Založ si blog

Vojna proti ľudskosti. . .

Včera aj dnes som stretávala hlúčiky ľudí, ktorí sa rozprávali o tom, čo sa deje. Mnohí boli nahnevaní, znechutení, bezradní, vystrašení, ale najviac za nich hovorili oči. V mnohých sa zračilo: Máme toho plné zuby, už dosť!
Včera večer som si pozerala skladbu z koncertu spred dvoch rokov, od jedného môjho obľúbeného skladateľa, na ktorého koncert by som veľmi rada išla…
Ktovie, či sa niečo také ešte udeje. Krásna hudba, z ktorej išla úžasná energia a plná sála nadšených ľudí, ktorí si vychutnávali jedinečnú atmosféru tej chvíle, keď hudba rozozvučí ich zmysly.
A začala som premýšľať o tom, čo sa v skutočnosti s nami všetkými deje.
To, čomu sme posledné mesiace vystavovaní, je priamym útokom na našu dôstojnosť, na našu podstatu, na ľudskosť.
Už nestačí, že tento systém prinútil mnohých z nás žiť v dlhovom otroctve spojenom s ťažkou prácou a sociálnou neistotou len kvôli tomu, aby sme mali strechu nad hlavou, mali kde spať, mali čo jesť, mali si čo obliecť.
Už nestačí, že tí, ktorí poctivo pracujú živoria zo dňa na deň v chudobe a tí, ktorí celý život pracovali sa stávajú sociálne vylúčeným spoločenstvom a sú pre tento systém príťažou.
Už nestačí, že sa na nás z médií valí špina a balast, ktorá dehonestuje a likviduje skutočnú hodnotu umenia.
Nie, asi to už nestačí na zotročenie ľudí.
Preto bolo potrebné vytiahnuť iné „zbrane“.
Preto bolo potrebné rozdúchavať vášne, vyvolávať medzi ľuďmi nenávisť a nevraživosť jedného voči druhému.
Preto bolo potrebné ľudí rozdeliť, aby boli čo najzraniteľnejší a podľahli strachu o vlastné zdravie a životy, ale najmä o zdravie a životy svojich blízkych, pretože to je pre mnohých tá najväčšia hodnota.
Preto si mnohí nechali zasahovať aj do tých najintímnejších oblastí vlastného života.
Mnohí z nás sa nesmeli rozlúčiť so svojimi blízkymi, ktorí zomierali sami opustení v nemocniciach a ani sa s nimi rozlúčiť na pohrebe. Mnohí z nás boli oddelení od svojich blízkych, rodičov a starých rodičov, vraj kvôli ich bezpečnosti. Mnohí prišli o prácu, živobytie, o sociálne istoty, budúcnosť a museli sa zadĺžiť ešte viac, len aby prežili. Mnohí z nás stratili vieru v dobro, spravodlivosť, život, ľudskosť…
Mnohí to však dokonca považujú za niečo úplné normálne a keď som včera počula, že ešte niektorí veria, že nedobrovoľno-dobrovoľné testovanie má zmysel a chcú sa ho zúčastniť len kvôli tomu, že za to dostanú nejakú medializovanú malú odmenu, pripomenulo mi to Indiánov, ktorí sa takto nechali vo svojej naivite kupovať za lacné cingrlátka a stratili skoro úplne všetko. Stali sa vyhnancami vo vlastnej vlasti, vydedencami vo svojej domovine.
Možno je čas otvoriť oči a vidieť to, čo sa deje v úplnej nahote. Je neľudské, aby niekto ľudí oberal takýmto spôsobom o ich dôstojnosť.
Často počúvam a čítam frázy o tom, ako musíme spoločne poraziť „tú hnusobu“. Ale prečo by sme mali poraziť „hnusobu“, ktorá neexistuje. Porazme spoločne „hnusobu“, ktorá túto vojnu proti ľudskosti spôsobila. A ňou je božstvo ZISK za každú cenu, v podobe nadmernej túžby po moci, túžby po mamone, túžby mať stále viac a a viac na úkor iných, bez ohľadu na ich životy a budúcnosť a ich dôstojnosť, bez ohľadu na celú Zem.
A práve toto božstvo ZISK má svojich verných posluhovačov, ktorí v súčasnosti rozpútali vojnu proti ľudskosti a proti nám jednoduchým ľuďom, ktorí máme len jednu túžbu, normálne žiť.

Vonku sa zotmelo a trochu premýšľam. .

28.07.2021

Premýšľam, aký je toto vlastne svet, keď sú muži bezmocní a ženy potajomky plačú, pretože nevidia nádej poraziť Zlo, ktoré sa šíri rýchlejšie ako mor… Na Slovensko príde pápež, následník Boha na zemi, ale stretnúť sa s ním môžu len očkovaní… Akého Boha? Netuším… Kedysi som deti v nedeľnej škole učila o Kristovi, ktorý sa [...]

Čas svetla. ..

25.07.2021

Včera večer som chvíľočku pozorovala ako nad obzorom ponad horu vychádza mesiac. Mäkké svetlo zasvietilo do večernej tmy a presvetlilo ju. Ráno nočnú temnotu úplne vyhnalo slnko a rozospievalo svojím jasom Zem. Áno, aj v životoch ľudí často býva tma. Tma beznádeje, neistoty, strachu, alebo smútku, nechuti žiť. Tma dní ťažká a hustá ako desivé [...]

Celoplošné AG testovanie nebolo iba klinickou štúdiou

20.07.2021

Pár týždňov po vlaňajšom „úspešnom nepovinnom, ale nanútenom testovaní“ vyšla najavo skutočnosť, že toto testovanie bolo medicínskym experimentom, ktorý bol vykonaný na občanoch tohto štátu bez ich vedomia a súhlasu. Po čase vychádza najavo, o čom som písala v článku „Stali sme sa účastníkmi sociálneho experimentu?“, a to, že na občanoch nášho [...]

vrbetice výbuch munícia sklad

Českí poslanci schválili odškodnenie za výbuchy vo Vrběticiach

30.07.2021 16:11

Necelých 700 miliónov korún (27,44 milióna eur) by si mali rozdeliť Zlínsky kraj a sedem obcí.

martin pavelka

Epidemiológ Pavelka: V budúcnosti bude potrebná aj tretia dávka očkovania

30.07.2021 15:31

Pripomenul, že delta variant koronavírusu je vysoko infekčný a každý s ním príde do styku.

protest hodžovo  prezidentský palác

Vyjadrenie názoru nemôže prerásť do agresie, reaguje na protesty prezidentka

30.07.2021 14:35

Hlava štátu konštatuje, že prijaté opatrenia zo strany vlády sa niekomu môžu zdať ako predčasné a zbytočne tvrdé, s nástupom tretej vlny sa ale podľa nej ukáže ich opodstatnenie.

NCZI capek

NCZI od pondelka posilní priestor na riešenie problémov spojených s pandémiou

30.07.2021 14:20

Call centrum Národného centra zdravotníckych informácií posilnilo 30 ľudí v takzvanom operačnom stredisku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,182
Celková čítanosť: 3961179x
Priemerná čítanosť článkov: 3351x

Autor blogu