Krajina „ne“-obmedzených možností. . .

Keď sa Československo rozpadávalo, mala som zmiešané pocity. Mám za riekou Moravou príbuzných, starý apenko pochádzal zo Slovácka a pár rokov som tam žila.
Moraváci boli a sú dosť iní ako Česi a mali a majú k Slovákom dosť blízko, mnoho z nich bolo smutných z toho, čo robili politici. Zrazu sme mali mať rodinu, priateľov v „cudzej krajine“.
Slovensko sa osamostatnilo. Slováci mali pocit, že konečne majú vlastnú krajinu, vlastný štát.
Teraz po štvrť storočí „samostatnosti“ sami vidíme, že to s tou „samostatnosťou a suverenitou“, nie je také, ako mnohí chceli a dúfali že bude.
Podľa môjho názoru sa Československo začalo deliť hneď po Zamatovom prevrate zlikvidovaním strojárskeho, zbrojárskeho či textilného priemyslu na Slovensku. Československo bolo pre Západ konkurentom a preto „muselo“ byť rozdelené a nakoniec ekonomicky zotročené, dva slabšie štáty je jednoduchšie ovládnuť ako jeden silný a konkurencie schopný.
Zvláštne, že Nemecko sa spájalo a iné krajiny sa rozbíjali.
To, čo sa nám vtedy zdalo ako konšpirácia, sa teraz pomaly po rokoch stáva pravdou.
Slová o tom, že nás Germáni a Frankovia znova ekonomicky zotročia, hovoril môj starý otec tesne po prevrate. Mal pravdu aj v tom, že nebudeme slobodní a budeme tak, ako bol on pred druhou vojnou, len lacnou pracovnou silou a druhotriednymi ľuďmi pre Západ.
Slovensko je skutočne krajinou „ne“-obmedzených možností. To, čo sa deje v tejto maličkej krajine, sú pre „vyvolených“ zázraky na počkanie a nemožné do troch dní.
A občania? Tí sú rukojemníkmi vazalských mocipánov vo vlastnej krajine.
Slovensko nie je nezávislým a suverénnym štátom. Nie sme potravinovo sebestační, nemáme vlastnú ekonomiku, o našom bytí, či nebytí sa rozhoduje v Bruseli.
Aj keď som hrdá na to, že som Slovenka, som veľmi rozčarovaná a znechutená z toho, že samostatnosť našej republiky je len ilúziou na oklamanie jej občanov.
To, akou sme v skutočnosti krajinou vypovedá skutočnosť, ako sme zadĺžení, kto nám naozaj vládne, ako sa správajú naši „demokraticky“ zvolení zástupcovia a hlava štátu.
Oslavy 25. výročia boli len „čerešničkou“ na torte vazalstva a servilnosti…

V tmavomodrých snoch…

01.03.2026

V tmavomodrých snoch naše duše prepletené jemnými vláknami osudu hviezdnej pavučiny tancujú nekonečný tanec lásky ľahkosti bytia večnosti a náš smiech sa mení na tisíce pierok anjelských krídel rozosiatych ako hviezdny prach na nočnej oblohe... Devana Slnovratovo 27. 2. 2026 Báseň bola zverejnená na: Belobog.sk

Čo v skutočnosti odhaľujú Epsteinove spisy?

26.02.2026

Pred pár dňami som si pozrela film Miloša Formana „Goyove prízraky“ o živote slávneho maliara v čase španielskej inkvizície, ale aj Španielskej vojny o nezávislosť. Mnohí si v tomto momente položia otázku, kde vidím súvislosť medzi spomínaným filmom a „Epsteinovými spismi“. Film aj spisy ukazujú to najdôležitejšie a to, že hoci [...]

Myšlienky na nedeľu – Dobro a spravodlivosť…

15.02.2026

„Ty už neveríš v dobro?“, spýtal sa ma manžel, keď som skepticky komentovala jeden z článkov o „Epsteinových spisoch“ v tom zmysle, že aj tak nikto z tých, ktorí páchali obludné zvrhlosti neponesie za svoje zločiny zodpovednosť. „Verím, že dobro existuje, ale neverím svetskej spravodlivosti, pretože je to nástroj mocenských elít, ktoré ju vytvorili na [...]

Donald Trump

USA zabezpečia vojenskú ochranu plavidiel v Hormuzskom prielive, uviedol Trump

03.03.2026 21:44

Premávka v Hormuzskom prielive je už štvrtý deň takmer nulová

Petr Pavel a Petr Macinka

VIDEO: Úmysel či náhoda? Šéf Motoristov Macinka si za chrbtom prezidenta Pavla listoval v komunistickom Rudom práve

03.03.2026 21:38

Vzťahy medzi českým prezidentom Petrom Pavlom a šéfom strany Motoristi Petrom Macinkom sú poriadne našponované.

čurillovci, Banská Bystrica

Zadržaných čurillovcov stále vypočúvajú, môže to trvať do rána. Advokát: má to súvis s výsluchmi, ktoré obvinení robili

03.03.2026 21:37

Zadržiavanie obvinených bolo podľa ich advokáta Petra Kubinu akčné.

repatriačné lety

Príbehy Slovákov, ktorí prileteli z Jordánska: Strácali sme nádej. Nad nami vybuchla protiraketová strela

03.03.2026 20:50

Na Slovensko repatriovali viac ako sto Slovákov a Čechov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,451
Celková čítanosť: 6314246x
Priemerná čítanosť článkov: 4352x

Autor blogu