nielen k tomu ľudskému, ale k životu samotnému.
Ľudstvo by nemalo mať právo ničiť a zabíjať, dokonca ani svoj vlastný druh, ale jeho cieľom by mala ochrana všetkého života na celej planéte.
Úcta k ľudskému životu.
Sú rôzne spory o tom, kedy je možné po počatí a embryonálnom delení vajíčka a jeho neskoršom vývoji v podobe ľudského plodu hovoriť o „človeku“.
Ženy veľmi radi hovoria o tom, že je to ich telo a mali by mať právo rozhodnúť o tom, či si počaté dieťa nechajú odobrať, alebo ho donosia a porodia.
Žiaľ, prestalo sa hovoriť o skutočnej zodpovednosti za vlastné telo a život. Nielen vlastný život, ale aj za život nenarodeného dieťaťa. Veď už nežijeme v stredoveku, či kresťanskom diktáte, keď ženy boli mužmi často sexuálne zneužívané a čakať dieťa bez manžela bolo obrovskou potupou. V súčasnosti majú ženy rovnaké práva ako muži a sexuálne násilie je trestným činom.
Problémom je však aj to, že sa odtabuizovala téma sexu a ten sa stal zdrojom obchodu, zábavy a zabíjania nudy. Zo sexuálneho aktu sa znova stala len pudová záležitosť a stráca sa jeho intímny význam, keď nahradil milovanie sa dvoch ľudí, ktorých spája cit.
Ak chcú ľudia viesť takýto život, tak by mali mať aspoň primárnu zodpovednosť za svoje konanie, život a aj zdravie a mali by sa chrániť pred nechceným počatím, ale aj pred pohlavnými chorobami.
A takáto nezodpovednosť by nemala byť dôvodom na ukončenie života nenarodeného dieťaťa.
Táto téma je však veľmi citlivá aj preto, že sme sa dostali do doby, keď životný štýl a následný stres spôsobuje mnohým párom, ktoré by chceli mať dieťa, problémy s počatím.
Dnes som pri čítaní správ, natrafila na príspevok, kde bol uvedený názor na „Pochod za život“, ktorý zverejnila pracovníčka tlačového oddelenia kancelárie prezidentky na jednej zo sociálnych sietí, kde počmárala plagát, ktorým bol „Pochod za život“ prezentovaný a pod ním označila ľudí, ktorí vyznávajú právo na život nenarodeného dieťaťa, ale aj úctu k životu a rodinným hodnotám za inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov.
A práve toto vyjadrenie človeka, ktorý pracuje pre hlavu štátu znova dokazuje, akým spôsobom sú porušované ľudské práva a to nielen nenarodených detí a aké hodnoty sa začínajú uprednostňovať a presadzovať.
Po medializovanom procese s pánom Mazurekom, ktorý slobodne vyjadril svoj názor a povedal to, čo si myslí väčšina národa, verím že aj tento hanlivý výrok bude rovnako odsúdený.
Inak budeme svedkami zavádzania totalitného systému, v ktorom majoritná skupina občanov štátu stráca svoje ľudské práva a slobody na úkor minoritných skupín obyvateľov.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00, aktualizované: 07:32

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876563x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu