Založ si blog

A potrebuje Slovenská republika prezidenta?

Túto otázku si kladiem už niekoľko rokov.
A nielen prezidenta, ale aj armádu úradníkov, ktorá riadi všetko a všetkých a stále nie je vidieť žiaden pozitívny posun v napredovaní nášho štátu.
Slovensko je malý štátik, s počtom obyvateľov cca päť a pol milióna obyvateľov. To je len asi o 200 000 viac, ako ich má Mníchov a podobný počet obyvateľov ako Slovensko, má napríklad Barcelona.
V skutočnosti sme jedno také menšie veľkomesto, v porovnaní s takým Tokiom, ktoré má okolo 38 miliónov obyvateľov, alebo inými metropolami, ktoré majú viac ako 20 miliónov obyvateľov.
Hoci sme malá krajina, predsa sme v niečom na poprednom mieste v EÚ. Podľa správy Eurostatu z roku 2016, patrí Slovensku tretie miesto v EÚ, v počte 40,9 zamestnancov verejnej správy vrátane armády, ale bez zamestnancov v zdravotníctve a školstve, na 1000 obyvateľov.
Nemyslím si, že je to niečo, čím by sa Slovensko mohlo pýšiť.
Na jednej strane máme niekoľko stotisícovú armádu chudobných, ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi, nezamestnaných, či ľudí odkázaných na potravinové balíčky a na druhej strane si môžeme dovoliť takýto prepych.
Je skutočne nutné, aby mala Slovenská republika prezidenta?
Ak áno, mala by to byť čestná funkcia a nie mocenské koryto, o ktoré každých päť rokov nastáva poriadna ruvačka. A práve táto ruvačka zdehonestovala a pošpinila hodnotu a význam prezidentského úradu.
Koľko stálo našu republiku toto hranie sa na pánov a pánov veľkomožných na úkor obyvateľstva?
A ako je možné, že napriek tomuto úradníckemu luxusu, v tomto štáte skoro nič nefunguje?
A zamyslel sa niekto nad tým, koľko práce musia vykonávať tí „obyčajní úradníci“, ktorí denne prichádzajú do kontaktu s občanmi, len aby splnili požiadavky svojich nadriadených, ktorí sú väčšinou odtrhnutí od bežnej reality života ľudí na Slovensku? Pretože sú to poväčšine ľudia, ktorí, aby vykázali vôbec nejakú činnosť za svoje platy, komplikujú životy tak obyčajným občanom, ale aj vlastným podriadeným, nezmyselnými nariadeniami a požiadavkami.
A prezidentská kampaň?
Tá je síce v plnom prúde, ale ukazuje v plnej nahote biedu celého terajšieho systému.
Slováci možno zasa raz budú voliť menšie zlo, pretože ani v tejto predvolebnej kampani niet osobnosti, ktorá by si plným právom zaslúžila byť na poste hlavy štátu a dokázala spojiť občanov republiky.
Už teraz vidieť ešte väčšiu názorovú roztrieštenosť občanov a podpásový boj o moc.
Ako dopadne celý tento humbuk a akým prínosom bude pre občanov ukáže blízka, ale aj tá vzdialenejšia budúcnosť.

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Mária Kolíková

Kolíková je pripravená podať ešte tento týždeň návrh o spornom paragrafe 363 do MPK

27.09.2021 13:02

Ministerka spravodlivosti uviedla, že v prípade úpravy tohto paragrafu sú viaceré alternatívy.

Maroš Žilinka

Prokurátori odmietajú rozhodovať po tlakom politikov, médií a verejnej mienky

27.09.2021 12:35

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré podporilo viac ako slovenských 600 prokurátorov.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa po Hegerovi stretne aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim

27.09.2021 12:00

Prezidentka hovorila s premiérom o situácii v bezpečnostných zložkách. Hlava štátu sa chce stretnúť aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim.

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097333x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu