Príznaky úpadku Západnej civilizácie. . .

Jedným z príznakov úpadku našej civilizácie je postupný pokles intelektuálnej a duchovnej úrovne ľudí.
Aj keď sa neustále hovorí o kvalite vzdelanosti, samotná vzdelanosť nie je zárukou rastu intelektu.
Už dlhšiu dobu si všímam, že práve takýto stav vyhovuje vládnucej triede a myslím si tento proces hlúpnutia ľudí je riadený zhora.
Mladá generácia je úplne podchytená technickými hračkami, ktoré im postupne otupujú zmysly a schopnosť premýšľať a učiť sa.
Vládnuce vrstvy nepotrebujú múdrych ľudí, ktorí premýšľajú, pretože tí by sa začali pýtať, prečo robia to, čo robia a žiadali by nápravu a trvali na zodpovednosti tých, ktorí spravujú krajiny.
Ďalším príznakom úpadku je úroveň médií a informovanosti ľudstva. Média účelovo zavádzajú, klamú, dezinformujú. Z väčšiny z nich sa stáva lacný bulvár, ktorý uverejňuje nepodstatné informácie a takýmto spôsobom taktiež ohlupujú obrovské masy ľudí.
Pretláčajú do popredia ľudí, ktorí by boli v minulosti označení za komediantov, hochštaplerov a príživníkov a z takýchto indivíduí vyrábajú novodobé celebrity a hviezdy. Ľudia, ktorí skutočne pracujú pre rozvoj ľudstva sú účelovo vytláčaní na okraj záujmu spoločnosti.
Iným príznakom je dekandencia umenia a kultúry. To, čo by malo človeka duševne povzniesť, potešiť, vytvoriť pozitívne emócie, alebo by malo byť dôvodom na zamyslenie sa, sa stalo nástrojom na celkové duševné otupenie ľudstva. Televízie propagujú násilie, sex, zlo. Snažia sa ľudí presvedčiť, že práve toto je normálne. A ľudia im začínajú veriť a sami sa začínajú správať konfliktne, agresívne, bez rešpektu voči ostatným. Zo skutočného umenia sa stáva zabudnutá popoluška, pretože mnohým ľuďom začala stačiť lacná krčmová zábava.
Vychádza mnoho kníh, ktoré sú obsahovo prázdne, bez hlbšej myšlienky, plné popisov násilností, nemravností a vulgarizmov a nezanechávajú žiadne posolstvo a ani emócie.
Najhorším príznakom úpadkom je samotné správanie sa ľudí. Mnohí sa prestávajú správať ako normálni ľudia. Už nám nestačí byť ženou a mužom, vymýšľajú sa nové pohlavia. Z mužov sa stavajú zženštilí afektovaní pajáci a zo žien, agresívne a vulgárne mužatky. Láska medzi mužom a ženou začína byť zatracovaná a do popredia sa dostávajú vzťahy medzi rovnakými pohlaviami.
Začínajú byť pretláčané rôzne úchylky , ktoré sú považované za módne trendy. Nestačila som sa čudovať informácii, že vo Veľkej Británii je asi 20 000 „upírov“… Ukážkou bol párik ľudí, ktorý bol vyobliekaný v čiernom gotik štýle, s ústami, očami a nechtami namaľovanými na čierno.
Prezentovali sa, ako sedia oproti sebe a pijú krv jeden druhého. Vraj je to v ich komunite normálne.
Neviem, čo ešte bude pretláčané „Overtonovými oknami“ za normálne a akých šialeností sa dočkáme.
Jedno je isté, že Západná civilizácia sa ničí sama a je na vrchole morálneho, intelektuálneho, duchovného a kultúrneho úpadku.

V tmavomodrých snoch…

01.03.2026

V tmavomodrých snoch naše duše prepletené jemnými vláknami osudu hviezdnej pavučiny tancujú nekonečný tanec lásky ľahkosti bytia večnosti a náš smiech sa mení na tisíce pierok anjelských krídel rozosiatych ako hviezdny prach na nočnej oblohe... Devana Slnovratovo 27. 2. 2026 Báseň bola zverejnená na: Belobog.sk

Čo v skutočnosti odhaľujú Epsteinove spisy?

26.02.2026

Pred pár dňami som si pozrela film Miloša Formana „Goyove prízraky“ o živote slávneho maliara v čase španielskej inkvizície, ale aj Španielskej vojny o nezávislosť. Mnohí si v tomto momente položia otázku, kde vidím súvislosť medzi spomínaným filmom a „Epsteinovými spismi“. Film aj spisy ukazujú to najdôležitejšie a to, že hoci [...]

Myšlienky na nedeľu – Dobro a spravodlivosť…

15.02.2026

„Ty už neveríš v dobro?“, spýtal sa ma manžel, keď som skepticky komentovala jeden z článkov o „Epsteinových spisoch“ v tom zmysle, že aj tak nikto z tých, ktorí páchali obludné zvrhlosti neponesie za svoje zločiny zodpovednosť. „Verím, že dobro existuje, ale neverím svetskej spravodlivosti, pretože je to nástroj mocenských elít, ktoré ju vytvorili na [...]

únik neznámej látky, žilina, polícia, hasiči

Polícia pátra po 69-ročnej poľskej turistke, stratila sa v centre Košíc

16.03.2026 07:34

Žena sa stratila svojej skupine približne 30 turistov.

požiar ukrajina

ONLINE: Ukrajina podnikla veľký dronový útok na Moskvu, na juhu Ruska horí zásobník ropy

16.03.2026 07:02

Rusi celkovo zničili 145 ukrajinských dronov.

Donald Trump

Trump hrozí spojencom: Ak nepomôžete v Hormuzskom prielive, čaká NATO veľmi zlá budúcnosť

16.03.2026 06:45

Pre krízu v prielive sa podľa amerického prezidenta tiež môže odložiť jeho stretnutie s čínskym prezidentom.

Emirates Iran US Israel

ONLINE: Izrael začal ofenzívu do Libanonu. Dubajské letisko opäť pod paľbou dronov, stroj trafil palivovú nádrž

16.03.2026 06:16, aktualizované: 07:23

Irán podľa izraelských médií pred incidentom varoval civilistov v konkrétnych častiach Dubaja a katarskej Dauhy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,451
Celková čítanosť: 6333716x
Priemerná čítanosť článkov: 4365x

Autor blogu