Založ si blog

Vojna proti ľudskosti. . .

Včera aj dnes som stretávala hlúčiky ľudí, ktorí sa rozprávali o tom, čo sa deje. Mnohí boli nahnevaní, znechutení, bezradní, vystrašení, ale najviac za nich hovorili oči. V mnohých sa zračilo: Máme toho plné zuby, už dosť!
Včera večer som si pozerala skladbu z koncertu spred dvoch rokov, od jedného môjho obľúbeného skladateľa, na ktorého koncert by som veľmi rada išla…
Ktovie, či sa niečo také ešte udeje. Krásna hudba, z ktorej išla úžasná energia a plná sála nadšených ľudí, ktorí si vychutnávali jedinečnú atmosféru tej chvíle, keď hudba rozozvučí ich zmysly.
A začala som premýšľať o tom, čo sa v skutočnosti s nami všetkými deje.
To, čomu sme posledné mesiace vystavovaní, je priamym útokom na našu dôstojnosť, na našu podstatu, na ľudskosť.
Už nestačí, že tento systém prinútil mnohých z nás žiť v dlhovom otroctve spojenom s ťažkou prácou a sociálnou neistotou len kvôli tomu, aby sme mali strechu nad hlavou, mali kde spať, mali čo jesť, mali si čo obliecť.
Už nestačí, že tí, ktorí poctivo pracujú živoria zo dňa na deň v chudobe a tí, ktorí celý život pracovali sa stávajú sociálne vylúčeným spoločenstvom a sú pre tento systém príťažou.
Už nestačí, že sa na nás z médií valí špina a balast, ktorá dehonestuje a likviduje skutočnú hodnotu umenia.
Nie, asi to už nestačí na zotročenie ľudí.
Preto bolo potrebné vytiahnuť iné „zbrane“.
Preto bolo potrebné rozdúchavať vášne, vyvolávať medzi ľuďmi nenávisť a nevraživosť jedného voči druhému.
Preto bolo potrebné ľudí rozdeliť, aby boli čo najzraniteľnejší a podľahli strachu o vlastné zdravie a životy, ale najmä o zdravie a životy svojich blízkych, pretože to je pre mnohých tá najväčšia hodnota.
Preto si mnohí nechali zasahovať aj do tých najintímnejších oblastí vlastného života.
Mnohí z nás sa nesmeli rozlúčiť so svojimi blízkymi, ktorí zomierali sami opustení v nemocniciach a ani sa s nimi rozlúčiť na pohrebe. Mnohí z nás boli oddelení od svojich blízkych, rodičov a starých rodičov, vraj kvôli ich bezpečnosti. Mnohí prišli o prácu, živobytie, o sociálne istoty, budúcnosť a museli sa zadĺžiť ešte viac, len aby prežili. Mnohí z nás stratili vieru v dobro, spravodlivosť, život, ľudskosť…
Mnohí to však dokonca považujú za niečo úplné normálne a keď som včera počula, že ešte niektorí veria, že nedobrovoľno-dobrovoľné testovanie má zmysel a chcú sa ho zúčastniť len kvôli tomu, že za to dostanú nejakú medializovanú malú odmenu, pripomenulo mi to Indiánov, ktorí sa takto nechali vo svojej naivite kupovať za lacné cingrlátka a stratili skoro úplne všetko. Stali sa vyhnancami vo vlastnej vlasti, vydedencami vo svojej domovine.
Možno je čas otvoriť oči a vidieť to, čo sa deje v úplnej nahote. Je neľudské, aby niekto ľudí oberal takýmto spôsobom o ich dôstojnosť.
Často počúvam a čítam frázy o tom, ako musíme spoločne poraziť „tú hnusobu“. Ale prečo by sme mali poraziť „hnusobu“, ktorá neexistuje. Porazme spoločne „hnusobu“, ktorá túto vojnu proti ľudskosti spôsobila. A ňou je božstvo ZISK za každú cenu, v podobe nadmernej túžby po moci, túžby po mamone, túžby mať stále viac a a viac na úkor iných, bez ohľadu na ich životy a budúcnosť a ich dôstojnosť, bez ohľadu na celú Zem.
A práve toto božstvo ZISK má svojich verných posluhovačov, ktorí v súčasnosti rozpútali vojnu proti ľudskosti a proti nám jednoduchým ľuďom, ktorí máme len jednu túžbu, normálne žiť.

Pani Radičová, a kto je za to zodpovedný?

02.12.2020

Vyjadrenia bývalej premiérky pani Radičovej o tom, že táto vláda nemá žiadnu politickú kultúru som si prečítala s veľkým záujmom. Ale… Napriek tomu, že sa pani Radičová vyjadruje veľmi kultivovane a zmierlivo a určite má o politickej kultúre svoje predstavy, nepovedala to podstatné a to, kto je zodpovedný za politickú nekultúru na Slovensku. Základy tejto [...]

Papalášizmus nie je najväčším problémom nášho štátu. ..

30.11.2020

Aj keď sa to tak v dnešných dňoch zdá. Správanie sa politikov je len demonštráciou arogancie moci. Demonštráciou moci napríklad aj človeka, ktorý prednedávnom tvrdil, že poslanci sú zamestnancami ľudu a ich pracoviskom je Národná rada SR. Moci, ktorú získali v „slobodných a demokratických voľbách“, v ktorých boli zvolení za zástupcov ľudu a vďaka ktorej sa [...]

Aktivista a biznisman Matovič, nikdy nebol a nebude politikom. ..

27.11.2020

Prečo? Pretože počas svojho pôsobenia na slovenskej politickej scéne sa nikdy nesprával ako politik. Ešte aj v súčasnosti, keď je na poste premiéra, sa neustále prezentuje ako nejaký občiansky aktivista, ktorý neustále s niekým a s niečím bojuje. Doteraz vystupoval v úlohe neúnavného bojovníka proti vláde Smeru a Robertovi Ficovi, voči ktorému používal nepodložené [...]

Zuzana Čaputová

Dohovorte krízovému štábu, prosí ZMOS prezidentku

03.12.2020 14:08

Zuzana Čaputová by mala dohovoriť všetkých, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní Ústredného krízového štábu. Žiada ju o to Združenie miest a obcí Slovenska.

Arménsko / Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Pri poslednom konflikte o Karabach zomrelo vyše 5-tisíc ľudí, hlavne vojakov

03.12.2020 13:27

Boje o odtrhnutý región Náhorný Karabach medzi Arménskom a Azerbajdžanom mali tiež za následok desaťtisíce vysídlených.

matovič kollár remišová sulík

Za ľudí žiada pre otváranie škôl mimoriadnu koaličnú radu

03.12.2020 12:48, aktualizované: 13:55

Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová tvrdí, že deti nemôžu byť rukojemníkmi politických sporov.

Peter Žiga

Žiga: Nikdy som žiadne vyšetrovanie neovplyvňoval, som pripravený vypovedať

03.12.2020 12:46

Žigovho príbuzného, ktorý je syn jeho bratranca, mali podľa medializovaných informácií nedávno obviniť z karuselových podvodov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,087
Celková čítanosť: 3434544x
Priemerná čítanosť článkov: 3160x

Autor blogu