
Ilustračný obrázok: Pixabay
Včera som si prečítala krátky článok v ktorom sa písalo o tom, že na soc. sieťach sa objavila pozvánka na recesistické podujatie „Pif-paf fest Handlová“, ktorý sa mal konať včera v deň výročia atentátu na premiéra R. Fica.
Pri čítaní programu tohto „recesistického“ podujatia som pochopila, že na Slovensku je situácia oveľa horšia ako si ľudia myslia.
Dehumanizácia ktoréhokoľvek človeka, nevynímajúc premiéra Fica nie je recesiou, ale zločinom, porušením základného ľudského práva človeka na život a zločinom proti ľudskosti.
Organizátori podujatia zrejme nepoznajú Ústavu Slovenskej republiky, v ktorej je právo na život každého človeka zakotvené.
Zosmiešňovanie atentátu a pokusu o vraždu človeka R. Fica je hyenizmom najhoršieho druhu.
Opoziční politici a médiá používajú už dlhé roky manipulatívne nenávistnú rétoriku voči premiérovi Ficovi. Táto rétorika, ktorá útočí na tie najprimitívnejšie živočíšne pudy, ktoré v ľuďoch sú, vyvoláva v mnohých fanatickú nenávisť. Táto nenávisť sa pred rokom prejavila vražedným útokom, pri ktorom bol premiér ťažko postrelený.
Žiaľ, vrátili sme sa tak do obdobia fašistickej ideológie, ktorá používala rovnaké metódy vyvolávania vražedného fanatizmu. Stačí si pozrieť v archívoch dokumenty, ako vystupovali fašistickí vodcovia, akú rétoriku a gestá používali. Mnohí naši opoziční politici sú ich vernými kópiami a nenávisť, ktorú tu spoločne s mainstreamovými médiami šíria, sa v ničom nelíši od tej, ktorá zničila Európu pred storočím.
Preto sa pýtam, stratili ľudia, ktorí sa takto hyenisticky správajú už aj posledné zvyšky ľudskosti, súdnosti a sebaúcty?
Ako je možné, že sa človek ešte stále dokáže správať horšie ako zviera?
Na akej mravnej a profesinálnej úrovni sú politické elity a média, ktorí sa pýšia tým, že verejne lynčujú a dehumanizujú človeka?
Pretože rovnaká dehumanizácia človeka, sa môže dotknúť každého z nás, ak sa ľudia budú tomuto nenávistnému šialenstvu iba ľahostajne prizerať…
A na to stačí veľmi málo, iba ukázať na niekoho prstom…
Devana
16.5. 2025
Článok bol pôvodne zverejnený na: Belobog.sk
Ahoj Devana, výborný blog ! ...
iste , aj žart a recesia voči komukoľvek by... ...
To píše komunistický fízel Valdiš. ...
A aj fízla Valdiša ...
to isté aj Nad a ešte zločinca obhajovať . ...
Celá debata | RSS tejto debaty