Založ si blog

Ako poraziť Fica?

Touto témou sa dnes zaoberá vo svojom komentári šéfredaktor portálu Aktuality.sk, Peter Bárdy.
Jeho komentár mal v pôvodnom názve otázku: „Poraziť Fica?“ a práve kvôli tomu, ma táto téma zaujala. Názov titulku článku sa síce zmenil, ale obsah zostal rovnaký.
P. Bárdy sa zamýšľa nad nepriaznivým augustovým prieskumom agentúry Focus, ktorý priniesol zaujímavé výsledky predvolebných preferencií, keď sa strana Smer stala víťazom tohto prieskumu s 21,8% a predbehla koalíciu Spolu-Progresívne Slovensko, ktorá mala 14%, ale znepokojili ho výsledky strán, ktoré by mohli byť v povolebnej koalícii proti a ostali na hranici zvoliteľnosti.
Na tomto komentári ma zaujalo viacero vecí.
Prvou je, že pán Bárdy nehľadá príčiny toho, prečo predvolebný prieskum dopadol tak ako dopadol, ale opakovane hrubo osobne uráža predsedu Smeru R. Fica a píše o tom, že R. Fico melie z posledného.
Ďalšou z nich je, že prirovnáva R. Fica k V. Mečiarovi a pekne na rovinu napísal, že ako mal Mečiar svojho Remiáša, tak má Fico Kuciaka.
S čím plne súhlasím je, že tretia vláda R. Fica je spoluzodpovedná za zmazanie pomyselnej hranice medzi politikou a organizovaným zločinom.
Áno je to tak.
Pretože vláda R. Fica nekonala tak, ako mala pri daňových podvodoch, pozemkovej mafii a úžere, ale dovolila stav, že takíto ľudia boli na vysokých postoch a dokonca si môžu v tomto štáte zakladať vlastné strany. Dovolila, že takíto ľudia hrubo zasahujú do justície, ktorá by mala byť nezávislá, ale je aj snaha o ovládnutie Ústavného súdu.
Pán Bárdy píše, že krajinu môžu riadiť len víťazi, ktorí by sa mali spájať v záujme vyššieho cieľa.
Ale aký je ten ich cieľ?
Túžba po moci a poraziť Fica za každú cenu?
A práve tu veľmi jasne vidieť, že ľuďom, ktorých začína spájať snaha poraziť Fica, nejde o štát a jeho občanov.
Znechutenie občanov a výsledky prieskumu sú výsledkom aj toho, že mnoho ľudí si pamätá „Bicyklový majdan“ pána Dzurindu a prázdne predvolebné sľuby, ale aj to, čo sa v skutočnosti udialo počas jeho dvoch vlád. Ako sa predvolebné sľuby o dvojnásobných platoch stali zrazu uťahovaním si opaskov, ako sa občania stali občanmi druhej triedy, pamätajú si Kaníkové „sociálne“ reformy, ktorý chcel zájsť až tam, že chcel brať ľuďom sociálne dávky a podpory ak mali nejaký kúsok poľa, alebo záhrady. Ale pamätajú si najmä výpredaj štátneho majetku a strategických podnikov, čím sa zo Slovenska stala energeticky závislá a potravinovo nesebestačná kolónia s lacnou pracovnou silou.
Podľa p. Bárdyho je potrebné prísť s víziou, s okamžitým cieľom. Ale môžu ju mať ľudia, ktorých jedinou víziou je túžba po moci a jej prevzatie, ale absolútne nie sú pripravení riadiť tento štát?
Čo by čakalo Slovensko, ak by títo ľudia prevzali moc?
Zasa by písali „Čierne knihy“ a rozbíjali to, čo funguje?
Pretože doteraz ešte neprišli ani s jedným normálnym riešením, ktoré by pomohlo zlepšiť stav štátu a životnú úroveň jeho občanov.
Nuž ak nerátam výzvu podpredsedu PS pána Štefunka, ktorý vo svojom statuse vyzýva na vzburu proti podmienkam na Slovensku a vyzýva veriacich gejov a lesby, aby sa spájali a pochodovali za zlepšenie podmienok v zdravotníctve , aby sa ich potomkovia mohli rodiť v podmienkach 21. storočia.
Nuž možno takéto vízie im toho Fica určite pomôžu poraziť.

Zdroje:
https://www.aktuality.sk/clanok/715214/komentar-petra-bardyho-fico-odchadza-ale-opozicia-mu-v-tom-brani/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2

Tvrdé slová poslanca Marčeka Kiskovi ohľadne kauzy Pražská plynárenská: “Je až neuveriteľné, kto bol prezidentom SR”


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/321183-prezident-si-nechal-nebankovku-a-tri-firmy/

Čaká nás nezmyselná a napätá debata o interupciach, ktorá bude trhať priateľstvá aj rodiny. Typické pre Slovensko, hádať…

Uverejnil používateľ Ivan Štefunko • Progresívne Slovensko Nedeľa 11. augusta 2019

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

SR Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Dědeček sa čoskoro postaví pred súd. Tragédia opitých za volantom neodradila

02.06.2023 09:00

Nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu neubudlo. Nepomohlo ani pobúrenie spoločnosti po tragédii na Zochovej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090713x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu