Založ si blog

Macronovo „Waterloo“…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Bola moja prvotná myšlienka pri pompéznych informáciách o včerajšej „bojovej porade v Paríži“. Aj keď Macronovo skutočné „Waterloo“ začalo už v Nigeri, odkiaľ Francúzsko odišlo s potupnou porážkou a  stratilo najdôležitejšiu kolóniu, v ktorej drancovalo nerastné suroviny, najmä urán.

V skutočnosti bola včerajšia „parížska schôdzka“ aktom zúfalstva z porážky „vyspelej západnej Európy“ a snahou  zlegalizovať prítomnosť vojakov NATO na Ukrajine.

Dnes ráno pri čítaní najnovších správ som si spomenula na požiar Notre-Dame .  V súčasnosti si na obrázky ohnivého inferna spred piatich rokov spomenie už len málokto a pritom symbolizujú zánik „vyspelého západného sveta“, tak ako ho poznáme a jeho hodnôt.  Sveta, ktorý si svoju „vyspelosť“ a prosperitu budoval koloniálnou politikou, drancovaním, ničením, vojnovým šialenstvom,  zotročovaním a vraždením nevinných ľudí.

Sveta, ktorý sa vďaka amorálnosti jeho politických predstaviteľov a vodcov rozpadáva a rozkladá. Sveta, ktorého hodnoty sa stali stokou plnou smradľavých splaškov nemravnosti a neľudskosti.

Žiaľ, o skutočnej podstate tohto sveta a jeho hodnôt  najviac vypovedá to, že sa ho jeho predstavitelia snažia zachrániť za každú cenu vojnou a to aj jadrovou vojnou. Týmto „politickým elitám“ nikdy nezáležalo na ľudských životoch, ani na skutočných mravných hodnotách a etických princípoch, inak by vedeli, že spoločnosť sa dá zachrániť iba mierovou cestou.

Preto sa Macronovo „Waterloo“ stáva „Waterloom“ celej „vyspelej západnej spoločnosti“.

 

Devana

Slnovratovo 27. február 2024

 

Zamyslenie bolo zverejnené na: Belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5485682x
Priemerná čítanosť článkov: 3932x

Autor blogu