Noční vlci zajtra opäť na Slovensku.

Aj tento rok motorkári z ruského klubu Noční vlci prejdú Európou, aby sa poklonili pamiatke padlých hrdinov, ktorí obetovali svoje životy v boji za mier a proti fašizmu v 2. svetovej vojne.
Našťastie tento krát je to bez hysterických a jedovatých výlevov rôznych aktivistov, sfanatizovaných politikov, hlúpych obmedzení a štvavej mediálnej kampani, v ktorej sa snažili vlani a predvlani urobiť z ruského motorkárskeho klubu len preto, lebo ich vedie priateľ V. Putina A. Zaldostanov, gang krvilačných násilníkov a nacionalistov.
Aj napriek tomuto mediálnemu honu na bosorky sa k Nočným vlkom solidárne pridávali motorkári z viacerých krajín.
Zajtra Noční vlci vzdajú úctu padlým vojakom a položia vence k pamätníkom vo Svidníku, na Dukle, v Banskej Bystrici a Zvolene viac tu.
Niekedy sa o motorkároch hovorí ako o drsných, nekultivovaných frajeroch. Opak je pravdou.
Vlani v lete cez našu dedinku prechádzala obrovská kolóna na motorkársky zraz na Domaši, stála som pri priechode chodcov a chcela som prejsť na druhú stranu cesty, celá tá masa motoriek sa zastavila a s trúbením a mávaním mi dali prednosť.
Keď si dokážu pamiatku tých, ktorí položili svoje životy za tie naše, aby sme vôbec mohli narodiť, uctiť ruskí motorkári spolu so svojimi priateľmi z Európy, mali by sme sa pridať a prejaviť svoju vďaku aspoň tichou spomienkou a zapálením sviečky a aspoň raz v roku zastavením sa na pietnom mieste, alebo cintoríne s pochovanými vojakmi.
Ale čo je najdôležitejšie, mali by sme si uvedomiť vzácnosť krehkého mieru, o ktorý môžeme prísť ak nepovieme rázne NIE vojnovým štváčom a fanatikom na Slovensku a v celej Európe.

Myšlienky na nedeľu – Päťpercentný svet…

18.01.2026

Nedávno som si pozrela v tv dokumentárny film o Mayskej civilizácii. V závere tohto dokumentu vedci hovorili o tom, že z tejto zaniknutej civilizácie objavili približne 5 percent artefaktov a z týchto piatich percent sa im podarilo preskúmať rovnako približne iba päť percent. Žiaľ, na základe týchto piatich percent si vedci vytvorili „predstavu“ [...]

Myšlienky na nedeľu – O ľuďoch a informáciách…

11.01.2026

Zapnete si televíziu, rádio, počítač, nakuknete do mobilu a z každej strany sa na vás valí obrovské množstvo informácií, v mnohých prípadoch potrebných, ale najmä tých nepotrebných. Áno, informácie sa stali fenoménom tejto doby. Dnes som si vo skvelom článku p. Jana Campbella „Na tři krále o krok dále“ prečítala zaujímavý výrok ruského psychológa [...]

Čas mieru a ticha…

31.12.2025

Silvestrovský deň a večer sú v našej kultúre považované za čas hlučnej zábavy a radosti. Ja však v tieto chvíle často premýšľam aj o vážnejších veciach… Myslím na mojich drahých, ktorí sú odo mňa vzdialení a radosť spolu zdieľame na diaľku… Myslím na mnohých ľudí a premýšľam nad tým, či som im neublížila, alebo ich neranila [...]

Vlkolínec

Vlkolínčanove slová o túžbe zrušiť zápis do UNESCO si všimli aj za hranicami. Nektorí hovoria o škandále a medzinárodnej hanbe

31.01.2026 17:00

Chcú či nechcú, aby Vlkolínec vymazali zo Zoznamu svetového dedičstva UNESCO? Priamo na mieste sme zisťovali skutočné nálady miestnych.

Martin Dubéci

Dubéci: Vstup Ukrajiny do EÚ podporujú zástupcovia koalície aj opozície

31.01.2026 16:45

Nemecký kancelár vylúčil, že Ukrajina vstúpi do EÚ v januári 2027 a pred pár dňami o tomto dátume hovoril aj Volodymyr Zelenskyj.

Fico Macron

Rozhovor s Macronom sa týkal sa strategického prebudenia EÚ, povedal Fico a kritizoval vedenie Európskej komisie

31.01.2026 16:26

Dúfam, že konečne prejdeme od prázdneho mlátenia slamy ku skutkom, inak sa z Európy stane len kultúrny skanzen pre turistov z Číny, povedal premiér.

Kurti

Víťazom parlamentných volieb v Kosove je Kurtiho strana Sebaurčenie

31.01.2026 16:17

V rámci vyšetrovania bolo zadržaných viac ako 100 volebných pracovníkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,448
Celková čítanosť: 6276024x
Priemerná čítanosť článkov: 4334x

Autor blogu