Založ si blog

Prestaňte testovať a začnite riadiť štát!

Dnes som si znova pozrela zo záznamu tv reláciu „Téma dňa“ zo dňa 11.1 2021, v ktorej boli hosťami pán Vladimír Soták, predseda Klubu 500 a pán Emil Macho, predseda SPPK.
Z vyjadrení týchto pánov je zrejmé, že vláda Igora Matoviča úplne zlyhala vo vedení a riadení štátu a doteraz neurobila nič, čo by reálne zmiernilo dopady nielen coronakrízy, ale aj ich vládnutia.
Páni Soták a Macho jasne povedali, že vláda odmieta akúkoľvek komunikáciu práve s odvetviami, ktoré sú základom celej ekonomiky a doslova držia ekonomicky tento štát nad vodou.
Najzávažnejšou informáciu o ktorej médiá neinformujú bola tá, že vláda nerokovala a nespolupracovala s predstaviteľmi priemyslu, pôdohospodárstva a poľnohospodárstva pri tvorbe „Plánu obnovy“, ktorého časť bude EK pravdepodobne zamietnutá. Inou veľmi závažnou správou bolo to, že také strategické rezorty, akými sú pôdohospodárstvo a poľnohospodárstvo sa do plánu „Plánu obnovy“ nedostali a odborníci z týchto odvetví neboli prizvaní k tvorbe programu obnovy Slovenska, ktoré vláda prestavila v Bruseli.
Na tomto vidieť, že v našom štáte vládnu ľudia bez akejkoľvek odbornej kvalifikácie a skúseností a systém riadenia štátu rýchlokvasenými politikmi je viac ako zlý. A taktiež je veľmi zlé a neprípustné, aby závažné dokumenty, akým je napríklad aj „Plán obnovy“ vytvárali ľudia, ktorí nemajú praktické znalosti a skúsenosti z rôznych odvetví hospodárstva. Čo to znamená? Že pôdohospodári, poľnohospodári a potravinári budú bez akejkoľvek podpory? Vedia odborníci, ktorí vytvárali „Plán obnovy“ na akej úrovni je potravinová sebestačnosť Slovenska? Je normálne, že slovenské lesy sú ešte viac pľundrované ako bolo za jedného ministra, ktorého prezývali drevobarón?
Pán Soták hovoril aj o tom, aké opatrenia robili firmy počas minulých mesiacov. Ako na vlastné náklady zabezpečovali ochranné prostriedky a pomôcky, ale aj testy a zabezpečovali pravidelné a dobrovoľné testovanie zamestnancov. Taktiež hovoril, že je dôležitá nielen vakcinácia, ale najmä imunita občanov a že pred Vianocami zakúpili vitamím D, ktorý dostávali zamestnanci a dôchodcovia. A mal pravdu aj v tom, že nie je možné, aby sa riešila len jedna časť problémov, tá ktorá vláde vyhovuje a ostatné problémy, ktoré sú takisto veľmi závažné ostávajú neriešené. Poukázal aj na to, že podľa porovnania štatistiky úmrtí je na Slovensku nárast v roku 2020 oproti r. 2019, 421 úmrtí a to, že tu sa rieši len covid a 2500 úmrtí na covid, alebo s covidom, kým o ostatných 51 tisíc zomrelých sa nehovorí nič. Nehovorí sa na čo zomreli, či im bola poskytnutá adekvátna lekárska starostlivosť a liečba. A priamo hovoril o tom, ako média zastrašujú obyvateľov pandémiou.
Áno, mal pravdu. Na Slovensku sa už skoro rok okrem volieb, ktoré boli koncom februára, covidu a politických čistiek nerieši nič iné. Posledné mesiace žijeme v testovacom ošiali pána premiéra a túto vládu už nezaujíma nič iné, iba udržanie si moci aj za cenu hrubého potláčania ľudských práv obyvateľov, porušovania zákonov a nástrojom na udržanie si moci sa stalo zneužívanie právomoci verejnými činiteľmi, zastrašovanie obyvateľstva a verejné prenasledovanie nepohodlných ľudí. O tom prečo vláda v skutočnosti nariadila nové prísne reštrikčné opatrenia, nakoniec povedal aj minister Krajčí, že to nebolo kvôli covidu , ale vláda sa bála protestov a toho, že by na Slovensku mohli byť nejaké vzbury, pretože tu bola veľmi napätá situácia.
V záujme všetkých obyvateľov Slovenska by táto vláda mala skončiť s nátlakom, ktorý vyvíja na občanov a prestať s testovaním, mala by začať robiť to, čo má a musí, riadiť štát. A ak táto vláda nie je schopná riadiť štát, tak by mala čím skôr odstúpiť.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Téma dňa:cca od 52. minúty
Priemysel a potraviny v roku 2021
Bála sa vláda protestov?

Zabudli sme na Človeka. ..

09.02.2021

Posledné dva dni cítim únavu. Takú tú podivnú, ktorá ma vždy prinúti intenzívnejšie premýšľať o zmysle bytia Človeka. O zmysle vlastného bytia ľudia málokedy premýšľajú, pretože ich myseľ zamestnávajú mnohé iné myšlienky. A tým myšlienkam dávajú väčší priestor ako sebe samému. Často síce myslia na seba, ale nemyslia na Človeka v sebe. Zabudli sme na [...]

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

08.02.2021

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom. Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda. V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a [...]

Čo by som chcela?

06.02.2021

Striasť prach a únavu z krídel ubolených z ťažoby života, zatvoriť oči a nadýchnuť sa bolesti, ktorá rodí novú nádej v každé budúce svitanie večnosti… Čo by som chcela? Vystrieť dlane k nebu a nechať do nich padať túžbu po živote silnejšiu ako hlas vesmírnej ozveny ticha v nás. Čo by som chcela? Utekať v ústrety životu, zmáčaná prúdmi dažďa plaču a [...]

irán rakety

Sýria tvrdí, že odrazila izraelský raketový útok

01.03.2021 06:52

O obetiach alebo škodách sýrske médiá neinformovali. Izraelská strana sa k údajnému útoku nevyjadrila.

Očkovanie koronavírus

ONLINE: Česi dostanú vakcíny od Nemcov, Zeman žiada Putina o Sputnik

01.03.2021 06:00, aktualizované: 07:04

Česko dostane od susedného Nemecka vakcíny proti koronavírusu. Prezident Miloš Zeman vybavuje u prezidenta Vladimíra Putina Sputnik V.

Virus Outbreak Czech Republic

Česko sa opäť zatvára

01.03.2021 06:00

V Česku od dnešného dňa sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

pocasie-1-3-2021

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Chlad sa vráti

01.03.2021 00:00

Prvý marcový týždeň sa začne príjemne, ale jeho koniec už taký nebude. Aké bude počasie na začiatku a aké na konci?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,135
Celková čítanosť: 3674215x
Priemerná čítanosť článkov: 3237x

Autor blogu