Európa v otrockom područí. . .

Keď krátko po 89-tom, starý otec hovoril, že nebude dlho trvať a celá Európa bude kolóniou USA a rodín, ktoré vládnu svetu, nerozumela som všetkému čo hovoril. Hovoril aj o rozpade ZSSR a o priamej hrozbe vojny USA a Európy proti Rusom, dosiahnuť to, čo sa im nepodarilo v Druhej svetovej vojne. A to bolo ovládnuť obrovské územie aj s nerastným bohatstvom obrovskej hodnoty.
Časom som pochopila aj to, čo hovoril o vzniku Druhej svetovej vojny, že to bolo dielo tých, čo naozaj vládli svetu už v tej dobe a prišli krachom na newyorskej burze o obrovské majetky. Hovoril aj o tom, že Hitler bol len bábkou v rukách týchto ľudí. Teraz v dnešnej dobe, tieto jeho slová dávajú obrovský zmysel.
Druhý Západný front bol vytvorený len kvôli tomu, aby si USA zabezpečili svoje mocenské postavenie v Západnej Európe. Veľkoryso poskytnutá pomoc v podobe Marshallovho plánu na obnovu Európy im zabezpečila nadvládu nad týmto územím. Vznikom NATO, ktorého vznik iniciovala VB v spolupráci s USA v roku 1949, si USA zabezpečili poslušnosť Západnej Európy aj vojenskou cestou.
Vznik EÚ v dnešnej podobe, bol iniciovaný tými istými kruhmi, ako aj vznik NATO. Na jednoduchšie ovládanie celého kontinentu.
Tým, že ľudia Východného bloku naleteli na sladké rečičky o slobode a demokracii, v podstate prišli aj o slobodu, aj o demokraciu.
Tým, že dovolili, aby sa rozpredával majetok v ich krajinách „bohatým štátom“ dostali sa do ekonomickej závislosti. Na Slovensku je to obrovský problém, ale najalarmujúcejšia je potravinová sebestačnosť, ešte stále dovážame pomaly polovicu potravín.
Tým, že sme vstúpili do EÚ, začali sme strácať štátnu a národnú suverenitu, aj rozbitie bývalého Československa malo veľký význam.
Tým, že sme vstúpili do Nato, stali sme sa sluhami, ale aj spolupáchateľmi tých, ktorí pustošia celý svet.
Ovládnutie Pobaltských krajín, Ukrajiny a snahy vyvolávať rôzne farebné revolúcie aj v iných postsovietských krajinách, len ukazujú nenásytnú politiku USA voči Rusku a zbytku sveta.
Celý Európsky parlament aj s jeho predstaviteľmi sú len poslušné bábky v rukách mocných.
Tých, pre ktorých ľudský život nemá vôbec žiadnu hodnotu.
Tých, pre ktorých nemá hodnotu ani naša vlastná planéta, vidia v nej len zdroj bezbrehého drancovania.
Nedávne rokovania o obchodných zmluvách CETA a TTIP v Bratislave ukázali, kam sa snažia európski politici dostať celý náš kontinent.
Ak sa prijmú takéto dohody, tak z otrockého područia USA už nebude úniku.
Nedávny Brexit a vystúpenie Veľkej Británie z EÚ, zase dokazuje, že VB bola vždy v pozadí všetkej mocenskej politiky USA voči zbytku Európy.
Londýn ešte vždy ostal druhým domovom tých, ktorý ovládajú svet…
Zbytok Európy sa stal len kolóniou…

Slavjan

04.05.2026

„Duša národa ešte stále žije“, pomyslela som si, keď sa začítala a neskôr započúvala do básnickej zbierky Radovana Masára „Slavjan“. Básnická zbierka „Slavjan“ nie je rozprávkovým dielom plným mytológie a idealizácie Slovanov, naopak je to to dielo, ktoré ukazuje drsnú a krutú pravdu o národe pred ktorou si mnohí ľudia, politici a najmä [...]

Hľadanie…

26.04.2026

Vystrela som prázdne dlane k nekonečnu nádeje a prosila som v tichu večnosti, o malý, maličký zázrak, aby som Ťa smela nájsť tam, kde sme naše životy rozdelili miliónmi svetelných rokov spomienkami na budúcnosť... Devana Slnovratovo 19. 4. 2026 Báseň bola pôvodne zverejnená na: Belobog.sk

Myšlienky 29

07.04.2026

Všetci tí pyšní „vládcovia sveta a zeme“, ktorí vedome pre svoj vlastný prospech a zisk ničia ľudstvo a devastujú celú planétu, zabúdajú na jednu dôležitú vec. Zabúdajú na to, že samotná planéta Zem sa môže začať brániť voči ich vražednej svojvôli a zastaviť ich šialenstvo a besnenie. Devana 7. 4. 2026 Zamyslenie bolo [...]

kozmická loď Starship, Elon Musk, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Najväčšia a najvýkonnejšia. Musk pred vstupom SpaceX na burzu úspešne poslal do vesmíru loď Starship

23.05.2026 05:45

Vylepšená verzia lode Starship absolvovala úspešný test vo vesmíre, NASA sa na ňu spolieha pri vysielaní astronautov na Mesiac.

Iran War Strait of Hormuz

Bez jedla i vody, výplaty, v neistote. V Hormuzskom prielive uviazlo 20-tisíc námorníkov

22.05.2026 23:16

Niektorí nedostali už od minulého roka svoju skromnú mzdu 100 až 200 dolárov mesačne. K internetu sa môžu pripojiť iba na chvíľu, aby mohli kontaktovať svojich blízkych.

Mexico EU

EÚ a Mexiko podpísali obchodné dohody. Leyenová: Formujeme lepšiu budúcnosť. Saková kvituje

22.05.2026 22:45, aktualizované: 23:24

Obe strany sa dohodli aj na prehĺbení politickej spolupráce v čase rastúcej globálnej neistoty.

Belgium F-35 Jets

Poliaci už majú najsmrteľnejšie americké stíhačky. Minister: Zmenia tvár celej armády

22.05.2026 22:07

Do Poľska prileteli prvé stíhačky F-35, ktoré tamojšia vláda objednala v roku 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,456
Celková čítanosť: 6471262x
Priemerná čítanosť článkov: 4445x

Autor blogu