Založ si blog

Bulvarizácia a dehonestácia štátnej moci. . .

Celé mesiace sme svedkami destabilizácie štátu, škandálov a afér tých, ktorých si občania demokraticky zvolili, aby sa starali o tento štát, o jeho vedenie a riadenie.
Pri čítaní a sledovaní správ v televízii, vidíme denne rôzne parlamentné súboje našich zákonodarných predstaviteľov, divadelné predstavenia v podobe rôznych hádok, útokov a obvinení .
Áno, tí, ktorých si občania zvolili hrajú svoje roly veľmi dobre. Tak, že si občan ani nevšimne, že napríklad aj predvolebná prezidentská kampaň je len fraškou, z ktorej médiá vyrobili najväčšiu bulvárnu senzáciu posledných týždňov.
Voľba ústavných sudcov sa stala prešpekulovanou tragikomédiou, pri ktorej občania nevedia, či sa majú smiať, alebo plakať.
Je zvláštne vidieť, akých skvelých komediantov si ľudia dokážu voliť pomaly tri desaťročia. Koľkým komediantom uverili, že im skutočne záleží na štáte a na občanoch.
A títo komedianti svojím vystupovaním v médiách zbulvarizovali a zdehonestovali všetky zložky štátnej moci.
Veď, čo si myslieť o ich vyjadreniach, o ich správaní sa na pôde parlamentu, o ich majetkových aférach, o spôsoboch, ktorými sa stali hercami vo svojich životných rolách.
Žiaľ, mnoho ľudí im ešte stále verí, že to divadielko je pravdou a týmto ľuďom záleží na štáte a jeho občanoch.
Keď pred necelými tridsiatimi rokmi boli komedianti tvárami mocenského prevratu, málokto z nás čo i len tušil, že sa práve komedianti , stanú vyvolenou kastou, ktorá svojím konaním pošpiní hodnoty, na ktorých sú postavené základy štátu.
Výsledkom ich hereckých výkonov, sú osobné drámy občanov tohto štátu a tragédia v troch dejstvách – chudoba, bezprávie a beznádej.
Ale najväčšou tragédiou je, že po troch desaťročiach divadelných frašiek už ani niet odborníkov, ktorí by boli ochotní riadiť tento štát.
A tak neostáva nič iné, len stále dookola čítať bulvárne správy o našich politikoch a prizerať sa na to, ako sa dehonestuje všetko to, čo súvisí s našich štátom a národom, jeho súčasnosťou , ale aj minulosťou.

Pár slov o referende a nielen o ňom…

18.01.2023

Pár dní premýšľam, či sa mám vyjadriť k otázke referenda, alebo nie. Kým mainstreamové médiá referendum viac-menej ignorujú a prinášajú informácie o mocenských rošádach našej ne-vlády a vyjadrenia politikov o tom, ako vláda v demisii musí pomáhať občanom štátu, tak v alternatíve a na soc. sieťach prebiehajú diskusie zástancov aj odporcov referenda. [...]

Stačí? .. .

08.01.2023

Stačí povedať iba pár slov, keď sa mení svet v nás? Stačí sa iba pozerať len tak do očí, keď sa duša chveje žiaľom? Stačí sa iba usmiať na život, keď uteká ako splašené zviera? Stačí sa iba ticho modliť, keď spolu s dušou zomiera aj svet? Stačí sa iba obzrieť za tiene smútku, keď sa rodí nové svetlo? Stačí povedať iba pár slov, keď k nám [...]

Svetlo. . .

20.12.2022

Vonku sa rozvidnelo a nočnú tmu vystriedalo denné svetlo. Napriek tomu panuje zvláštna zimná, pochmúrna atmosféra. Prudký vietor strháva posledné zvyšky lístia, ktoré ešte ostalo na prastarej jabloni. Veľké záveje snehu odolali minulotýždňovému dažďu a silný mráz vytvoril z kaluží malé ľadové jazierka. V takýchto chladných, tmavých dňoch si [...]

Zobor Nitra

Ani megakríž, ani vyhliadková veža. Nitra bude rozhodovať o lanovke

05.02.2023 11:00

Zámer lanovky s novým trasovaním pripravila cirkev. Okresný úrad v Nitre rozhodol, že treba štúdiu vplyvov na životné prostredie. Odvtedy leží projekt ladom.

Vladimir Putin / Naftali Bennett /

Putin sľúbil, že nezabije Zelenského, tvrdí izraelský expremiér Bennett

05.02.2023 10:36

V prvých týždňoch ruskej agresie sa Bennett snažil pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi oboma stranami konfliktu.

nemocnica, lekar, pacient, zdravotnictvo, cakaren,

Slovenskí lekári jej odporučili spísať závet. Dnes sa radšej lieči v Česku

05.02.2023 10:00

Vzhľadom na situáciu v slovenskom zdravotníctve mnohí lekári podľa onkologickej pacientky rezignovali a niektorí sa stali surovými.

Igor Matovič, parlament, OĽaNO

Budú nákupy v nedeľu minulosťou? Argumentom je viera aj matky, podporu vyjadril Smer aj OĽaNO

05.02.2023 09:00

Prieskumy hovoria inak a rezort financií má výhrady. Pri návrhu sa prvýkrát skrížili cesty Smeru a OĽaNO. S návrhom nesúhlasí SaS ani Hlas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,290
Celková čítanosť: 4936599x
Priemerná čítanosť článkov: 3827x

Autor blogu