Založ si blog

Toto si ani komunisti nedovolili. . . .

Nedávno som sa rozprávala s mojím dobrým priateľom o tom, že takéto svinstvo, taký zásah do toho najintímnejšieho, čo človek má a to je spomienka v podobe zapálenej sviečky na hrobe najbližších, si nedovolili zakázať ani komunisti.
Spomenuli sme aj Levočská púť v roku 1949, ale aj tú v tomto roku, ktorá sa nekonala kvôli koronašialenstvu. Už len málokto sa snaží dohľadať pravdivé informácie ako to vtedy bolo, ale aj táto akcia bola použitá ako príklad zverstva, ktoré vraj komunisti páchali na cirkvi. A pred dvoma dňami som videla video z Poľska, kde policajti vyvliekli kňaza z kostola len preto, lebo sa modlili na ružencovej pobožnosti.
Ako je možné, že cirkev, ktorej vraj komunisti tak veľmi ubližovali mlčí?
Ako je možné, že im odrazu nevadia prázdne kostoly, zrušené púte a tie najdôležitejšie sviatky?
Je to tým, že im po zamatovom prevrate vrátili majetky, ktoré im komunisti zobrali v prospech celej spoločnosti a len dokazujú, že im v skutočnosti nejde ani o vieru v Boha a už vôbec nie o veriacich?
Sem tam, zaznie nejaký hlas, ale ten rýchlo utíchne. Veď prečo by si mali kaziť to čo majú. Kto z nás normálnych ľudí, si môže dovoliť bývať na úkor iných? Komu z nás náklady na bývanie zaplatí niekto iný? Je to veľmi pohodlné, keď sa im veriaci a cirkevníci dobrovoľne poskladajú na živobytie, pridajú bakšiš v podobe milodarov a iných hmotných pôžitkov. K tomu ešte aj plat zo štátu, hoci vraj nízky, ale z takého platu žijú celé rodiny a nemajú ani faru ani Maru zadarmo a všetko si platia sami. Vlastne sa ani nečudujem, prečo mnohí kňazi a ich nadriadení mlčia a táto situácia im vyhovuje.
Teraz noví mocipáni siahajú ľuďom nielen na ich dôstojnosť ale aj na ich zdravie a tým najslabším a najzraniteľnejším na životy a na ich vieru a cirkev mlčí.
Nie, cirkev sa chudobiny nikdy nezastane.
Mlčí aj vtedy, keď vidí, že nenažranosť týchto mocipánov je taká veľká, že sú kvôli nej ochotní zničiť celý štát, celý národ, páchať zločiny proti ľudskosti v podobe priameho ohrozenia chudobou a stratou všetkých istôt.
Viete, čo je najhorším otroctvom?
Byť otrokom boha MAMONA. Ten dáva síce niektorým pocit moci, ale v skutočnosti týchto ľudí oberá o ich dušu a slobodu.
A spomenula som si na to, v akom postavení boli mnohí otroci napríklad v starovekom Ríme. Chodili poobliekaní rovnako honosne a krásne ako ich páni, dokonca mali aj moc, ale aj tak boli len neslobodnými otrokmi a museli robiť len to, čo im prikázal ich pán. Takí istí sú otroci boha MAMONA. Myslia si že majú všetko, ale v skutočnosti nemajú nič.
Ani tú moc, ktorú im teraz dali vraj slobodne občania tohto štátu.
Celé dejiny ľudstva sú pretkané podobnými príbehmi ako sa deje ten terajší. Ale celé dejiny sú pretkané aj tým, ako končia títo ľudia, ktorí pre svoj vlastný chtíč, vedení bohom Mamonom ničia a zabíjajú…
Je to zvláštne, práve teraz keď píšem tento článok, mi zavolal môj priateľ a zhodli sme sa na tom, že už neplatí to, že komu dal pán Boh úrad, tak domu dal aj rozum, ale to, že komu dal pán Boh úrad, tomu ten rozum zobral…
Žiaľ, tento aforizmus je pravdivý, ale platí aj to, že títo ľudia sa toho rozumu zbavujú dobrovoľne práve kvôli slepej službe bohu MAMONU, a zbavujú sa aj vlastnej ľudskosti a duše.

Pani Radičová, a kto je za to zodpovedný?

02.12.2020

Vyjadrenia bývalej premiérky pani Radičovej o tom, že táto vláda nemá žiadnu politickú kultúru som si prečítala s veľkým záujmom. Ale… Napriek tomu, že sa pani Radičová vyjadruje veľmi kultivovane a zmierlivo a určite má o politickej kultúre svoje predstavy, nepovedala to podstatné a to, kto je zodpovedný za politickú nekultúru na Slovensku. Základy tejto [...]

Papalášizmus nie je najväčším problémom nášho štátu. ..

30.11.2020

Aj keď sa to tak v dnešných dňoch zdá. Správanie sa politikov je len demonštráciou arogancie moci. Demonštráciou moci napríklad aj človeka, ktorý prednedávnom tvrdil, že poslanci sú zamestnancami ľudu a ich pracoviskom je Národná rada SR. Moci, ktorú získali v „slobodných a demokratických voľbách“, v ktorých boli zvolení za zástupcov ľudu a vďaka ktorej sa [...]

Aktivista a biznisman Matovič, nikdy nebol a nebude politikom. ..

27.11.2020

Prečo? Pretože počas svojho pôsobenia na slovenskej politickej scéne sa nikdy nesprával ako politik. Ešte aj v súčasnosti, keď je na poste premiéra, sa neustále prezentuje ako nejaký občiansky aktivista, ktorý neustále s niekým a s niečím bojuje. Doteraz vystupoval v úlohe neúnavného bojovníka proti vláde Smeru a Robertovi Ficovi, voči ktorému používal nepodložené [...]

Zuzana Čaputová

Dohovorte krízovému štábu, prosí ZMOS prezidentku

03.12.2020 14:08

Zuzana Čaputová by mala dohovoriť všetkých, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní Ústredného krízového štábu. Žiada ju o to Združenie miest a obcí Slovenska.

Arménsko / Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Pri poslednom konflikte o Karabach zomrelo vyše 5-tisíc ľudí, hlavne vojakov

03.12.2020 13:27

Boje o odtrhnutý región Náhorný Karabach medzi Arménskom a Azerbajdžanom mali tiež za následok desaťtisíce vysídlených.

matovič kollár remišová sulík

Za ľudí žiada pre otváranie škôl mimoriadnu koaličnú radu

03.12.2020 12:48, aktualizované: 13:55

Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová tvrdí, že deti nemôžu byť rukojemníkmi politických sporov.

Peter Žiga

Žiga: Nikdy som žiadne vyšetrovanie neovplyvňoval, som pripravený vypovedať

03.12.2020 12:46

Žigovho príbuzného, ktorý je syn jeho bratranca, mali podľa medializovaných informácií nedávno obviniť z karuselových podvodov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,087
Celková čítanosť: 3434663x
Priemerná čítanosť článkov: 3160x

Autor blogu