Záleží prezidentským kandidátom na našom štáte a jeho občanoch?

Sem tam pozerám predvolebné debaty, či rôzne vyjadrenia prezidentských kandidátov.
Všetci unisono tvrdia v podstate to isté. Že na Slovensku je bieda, hmotná aj morálna, je potrebná zmena, pretože spoločnosť trpí a oni sú pripravení pomôcť zmene k lepšiemu, ak im občan – volič dá svoj hlas a stanú sa prezidentom, prezidentkou.
Počas svojej predvolebnej kampane cestujú po Slovensku, stretávajú sa ľuďmi, ponúkajú riešenia na zmenu zlej situácie v štáte. Vyzerá to tak, že im úprimne záleží na osude a budúcnosti štátu a jeho občanoch.
Skutočne im však záleží na tom, aby Slovenská republika prosperovala, aby mali ľudia perspektívu na zmenu životnej situácie a úrovne?
V minulosti sme boli svedkami toho, že prezidentské voľby poslúžili ako výťah k moci a politickej kariére niektorým kandidátom.
Terajší kandidáti s nízkymi preferenciami, sa dokážu rovnako zviditeľniť ako tí, ktorí majú väčšiu politickú podporu.
Aj ich ľudia počúvajú a súhlasia s nimi a budú ich voliť, napriek tomu, že nemôžu reálne uspieť.
Premýšľala som o tom, že ak by týmto ľuďom skutočne záležalo na našom štáte a na nás všetkých, dokázali by svoju popularitu, ktorú získajú v prezidentskej predvolebnej kampani využiť v prospech občanov.
Ale…
Dokázali síce zviditeľniť svoje názory na riešenie situácií, ale museli by chcieť naozaj pomáhať.
Pomáhať aj na úkor vlastných politických ambícií.
Museli by sa ich vzdať a začať sa spájať v mene vyšších cieľov. Museli by sa vzdať politických ideológií a začať príjímať kompromisy v prospech štátu a jeho občanov.
Či a ako záleží týmto ľuďom na našom štáte a jeho občanoch, ukáže čas a budúcnosť.
Parlamentné voľby sa blížia a za rok, sa toho dá stihnúť veľa. Len treba reálne chcieť pomôcť…

Myšlienky na nedeľu – Päťpercentný svet…

18.01.2026

Nedávno som si pozrela v tv dokumentárny film o Mayskej civilizácii. V závere tohto dokumentu vedci hovorili o tom, že z tejto zaniknutej civilizácie objavili približne 5 percent artefaktov a z týchto piatich percent sa im podarilo preskúmať rovnako približne iba päť percent. Žiaľ, na základe týchto piatich percent si vedci vytvorili „predstavu“ [...]

Myšlienky na nedeľu – O ľuďoch a informáciách…

11.01.2026

Zapnete si televíziu, rádio, počítač, nakuknete do mobilu a z každej strany sa na vás valí obrovské množstvo informácií, v mnohých prípadoch potrebných, ale najmä tých nepotrebných. Áno, informácie sa stali fenoménom tejto doby. Dnes som si vo skvelom článku p. Jana Campbella „Na tři krále o krok dále“ prečítala zaujímavý výrok ruského psychológa [...]

Čas mieru a ticha…

31.12.2025

Silvestrovský deň a večer sú v našej kultúre považované za čas hlučnej zábavy a radosti. Ja však v tieto chvíle často premýšľam aj o vážnejších veciach… Myslím na mojich drahých, ktorí sú odo mňa vzdialení a radosť spolu zdieľame na diaľku… Myslím na mnohých ľudí a premýšľam nad tým, či som im neublížila, alebo ich neranila [...]

Ukrajinský vojak, zajatie

Neuveriteľný príbeh z frontu: zranený vojak unikol z ruského zajatia a vzal so sebou aj dvoch Rusov

01.02.2026 11:40

Velenie 11. zboru rozhodlo: Zachrániť hrdinu za každých okolností.

pellegrini, pavol gašpar

Nehoda, tetovanie aj luxusné auto: Pellegrini pritlačil šéfa SIS, Pavol Gašpar má 15 dní na vysvetlenie

01.02.2026 10:52, aktualizované: 11:53

Prezident tiež považuje za chybu, že vláda nepožiadala o vyslovenie dôvery. Novelu zákona o rokovacom poriadku podpíše.

Pakistan Taliban

Pakistanská armáda po útoku v provincii Balúčistán zabila už 145 separatistov

01.02.2026 10:48

V provincii Balúčistán povstalci pripravili o život 31 civilistov a 17 členov bezpečnostných zložiek.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,448
Celková čítanosť: 6276639x
Priemerná čítanosť článkov: 4335x

Autor blogu