Ako sa koná v „dobrej viere“ a znova „lebo Fico“. . .

Vypočula som si vyjadrenia pána Juraja Šeligu, ktoré zazneli v rozhovore, uverejnenom dnes na portáli Pravda.sk.
To, že si p. Šeliga myslí, že bývalý prezident p. Kiska by bol výborným premiérom, je jeho súkromný názor.
Oveľa závažnejšie sú vyjadrenia p. Šeligu ohľadom káuz bývalého prezidenta.
Tvrdil, že A. Kiska v pozemkovej kauze konal v „dobrej viere“.
Rovnako v „dobrej viere“ konal v daňovej kauze, ktorá sa týkala jeho predvolebnej kampane. Stačilo zaplatiť sumu, na ktorú mu Daňový úrad prišiel a je všetko v poriadku.
Určite rovnako v „dobrej viere konal a koná“ aj vo svojich bývalých či súčasných nebankových spoločnostiach. Čo na tom, že jeho spoločnosti poskytovali úvery za obrovské úroky, ktoré ruinovali a doteraz ruinujú, tých ktorí si požičali.
Ako sa dá konať v „dobrej viere“?
Môže byť „dobrá viera“ definovaná ako divná kúpa pozemku, ožobračovanie ľudí, či daňový podvod?
Alebo sa „dobrá viera“ bývalého prezidenta prejavila tak, ako to napísali viacerí diskutéri pod predmetným článkom, že sa na tieto kauzy nepríde, alebo sa ich podarí ututlať?
Mňa osobne prekvapilo vyjadrenie p. Šeligu, že ak by bol Andrej Kiska stíhaný, tak by to bola pomsta Róberta Fica a strany SMER voči jeho osobe.
Takže nakoniec to vyzerá tak, že za pozemkové a daňové kauzy, či praktiky, ktoré majú blízko k úžere, ktoré pán Kiska konal v „dobrej viere“, je nakoniec zodpovedný R. Fico a strana SMER.
K podivným praktikám konaným v „dobrej viere“ bývalého pána prezidenta sa kriticky vyjadrili aj opoziční politici, či vtedajšia kandidátka na prezidenta p. Čaputová.
Žiaľ, chuť moci a peňazí je veľmi opojná, tak sa v jej mene na kritiku veľmi rýchlo zabúda.
Vyzerá to tak, že na Slovensku sú možné rôzne absurdnosti. Dôležité je, že sú konané v „dobrej viere“ a v konečnom dôsledku je za ne zodpovedný R. Fico.
Dôležité je, že majú R. Fica, na ktorého sa dá hodiť zodpovednosť za všetku špinu, ktorá sa pácha v „dobrej viere“, pretože inak, by si ho museli vymyslieť…

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/517974-kiska-by-bol-vyborny-premier-hovori-seliga-pri-pozemkoch-a-mafii-konal-podla-neho-v-dobrej-viere/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/503013-kiskov-danovy-skandal-je-to-vazne-tvrdi-sulik-caputova-nepredstavitelne-kollar-uz-mu-neverim/
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/432953-kisku-dobiehaju-praktiky-jeho-byvalych-nebankoviek/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/494493-video-kiska-namoceny-v-podvode/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/321183-prezident-si-nechal-nebankovku-a-tri-firmy/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/358441-prezident-poziciava-za-vysoke-uroky/

Myšlienky na nedeľu – Boží – Stvoriteľov zámer…

22.03.2026

V živote človeka často prichádzajú chvíle, keď začína premýšľať nad Božím- Stvoriteľovým zámerom. Niekto ho začne hľadať vo chvíľu, keď sa mu zdá, že prišiel o všetko. Iný ho hľadá vtedy, keď sa smer jeho života uberá odlišným spôsobom ako si ho predstavoval. Ďalší o ňom začne premýšľať až na sklonku života. Žiaľ, často sa nájde [...]

V tmavomodrých snoch…

01.03.2026

V tmavomodrých snoch naše duše prepletené jemnými vláknami osudu hviezdnej pavučiny tancujú nekonečný tanec lásky ľahkosti bytia večnosti a náš smiech sa mení na tisíce pierok anjelských krídel rozosiatych ako hviezdny prach na nočnej oblohe... Devana Slnovratovo 27. 2. 2026 Báseň bola zverejnená na: Belobog.sk

Čo v skutočnosti odhaľujú Epsteinove spisy?

26.02.2026

Pred pár dňami som si pozrela film Miloša Formana „Goyove prízraky“ o živote slávneho maliara v čase španielskej inkvizície, ale aj Španielskej vojny o nezávislosť. Mnohí si v tomto momente položia otázku, kde vidím súvislosť medzi spomínaným filmom a „Epsteinovými spismi“. Film aj spisy ukazujú to najdôležitejšie a to, že hoci [...]

Michal Šimečka,

Ponúkol by Šimečka premiérske kreslo Pellegrinimu aj dnes? "Čo sa stalo v roku 2023, je pasé," vyhlásil líder PS

29.03.2026 12:05

Šimečka chce vyhrať voľby a zostaviť novú a lepšiu vládu pre Slovensko.

Július Jakab

Rovná daň nie je podľa Jakaba všeliek, zdražela by základné potraviny

29.03.2026 11:58

Hnutie Slovensko odmieta ďalšie konsolidačné opatrenia, ktoré by znížili príjmy obyvateľov.

letisko, Ryanair, doprava, dovolenka, lietadlo, cestovanie,

Z Varšavy odletelo prvé lietadlo nového spojenia s Bratislavou

29.03.2026 11:46

Medzi mestami bude od nedele premávať týždenne spolu 12 spojov.

raši

Raši: Pre krajinu veľkosti SR znamená NATO dôležitý rámec istoty

29.03.2026 11:25

NATO označil za jeden z pilierov, ktorý prispieva k ochrane suverenity a stabilite v regióne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,452
Celková čítanosť: 6354795x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu