Ostro strážená Sociálna poisťovňa.

Minulý týždeň sa niektoré média znovu zaoberali Sociálnou poisťovňou, ktorá porušila zákon o verejnom obstarávaní, pri vypísaní verejnej obchodnej súťaže na výber strážnej služby.
O tom, že ju vyhrala firma Bonul, o ktorej média píšu, že je blízka strane Smer už vieme dávno, aj to, že 6 miliónovú zmluvu s touto firmou podpísal pár dní pred svojím odchodom vtedajší riaditeľ Dušan Muňko.
Žiaľ, Slováci si na takéto praktiky „tých hore“ zvykli a už ich berú ako samozrejmosť, pretože vedia, že v našej republike ťahajú za kratší koniec. Takéto podozrivé praktiky tu boli, keď sa rozpredával majetok štátu, pri výstavbe diaľníc a pod., sú v súčastnosti a budú, ak sa budeme stále len nečinne prizerať na „bašovanie tých hore“ a je úplne jedno, kto z nich je pri moci.
Slováci si stále neuvedomujú, že takéto obchodné praktiky štátu spolu s vysokými platmi štátnych úradníkov a „zlatými padákmi“ sú na úkor zadlžovania ich všetkých, pretože celý tento štátny moloch žije na dlh…
Nie je normálne, aby skupina ľudí, ktorá sa má o tento štát a jeho obyvateľov starať a „slúžiť im“ si žije na oveľa vyššej úrovni ako tí, ktorí sú v podstate ich „zamestnávatelia“.
Na podozrivé praktiky upozornila poslankyňa L. Nicholsonová vo svojom blogu odkaz tu a následne podala podnet na Úrad pre verejné obstarávanie.
Osobne si myslím, že ak nejaký poslanec upozorňuje na protizákonné praktiky blogmi v médiách, tak je to len obyčajné vytĺkanie osobného politického kapitálu a snaha o spopularizovanie vlastnej osoby.
Poslanci NR SR majú psiu povinnosť starať sa o túto krajinu a jej obyvateľov a majú na to aj kompetencie. Alebo im poslanecká prísaha nič nehovorí?
Ale čo ma naozaj veľmi zarazilo je to, akú ostrahu potrebuje inštitúcia s názvom Sociálna poisťovňa. Kvôli čomu, alebo komu musí byť tak veľmi dobre a draho strážená, veď slúži všetkým ľuďom tejto republiky?
Alebo neslúži? Veľa z nás má osobné skúsenosti so „sociálnym prístupom a praktikami“ zamestnancov tejto inštitúcie.
Čo je to za štát a ako sa stará o svojich občanov, keď sa musí pred nimi nechať draho strážiť?
Sociálna poisťovňa je toho žiarivým príkladom….

Konflikt USA a Izraela v Iráne ako otvorená vojna proti BRICS a zlyhanie medzinárodných organizácií. . .

23.06.2025

Brazílsky novinár Pepe Escobar pred pár dňami označil podstatu útoku Izraela na Irán, ako vojnu proti medzinárodnému hospodárskemu zoskupenie BRICS, ktoré vzniklo 16. júna 2009 a jeho pôvodnými členmi boli Brazília, Rusko, India, Čína a v roku 2011 sa jej členom stala Juhoafrická republika. V roku 2024 sa novými členmi zoskupenia stali Etiópia, Egypt, Irán, [...]

Za názor do väzenia?

12.06.2025

Keď som včera čítala príspevok Daga Daniša od odsúdení estónskej novinárky ruského pôvodu Svetlany Burcevovej kvôli tomu, že spolupracovala s ruskými štátnymi médiami spomenula som si na Jožku Jabůrkovú, českú ľavicovú novinárku, ktorá bola kvôli svojim názorom zatknutá nacistami a odvlečená do koncentračného tábora Ravensbrück, kde po krutom [...]

Gangsterská vojna…

02.06.2025

Včera večer som si pozrela prvú časť filmu Sergia Leoneho „Vtedy v Amerike“ a odporúčam si pozrieť tento film každému, kto chce pochopiť podstatu vedenia vojny „kolektívneho západu“ proti Rusku. Tzv. „koalícia ochotných“ veľmi pripomína aktérov z tohto filmu. Aj keď je film opisovaný ako príbeh priateľov, v skutočnosti to nie sú priatelia, [...]

irán, urán, Arak, reaktor

Irán odmieta jadrové rokovania s USA podmienené zastavením obohacovania uránu

14.07.2025 22:22

Washington a Teherán viedli niekoľko kôl jadrových rokovaní s cieľom dosiahnuť dohodu, keď ich Izrael prerušil útokom na Irán.

SR Pečovská Nová Ves, Robert Fico

Fico dostal návrh Bruselu, čo Slovensku garantuje po podpore protiruských sankcií. Premiér ho posiela politickým stranám

14.07.2025 21:19

Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť, komentoval premiér Robert Fico hľadanie kompromisu s Bruselom o podpore 18. balíka protiruských sankcií.

rumunsko vlajka

Rumunská vláda ustála hlasovanie o opozičnom návrhu na vyslovenie nedôvery

14.07.2025 20:41

Hlasovanie sa týka balíka fiškálnych opatrení, ktorý má v krajine zvýšiť dane a znížiť tak rozpočtový deficit.

lietadlo, Frankfurt, Nemecko, letisko

Havária malého lietadla na londýnskom letisku si vyžiadala štyri životy

14.07.2025 17:38

Vzlet z letiska Southend neďaleko Londýna smerom do holandského Lelystadu sa skončil tragicky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,432
Celková čítanosť: 5955255x
Priemerná čítanosť článkov: 4159x

Autor blogu