Založ si blog

Ráno vstanem a urobím revolúciu. . .

V tomto duchu mi pripadajú  vyjadrenia niektorých ľudí na sociálnych sieťach, či v inom virtuálnom priestore.

Chápem, mnohí sú nahnevaní a toto je spôsob vyjadrenia nesúhlasu s tým, čo sa deje v našom štáte a vo svete kapitalistického parazitizmu a totality demokratúry.

V súčasnosti chcú mnohí bojkotovať obchodné reťazce tým, že v nich nebudú nakupovať a chcú tak podporovať malopredajcov.

Je to síce pekné predsavzatie, ale…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Problémom  nie sú samotné reťazce, ale systém, ktorý tu máme nastavený desaťročia, vďaka ktorému nadnárodné reťazce môžu doslova ryžovať na Slovensku a zisky vyvážať do materských krajín.

Podpora malých obchodníkov s potravinami je síce pekná myšlienka, ale zamyslel sa niekto nad tým, aké potraviny v skutočnosti títo malí obchodníci predávajú? Nuž niečo im vozia zo skladov, ale množstvo z nich práve obieha reťazce a nakupujú akciové potraviny,  ktoré  potom s patričnou prirážkou predávajú napríklad v obchodíkoch na dedinách, kde ľudia nemajú veľmi na výber…

Prečo je to tak? Pretože najväčším problémom tohto štátu  je obrovská potravinová nesebestačnosť a neúnosná závislosť na dovoze rovnako obrovského množstva  potravín zo zahraničia.

Táto vláda priamo ohrozila bezpečnosť štátu tým, že poľnohospodári a potravinári sú na dne záujmu našich terajších mocipánov. Tí sa doteraz nedočkali absolútnej žiadnej relevantnej pomoci a vláda vedome likviduje ešte aj zvyšky  potravinárskych firiem, ktoré vyrábajú základné potraviny pre občanov nášho štátu. Deje sa to neúnosným zvyšovaním energií, ale  teraz aj nezmyselným testovaním ich zamestnancov na náklady zamestnávateľa.

Prečo sa napríklad aj teraz poľnohospodári nebúria tak, ako to bolo za Ficovej vlády, keď najmodernejšie stroje agropodnikateľov mierili do Bratislavy v čase, keď bolo na poliach najviac roboty? Prečo, práve títo nekričia tak ako vtedy: Máme toho dosť!

V súčasnej dobe sme úplnými vazalmi nadnárodných  obchodných reťazcov a potravinárskych firiem. A jednou z hlavných  príčin je pohŕdanie poctivou ľudskou prácou. Hanbiť sa za prácu,  bolo v spoločnosti postupne pretláčané pofidérnym  rastom vzdelávania a presadzovaním konzumného spôsobu života  pomocou mediálnej propagandy. V mysliach ľudí sa zakorenila predstava, že manuálna práca je niečo podradné a odpudzujúce. A najmä práca v poľnohospodárstve a potravinárstve.  Už len málo nadšencov na Slovensku pestuje, vyrába a predáva potraviny aj preto, lebo ľudia s nízkou kúpyschopnosťou dávajú prednosť cene pred kvalitou. Na vlastnej koži som zažila posmešky, že prečo „gadžujem“ keď sa dá všetko aj tak lacno kúpiť. Onedlho si však občania uvedomia, že všetko sa kúpiť nedá.

Pokiaľ štát bude dávať obrovské peniaze na nezmyselné zbrojenie a politici  budú nehanebne a beztrestne rozkrádať štátne financie, tak občanom štátu reálne hrozí nielen pád štátu, ale aj obrovská chudoba a hlad. Pretože aj keď ľudia budú mať peniaze, tak si za nebudú mať čo kúpiť.

Vyzerá to tak, že táto vláda robí všetko pre to, aby  úplne zlikvidovala potravinovú bezpečnosť  štátu a urobila z neho vazalský pracovný tábor, ktorého obyvatelia budú dostávať na prídel sušené červy. Pretože chov červov je podľa Bruselu  veľmi lacná záležitosť…

Žiaľ, politická, ekonomická a spoločenská  situácia mi veľmi pripomína tú v Rusku pred viac ako 100 rokmi. Totálny chaos, rabovanie novodobej politickej šľachty naberá obludné problémy, takže riešiť ho bojkotom reťazcov, mi skutočne pripomína predsavzatie „ráno vstanem a urobím revolúciu“. Problémy sa musia riešiť komplexne a od základov a nie kozmetickými úpravami, tak ako tomu bolo doteraz. Terajšie sa dajú prirovnať, k hnisavej, nekróznej rane, plnej infekcie,  ktorú namiesto liečenia prelepíme voňavým kvetinkovým leukoplastíkom a myslíme si, že keď ju pod tým leukoplastom nevidíme, tak je zahojená.

Takouto revolúciou nedosiahne nikto nič.

Skutočná sloboda, to je v podstate nezávislosť a najmä tá potravinová. Takže  základom novej slobody,  je zvýšiť potravinovú bezpečnosť a nezávislosť štátu. Bez nej štát nie je štátom, ale iba vazalskou kolóniou.

Článok bol pôvodne zverejnený na Belobog.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876519x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu