Založ si blog

Čas skutočného bohatstva. ..

Dnes ráno bol nádherný východ slnka. Mäkké svetlo vychádzajúceho slnka zaplavilo záhradu a rozkvitajúcu mirabelku.

Uvarila som si kávu a pozorovala tú nádheru. V takých chvíľach človek pochopí, čo je skutočné bohatstvo ktoré má a aký je vzácny čas, ktorý môže  v takých chvíľach prežívať.

Foto: Pixabay

Dnes, keď sme sa ocitli v totalite moci peňazí a Mamonu,  ktoré  ľudia vzývajú a považujú za božstvo, naopak mnoho ľudí začína chápať vzácnosť toho, čo ich obklopuje. Vzácnosť ľudí, vzácnosť času s nimi stráveného. Mnoho ľudí pochopilo, koľko bohatstva má práve v priateľoch a v dobrých ľuďoch okolo seba.

Čas skutočného bohatstva sa skrýva v srdciach a dušiach tých ľudí, ktorí dokázali byť čestnými ľuďmi a nezlákala ich vidina zbohatnutia za každú cenu. Pretože skutočným bohatstvom človeka je čestnosť, ktorá mu nedovolí konať zákerne, zbabelo, ubližovať iným pre potešenie, alebo pre pocit moci. Nedovolí človeku páchať zlo, vykorisťovať iných, bohatnúť na chudobe iných. Nedovolí človeku  správať sa ako podlý chrapúň a zneužívať iných na dosiahnutie svojich cieľov.

Naopak, čestnosť, ktorú v sebe človek má, rozvíja jeho ľudskosť. A vďaka ľudskosti, môže človek prežívať  čas skutočného  bohatstva. Môže žiť ako ozajstný človek a nie ako zlá a nevydarená karikatúra človeka.

Čas skutočného bohatstva je ten, ktorý nezištne dávame svojím blízkym, priateľom a ľuďom okolo seba, ale aj ten ktorý dokážeme  od nich prijať.

Čas skutočného bohatstva nie je v hromadení majetku a peňazí, ale v hľadaní ľudskosti a poznania múdrosti. V láske a láskavosti, ktoré dokážeme rozdávať.

Čas skutočného bohatstva je ukrytý  aj v úsmeve,  našom, ale aj neznámych ľudí, ktorí sa nás usmejú, či v objatí blízkych.

Čas skutočného bohatstva  je ten, ktorý nás napĺňa šťastím aj v nie veľmi ľahkých chvíľach, keď musíme čeliť práve takým ľuďom, ktorí  sa vo vidine ľahkého získania peňazí, alebo iného majetku a hlavne moci, neštítia nijakej nečestnosti, zákernosti, podlosti a zla.

Verím, že mnohým nám, práve čas skutočného bohatstva dokáže naplniť  životy pokojom, tichým šťastím a najmä obyčajnou láskou.

 

S úctou Devana

Čo má zmysel. . .

05.05.2021

Pred chvíľou som vybehla na pár minút von… Búrka sa skončila a už len ticho prší. Pes lenivo vyšiel zo svojho kráľovstva a ticho sa ku mne posadil. Vzduch sa vyčistil a trochu sa ochladilo. Pred dvomi hodinami som bola ešte na záhrade a rýchlo som dokončovala rozrobenú prácu. Všetky semienka sú už v zemi, a zemiaky tiež a spolu so skorou zeleninkou, ktorá vzišla aj [...]

Aké je jednoduché obviňovať, súdiť a odsudzovať bez dôkazov. . .

29.04.2021

Mnohých ľudí strasie nepríjemným pocitom a hnusom, keď sa niekde spomenie hon na čarodejnice, inkvizícia, alebo novšie praktiky prenasledovania a vraždenia, ktoré boli požívané napríklad v druhej svetovej vojne nacistami a fašistami. Áno, cítia odpor a hnus z ľudského správania, ktorého výsledkom bolo bezprávie a utrpenie nevinných ľudí. Ale koľkí z týchto [...]

Iba na chvíľku. ..

28.04.2021

Iba na chvíľku, dlhú ako večnosť v nás som zatvorila oči, aby som cítila svetlo Tvojej lásky, ktoré ma pod privretými viečkami šteklilo ako teplo slnka v prvých jarných dňoch rodiacich sa v srdci… Iba na chvíľku, krátku ako život sám som sa nadýchla, aby som cítila nehu Tvojich bozkov, ktorými ma hladil vietor po tvári a perách rozpálených túžbou [...]

stoltenberg

Nové spoločné jednotky rýchleho nasadenia nemajú podporu v EÚ

06.05.2021 20:50

Bojové skupiny EÚ už má. Existujú od roku 2004 a odvtedy neboli ani raz nasadené.

vrbetice výbuch česko

Kremľu nie je známe, že by pre neho pracovali agenti z kauzy Vrbětice

06.05.2021 19:34

Obom agentom Vladimir Putin udelil najvyššie vyznamenanie Hrdina Ruskej federácie.

Vladimír Pčolinský

SIS za šéfovania Pčolinského odpočúvala výrazne viac

06.05.2021 18:16

Podľa Juraja Krúpu dôvody nárastu počtu žiadostí o odposluchy nikdy nebudú známe.

Peter Visolajský

Situácia s nedostatkom personálu je naozaj kritická, upozorňujú lekári

06.05.2021 17:42

Ak by sme chceli dosiahnuť priemer Európskej únie, teda 8,4 sestry na tisíc obyvateľov, potrebovali by sme o 14-tisíc sestier viac.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,159
Celková čítanosť: 3795805x
Priemerná čítanosť článkov: 3275x

Autor blogu