Založ si blog

Prečo je Zlo také silné?

Zlo, je všade okolo nás, je v nás, je súčasťou tohto sveta, tak ako Dobro.
Bolo by však len slabou a bezvýznamnou energiou, keby ho ľudia sami ochotne a dobrovoľne nepodporovali, neživili a nešírili. Vždy sa nájde dosť ochotných ľudí, ktorí mu oddane telom aj dušou slúžia, velebia ho a je pre nich božstvom.
Prečo?
Nuž, kvôli vlastnému egoizmu, ktorému spolu so Zlom dali prednosť v živote. Kvôli vlastnému prospechu, túžbe mať viac ako ostatní, túžbe vyniknúť, túžbe vládnuť a ovládať iných.
Mnohí túto oddanú službu Zlu maskujú vznešenými ideálmi a myšlienkami, dokonca to nazývajú službou ľudstvu. Aj za takýmto konaním sa často skrýva len sebeckosť a chamtivosť a túžba po moci.
Zlo živia aj ľudia, tváriaci sa ako dobrodinci, ktorí ochotne všetkým pomáhajú, ale tá pomoc nie je nezištná, pretože často „pomáhajú“ ľuďom, ktorí o ich pomoc nestoja a nepotrebujú ju. To len oni samotní si potrebujú poláskať vlastné ego a snažia sa vyťažiť z tej „pomoci iným“ čo najviac pre seba.
Inou skupinou ľudí sú tí, ktorí sa netaja tým, že Zlu slúžia, dokonca sú na to hrdí a chvália sa tým. Sú presvedčení, že práve táto služba im dá všetko po čom túžia. Peniaze a majetok, slávu, moc, uznanie iných.
Mnohí však slúžia Zlu aj zo zábavy. Majú zvrátenú radosť, keď vidia čo ich služba Zlu spôsobuje. Tešia sa, keď vidia, ako sila Zla rastie.
Áno, sila Zla rastie práve kvôli zaslepenosti tých, ktorí ho neustále kŕmia sebeckosťou, nenávisťou, závisťou, lakomstvom, nečestnosťou, bezcitnosťou, nespravodlivosťou, neľudskosťou. Rastie aj vďaka tomu, že ľudia ktorí Zlo dobrovoľne živia odmietajú zodpovednosť za toto svoje konanie. A mnohí sú dokonca na seba hrdí za to, že nemajú žiadne svedomie.
A tak Zlo môže vládnuť a spôsobovať nešťastie a utrpenie nevinných ľudí.
Lenže… Zlo, nakoniec „odmení“ aj tých, ktorí mu tak verne slúžia a šíria ho.
Množstvo nás pozná rozprávky o tom, ako sa ľudia upísali kvôli vlastnému prospechu samotnému diablovi a peklu. Nie, nie sú to len rozprávky, sú to príbehy o tom, prečo ľudia slúžia Zlu a príbehy o tom, ako sa ZLO dokáže odmeniť za to, že im dá všetko, po čom tak túžia.
Všetci tí ľudia z rozprávok sa upíšu Zlu, diablovi, či peklu vlastnou krvou a dušou. A mnohí potom hľadajú cestu a možnosť ako sa vyhnúť tomu, čo ich čaká potom, keď si diabol príde po to, čo mu patrí. V rozprávkach sa to niektorým podarí, ale realita skutočného života je iná.
Ľudia si môžu nahovárať, že to nie je až také hrozné, ak trošku tomu Zlu budú chvíľku slúžiť a potom to všetko nejako napravia. Cesta späť z takejto služby je veľmi ťažká a väčšina služobníkov Zla ju nikdy nezvládne, pretože Zlo, alebo pomyselný diabol sa skrýva v maličkostiach a detailoch života.
A robiť „dobré skutky“, len preto, aby niekto odčinil svoju službu Zlu, je znova len služba Zlu.
Preto je Zlo také silné…
Pretože dokáže obrať ľudí, ktorí mu slúžia o to najvzácnejšie, o ich dušu. O schopnosť skutočne milovať a cítiť. O vnútorný pokoj, o skutočnú radosť a šťastie. Ale to ľudia zaslepení darmi Zla nedokážu pochopiť.
Nedokážu pochopiť, že verná služba Zlu ich odmení osobným peklom v podobe straty vlastnej duše a seba samotného a neustáleho strachu z toho, že prídu o to všetko, čo im Zlo tak štedro ponúklo a dalo.
Je to tak ako v tom múdrom prísloví: „Slúž diablovi, peklom sa ti odmení“…
Preto je na každom z nás, čomu dá prednosť a akú cestu v živote si vyberie.

Pani Radičová, a kto je za to zodpovedný?

02.12.2020

Vyjadrenia bývalej premiérky pani Radičovej o tom, že táto vláda nemá žiadnu politickú kultúru som si prečítala s veľkým záujmom. Ale… Napriek tomu, že sa pani Radičová vyjadruje veľmi kultivovane a zmierlivo a určite má o politickej kultúre svoje predstavy, nepovedala to podstatné a to, kto je zodpovedný za politickú nekultúru na Slovensku. Základy tejto [...]

Papalášizmus nie je najväčším problémom nášho štátu. ..

30.11.2020

Aj keď sa to tak v dnešných dňoch zdá. Správanie sa politikov je len demonštráciou arogancie moci. Demonštráciou moci napríklad aj človeka, ktorý prednedávnom tvrdil, že poslanci sú zamestnancami ľudu a ich pracoviskom je Národná rada SR. Moci, ktorú získali v „slobodných a demokratických voľbách“, v ktorých boli zvolení za zástupcov ľudu a vďaka ktorej sa [...]

Aktivista a biznisman Matovič, nikdy nebol a nebude politikom. ..

27.11.2020

Prečo? Pretože počas svojho pôsobenia na slovenskej politickej scéne sa nikdy nesprával ako politik. Ešte aj v súčasnosti, keď je na poste premiéra, sa neustále prezentuje ako nejaký občiansky aktivista, ktorý neustále s niekým a s niečím bojuje. Doteraz vystupoval v úlohe neúnavného bojovníka proti vláde Smeru a Robertovi Ficovi, voči ktorému používal nepodložené [...]

Zuzana Čaputová

Dohovorte krízovému štábu, prosí ZMOS prezidentku

03.12.2020 14:08

Zuzana Čaputová by mala dohovoriť všetkých, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní Ústredného krízového štábu. Žiada ju o to Združenie miest a obcí Slovenska.

Arménsko / Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Pri poslednom konflikte o Karabach zomrelo vyše 5-tisíc ľudí, hlavne vojakov

03.12.2020 13:27

Boje o odtrhnutý región Náhorný Karabach medzi Arménskom a Azerbajdžanom mali tiež za následok desaťtisíce vysídlených.

matovič kollár remišová sulík

Za ľudí žiada pre otváranie škôl mimoriadnu koaličnú radu

03.12.2020 12:48, aktualizované: 13:55

Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová tvrdí, že deti nemôžu byť rukojemníkmi politických sporov.

Peter Žiga

Žiga: Nikdy som žiadne vyšetrovanie neovplyvňoval, som pripravený vypovedať

03.12.2020 12:46

Žigovho príbuzného, ktorý je syn jeho bratranca, mali podľa medializovaných informácií nedávno obviniť z karuselových podvodov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,087
Celková čítanosť: 3434439x
Priemerná čítanosť článkov: 3160x

Autor blogu