Založ si blog

Ako poraziť Fica?

Touto témou sa dnes zaoberá vo svojom komentári šéfredaktor portálu Aktuality.sk, Peter Bárdy.
Jeho komentár mal v pôvodnom názve otázku: „Poraziť Fica?“ a práve kvôli tomu, ma táto téma zaujala. Názov titulku článku sa síce zmenil, ale obsah zostal rovnaký.
P. Bárdy sa zamýšľa nad nepriaznivým augustovým prieskumom agentúry Focus, ktorý priniesol zaujímavé výsledky predvolebných preferencií, keď sa strana Smer stala víťazom tohto prieskumu s 21,8% a predbehla koalíciu Spolu-Progresívne Slovensko, ktorá mala 14%, ale znepokojili ho výsledky strán, ktoré by mohli byť v povolebnej koalícii proti a ostali na hranici zvoliteľnosti.
Na tomto komentári ma zaujalo viacero vecí.
Prvou je, že pán Bárdy nehľadá príčiny toho, prečo predvolebný prieskum dopadol tak ako dopadol, ale opakovane hrubo osobne uráža predsedu Smeru R. Fica a píše o tom, že R. Fico melie z posledného.
Ďalšou z nich je, že prirovnáva R. Fica k V. Mečiarovi a pekne na rovinu napísal, že ako mal Mečiar svojho Remiáša, tak má Fico Kuciaka.
S čím plne súhlasím je, že tretia vláda R. Fica je spoluzodpovedná za zmazanie pomyselnej hranice medzi politikou a organizovaným zločinom.
Áno je to tak.
Pretože vláda R. Fica nekonala tak, ako mala pri daňových podvodoch, pozemkovej mafii a úžere, ale dovolila stav, že takíto ľudia boli na vysokých postoch a dokonca si môžu v tomto štáte zakladať vlastné strany. Dovolila, že takíto ľudia hrubo zasahujú do justície, ktorá by mala byť nezávislá, ale je aj snaha o ovládnutie Ústavného súdu.
Pán Bárdy píše, že krajinu môžu riadiť len víťazi, ktorí by sa mali spájať v záujme vyššieho cieľa.
Ale aký je ten ich cieľ?
Túžba po moci a poraziť Fica za každú cenu?
A práve tu veľmi jasne vidieť, že ľuďom, ktorých začína spájať snaha poraziť Fica, nejde o štát a jeho občanov.
Znechutenie občanov a výsledky prieskumu sú výsledkom aj toho, že mnoho ľudí si pamätá „Bicyklový majdan“ pána Dzurindu a prázdne predvolebné sľuby, ale aj to, čo sa v skutočnosti udialo počas jeho dvoch vlád. Ako sa predvolebné sľuby o dvojnásobných platoch stali zrazu uťahovaním si opaskov, ako sa občania stali občanmi druhej triedy, pamätajú si Kaníkové „sociálne“ reformy, ktorý chcel zájsť až tam, že chcel brať ľuďom sociálne dávky a podpory ak mali nejaký kúsok poľa, alebo záhrady. Ale pamätajú si najmä výpredaj štátneho majetku a strategických podnikov, čím sa zo Slovenska stala energeticky závislá a potravinovo nesebestačná kolónia s lacnou pracovnou silou.
Podľa p. Bárdyho je potrebné prísť s víziou, s okamžitým cieľom. Ale môžu ju mať ľudia, ktorých jedinou víziou je túžba po moci a jej prevzatie, ale absolútne nie sú pripravení riadiť tento štát?
Čo by čakalo Slovensko, ak by títo ľudia prevzali moc?
Zasa by písali „Čierne knihy“ a rozbíjali to, čo funguje?
Pretože doteraz ešte neprišli ani s jedným normálnym riešením, ktoré by pomohlo zlepšiť stav štátu a životnú úroveň jeho občanov.
Nuž ak nerátam výzvu podpredsedu PS pána Štefunka, ktorý vo svojom statuse vyzýva na vzburu proti podmienkam na Slovensku a vyzýva veriacich gejov a lesby, aby sa spájali a pochodovali za zlepšenie podmienok v zdravotníctve , aby sa ich potomkovia mohli rodiť v podmienkach 21. storočia.
Nuž možno takéto vízie im toho Fica určite pomôžu poraziť.

Zdroje:
https://www.aktuality.sk/clanok/715214/komentar-petra-bardyho-fico-odchadza-ale-opozicia-mu-v-tom-brani/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2

Tvrdé slová poslanca Marčeka Kiskovi ohľadne kauzy Pražská plynárenská: “Je až neuveriteľné, kto bol prezidentom SR”


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/321183-prezident-si-nechal-nebankovku-a-tri-firmy/

Čaká nás nezmyselná a napätá debata o interupciach, ktorá bude trhať priateľstvá aj rodiny. Typické pre Slovensko, hádať…

Uverejnil používateľ Ivan Štefunko • Progresívne Slovensko Nedeľa 11. augusta 2019

Psia dušička. . .

15.10.2019

Psia dušička je niečo, čo ma nikdy neprestane prekvapovať. Ale aj snaha psíka, prekabátiť ma, či ochraňovať pred všetkými. Vždy ma rozosmeje, keď vidím nášho beťára ako sa snaží značkovať viac »

Sú politici nadľudia?

14.10.2019

Žiaľ, mnohí uverili tomu, že sú niečo viac, ako ich voliči. Zachutila im moc a finančná odmena za to, že vôbec nemusia niesť zodpovednosť za svoje konanie. Moc a peniaze v mnohých vyvoláva viac »

Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. ..

10.10.2019

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy. A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné viac »

vodovodný kohútik, pohár vody

Z novostavby pri Žiline tečie kontaminovaná voda

15.10.2019 22:47

Kontamináciu by mali podľa zistených informácií spôsobovať dve neskolaudované žumpy.

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Putin a Erdogan diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44, aktualizované: 23:19

Telefonát medzi ruským a tureckým prezidentom sa uskutočnil z iniciatívy tureckej strany.

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.