Založ si blog

Prečo je Zlo také silné?

Zlo, je všade okolo nás, je v nás, je súčasťou tohto sveta, tak ako Dobro.
Bolo by však len slabou a bezvýznamnou energiou, keby ho ľudia sami ochotne a dobrovoľne nepodporovali, neživili a nešírili. Vždy sa nájde dosť ochotných ľudí, ktorí mu oddane telom aj dušou slúžia, velebia ho a je pre nich božstvom.
Prečo?
Nuž, kvôli vlastnému egoizmu, ktorému spolu so Zlom dali prednosť v živote. Kvôli vlastnému prospechu, túžbe mať viac ako ostatní, túžbe vyniknúť, túžbe vládnuť a ovládať iných.
Mnohí túto oddanú službu Zlu maskujú vznešenými ideálmi a myšlienkami, dokonca to nazývajú službou ľudstvu. Aj za takýmto konaním sa často skrýva len sebeckosť a chamtivosť a túžba po moci.
Zlo živia aj ľudia, tváriaci sa ako dobrodinci, ktorí ochotne všetkým pomáhajú, ale tá pomoc nie je nezištná, pretože často „pomáhajú“ ľuďom, ktorí o ich pomoc nestoja a nepotrebujú ju. To len oni samotní si potrebujú poláskať vlastné ego a snažia sa vyťažiť z tej „pomoci iným“ čo najviac pre seba.
Inou skupinou ľudí sú tí, ktorí sa netaja tým, že Zlu slúžia, dokonca sú na to hrdí a chvália sa tým. Sú presvedčení, že práve táto služba im dá všetko po čom túžia. Peniaze a majetok, slávu, moc, uznanie iných.
Mnohí však slúžia Zlu aj zo zábavy. Majú zvrátenú radosť, keď vidia čo ich služba Zlu spôsobuje. Tešia sa, keď vidia, ako sila Zla rastie.
Áno, sila Zla rastie práve kvôli zaslepenosti tých, ktorí ho neustále kŕmia sebeckosťou, nenávisťou, závisťou, lakomstvom, nečestnosťou, bezcitnosťou, nespravodlivosťou, neľudskosťou. Rastie aj vďaka tomu, že ľudia ktorí Zlo dobrovoľne živia odmietajú zodpovednosť za toto svoje konanie. A mnohí sú dokonca na seba hrdí za to, že nemajú žiadne svedomie.
A tak Zlo môže vládnuť a spôsobovať nešťastie a utrpenie nevinných ľudí.
Lenže… Zlo, nakoniec „odmení“ aj tých, ktorí mu tak verne slúžia a šíria ho.
Množstvo nás pozná rozprávky o tom, ako sa ľudia upísali kvôli vlastnému prospechu samotnému diablovi a peklu. Nie, nie sú to len rozprávky, sú to príbehy o tom, prečo ľudia slúžia Zlu a príbehy o tom, ako sa ZLO dokáže odmeniť za to, že im dá všetko, po čom tak túžia.
Všetci tí ľudia z rozprávok sa upíšu Zlu, diablovi, či peklu vlastnou krvou a dušou. A mnohí potom hľadajú cestu a možnosť ako sa vyhnúť tomu, čo ich čaká potom, keď si diabol príde po to, čo mu patrí. V rozprávkach sa to niektorým podarí, ale realita skutočného života je iná.
Ľudia si môžu nahovárať, že to nie je až také hrozné, ak trošku tomu Zlu budú chvíľku slúžiť a potom to všetko nejako napravia. Cesta späť z takejto služby je veľmi ťažká a väčšina služobníkov Zla ju nikdy nezvládne, pretože Zlo, alebo pomyselný diabol sa skrýva v maličkostiach a detailoch života.
A robiť „dobré skutky“, len preto, aby niekto odčinil svoju službu Zlu, je znova len služba Zlu.
Preto je Zlo také silné…
Pretože dokáže obrať ľudí, ktorí mu slúžia o to najvzácnejšie, o ich dušu. O schopnosť skutočne milovať a cítiť. O vnútorný pokoj, o skutočnú radosť a šťastie. Ale to ľudia zaslepení darmi Zla nedokážu pochopiť.
Nedokážu pochopiť, že verná služba Zlu ich odmení osobným peklom v podobe straty vlastnej duše a seba samotného a neustáleho strachu z toho, že prídu o to všetko, čo im Zlo tak štedro ponúklo a dalo.
Je to tak ako v tom múdrom prísloví: „Slúž diablovi, peklom sa ti odmení“…
Preto je na každom z nás, čomu dá prednosť a akú cestu v živote si vyberie.

Komu v skutočnosti slúžia politici a politické strany?

22.03.2023

Pred pár dňami som si vypočula video poslancov Suju a Mazureka v ktorom hovorili o tom, že americká ťažobná firma Alpine Oil & Gas podala na svetovú banku arbitrážnu žalobu, ktorou chcú od SR vysúdiť 600 miliónov eur za to, že im štát neumožnil ťažiť ropu na severovýchode Slovenska s nedoziernymi a katastrofálnymi ekologickými dopadmi pre celý [...]

„Z blata do kaluže a naspäť“ – mýtus o politike a politických stranách…

19.03.2023

Kedysi dávno som v jednej debate čítala názor, že politické strany sú potrebné (aj na Slovensku), kvôli pluralite politických názorov. Áno, je to známe klišé, ktorým sa neustále ospravedlňuje hojný výskyt politických strán a politikárčenia najmä v našom štáte. Čo však skutočne politika a politické strany znamenajú pre Slovákov posledných viac [...]

„Šoková terapia“

10.02.2023

Pred pár dňami, keď sa prevalil škandál, že súkromná televízia TA3 „stiahla“, čiže „scenzurovala“ rozhovor moderátorky Anky Žitnej s americkým ekonómom J. Sachsom v relácii „Tak takto“ som napísala krátky status s názvom „Neverte všetkému“, v ktorom som pár vetami pripomenula čitateľom, kto je J. Sachs a jeho činnosť po páde [...]

Charles Michel, António Guterres

Miliardy sú na stole. Je Európa pripravená na vojnovú výrobu?

23.03.2023 18:33

Slovensko je za to, aby Európska únia vynaložila ešte viac peňazí na vojenskú podporu Ukrajiny. Na summite EÚ v Bruselu to uviedol premiér Eduard Heger.

Dmitrij Medvedev

Zatknú Putina v Juhoafrickej republike? Bolo by to vyhlásenie vojny Rusku, tvrdí Medvedev

23.03.2023 16:59

Juhoafrická republika, do ktorej by mal vycestovať Putin, je jedným zo 120 štátov sveta, ktoré majú povinnosť zadržať na svojom území každého, na koho bol vydaný zatykač ICC.

Sauli Niinistö

Fínsko je bližšie k vstupu do NATO

23.03.2023 16:45

Turecký parlament urobil prvý krok k ratifikácii vstupu Fínska do Severoatlantickej aliancie. Potrebné zákony podpísal tiež fínsky prezident.

Igor Matovič, parlament

Na ďalšiu atómovku má Matovič už aj plán B a C. Odmenu 500 eur za účasť vo voľbách chce presadiť za každú cenu

23.03.2023 16:22

Ak návrh prejde, štát podľa šéfa OĽANO pokryje náklady mimoriadnym zdanením Slovnaftu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,293
Celková čítanosť: 4995750x
Priemerná čítanosť článkov: 3864x

Autor blogu