Založ si blog

Ako poraziť Fica?

Touto témou sa dnes zaoberá vo svojom komentári šéfredaktor portálu Aktuality.sk, Peter Bárdy.
Jeho komentár mal v pôvodnom názve otázku: „Poraziť Fica?“ a práve kvôli tomu, ma táto téma zaujala. Názov titulku článku sa síce zmenil, ale obsah zostal rovnaký.
P. Bárdy sa zamýšľa nad nepriaznivým augustovým prieskumom agentúry Focus, ktorý priniesol zaujímavé výsledky predvolebných preferencií, keď sa strana Smer stala víťazom tohto prieskumu s 21,8% a predbehla koalíciu Spolu-Progresívne Slovensko, ktorá mala 14%, ale znepokojili ho výsledky strán, ktoré by mohli byť v povolebnej koalícii proti a ostali na hranici zvoliteľnosti.
Na tomto komentári ma zaujalo viacero vecí.
Prvou je, že pán Bárdy nehľadá príčiny toho, prečo predvolebný prieskum dopadol tak ako dopadol, ale opakovane hrubo osobne uráža predsedu Smeru R. Fica a píše o tom, že R. Fico melie z posledného.
Ďalšou z nich je, že prirovnáva R. Fica k V. Mečiarovi a pekne na rovinu napísal, že ako mal Mečiar svojho Remiáša, tak má Fico Kuciaka.
S čím plne súhlasím je, že tretia vláda R. Fica je spoluzodpovedná za zmazanie pomyselnej hranice medzi politikou a organizovaným zločinom.
Áno je to tak.
Pretože vláda R. Fica nekonala tak, ako mala pri daňových podvodoch, pozemkovej mafii a úžere, ale dovolila stav, že takíto ľudia boli na vysokých postoch a dokonca si môžu v tomto štáte zakladať vlastné strany. Dovolila, že takíto ľudia hrubo zasahujú do justície, ktorá by mala byť nezávislá, ale je aj snaha o ovládnutie Ústavného súdu.
Pán Bárdy píše, že krajinu môžu riadiť len víťazi, ktorí by sa mali spájať v záujme vyššieho cieľa.
Ale aký je ten ich cieľ?
Túžba po moci a poraziť Fica za každú cenu?
A práve tu veľmi jasne vidieť, že ľuďom, ktorých začína spájať snaha poraziť Fica, nejde o štát a jeho občanov.
Znechutenie občanov a výsledky prieskumu sú výsledkom aj toho, že mnoho ľudí si pamätá „Bicyklový majdan“ pána Dzurindu a prázdne predvolebné sľuby, ale aj to, čo sa v skutočnosti udialo počas jeho dvoch vlád. Ako sa predvolebné sľuby o dvojnásobných platoch stali zrazu uťahovaním si opaskov, ako sa občania stali občanmi druhej triedy, pamätajú si Kaníkové „sociálne“ reformy, ktorý chcel zájsť až tam, že chcel brať ľuďom sociálne dávky a podpory ak mali nejaký kúsok poľa, alebo záhrady. Ale pamätajú si najmä výpredaj štátneho majetku a strategických podnikov, čím sa zo Slovenska stala energeticky závislá a potravinovo nesebestačná kolónia s lacnou pracovnou silou.
Podľa p. Bárdyho je potrebné prísť s víziou, s okamžitým cieľom. Ale môžu ju mať ľudia, ktorých jedinou víziou je túžba po moci a jej prevzatie, ale absolútne nie sú pripravení riadiť tento štát?
Čo by čakalo Slovensko, ak by títo ľudia prevzali moc?
Zasa by písali „Čierne knihy“ a rozbíjali to, čo funguje?
Pretože doteraz ešte neprišli ani s jedným normálnym riešením, ktoré by pomohlo zlepšiť stav štátu a životnú úroveň jeho občanov.
Nuž ak nerátam výzvu podpredsedu PS pána Štefunka, ktorý vo svojom statuse vyzýva na vzburu proti podmienkam na Slovensku a vyzýva veriacich gejov a lesby, aby sa spájali a pochodovali za zlepšenie podmienok v zdravotníctve , aby sa ich potomkovia mohli rodiť v podmienkach 21. storočia.
Nuž možno takéto vízie im toho Fica určite pomôžu poraziť.

Zdroje:
https://www.aktuality.sk/clanok/715214/komentar-petra-bardyho-fico-odchadza-ale-opozicia-mu-v-tom-brani/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2

Tvrdé slová poslanca Marčeka Kiskovi ohľadne kauzy Pražská plynárenská: “Je až neuveriteľné, kto bol prezidentom SR”


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/321183-prezident-si-nechal-nebankovku-a-tri-firmy/

Čaká nás nezmyselná a napätá debata o interupciach, ktorá bude trhať priateľstvá aj rodiny. Typické pre Slovensko, hádať…

Uverejnil používateľ Ivan Štefunko • Progresívne Slovensko Nedeľa 11. augusta 2019

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.