Založ si blog

Návrat atmosféry strachu päťdesiatych rokov?

Denne čítam správy v médiách, vyjadrenia pána premiéra, politikov, ale aj komentáre a názory bežných ľudí…
A spoločenská atmosféra mi pripomína tú, ktorú sme poznali z rozprávania rodičov a starých rodičov. Temnú dobu päťdesiatych rokov, keď boli ľudia prenasledovaní a súdení kvôli svojím názorom a presvedčeniu. Áno, mám na mysli režim, ktorý sa dnešná vláda a mnohí politici snažia onálepkovať ako zločinný a pritom konajú veľmi podobným spôsobom, ako to robili vtedajší politickí predstavitelia nielen v bývalom Československu, ale aj v USA, kde boli obyvatelia prenasledovaní za svoj názor a presvedčenie, takým istým spôsobom počas obdobia Mccarthyizmu.
Rozmohlo sa podávanie politicky motivovaných trestných oznámení za názory a výroky politikov, napríklad poslancov Blahu, či Kotlebu. Média denne prepierajú tieto umelo vytvorené kauzy, ktoré majú slúžiť na odpútanie pozornosti od skutočnej snahy terajšej vládnej garnitúry zaviesť v našom štáte určitý druh totality, ktorá začne cenzúrovaním názorov nielen politických oponentov, ale aj nás občanov tohto štátu.
Zneužívanie tzv. pandémie coronavírusu na upevňovanie si moci, nabralo v posledných dňoch obludné rozmery. Vulgárne vyjadrovanie sa premiéra Matoviča na adresu občanov presiahlo všetky medze aj preto, že on sám nedodržiaval vlastné nariadenia.
Manipulatívna mediálna masáž, ktorá vyvoláva v ľuďoch strach a veľké obavy z ochorenia, pomáha tejto vláde udržiavať atmosféru strachu a napätia, ale aj nespokojnosti veľkej časti občanov. Denne sa síce dozvedáme koľko bolo urobených testov a koľko bolo infikovaných, dozvieme sa i tom že pár občanov je na pľúcnej ventilácii, alebo médiá prinesú správu o tom že nejaký pacient zomrel na Covid 19, ale nikde sa nedozvieme, aký priebeh ochorenia mali ostatní infikovaní občania. A práve v atmosfére strachu a napätia táto vláda siaha na základné ľudské a občianske práva nás všetkých.
Zachádza to dokonca tak ďaleko, že na dodržiavanie protizákonných opatrení majú dohliadať silové zložky SR. Veľmi nebezpečným sa stal fakt, že premiér Matovič viackrát vo svojich vyjadreniach vyzval občanov k tomu, aby sa z nich stali doslova udavači, ktorí budú nahlasovať nepohodlných ľudí, ktorí vraj nedodržiavajú vládne nariadenia a takéto amorálne konanie považuje za niečo normálne a nazýva to občianskou angažovanosťou.
Ale je normálne žiť v atmosfére strachu, keď sa jeden človek bude báť toho druhého, aby ho neudal štátnej moci za jeho názory?
Je normálne báť sa konať a správať sa, či hovoriť podľa vlastného presvedčenia, len kvôli tomu, že nás bude prenasledovať a perzekuovať štátna moc?
Je normálne, keď sa premiér štátu správa k občanom neúctivo, vulgárne, vysmieva sa z nich a dokonca sa im vyhráža rôznymi sankciami?
Chceme žiť v takom štáte a spoločnosti, kde už teraz začína postupná cenzúra a je potláčaná sloboda slova a právo na pravdivé informácie?
Je to, čo sa deje v našom štáte forma demokracie, alebo novodobá forma totality?
Nedokázali sme sa poučiť z minulosti?
Chceme návrat do obdobia neslobody a totality, alebo nám záleží na nás samotných, na našich deťoch, na našej budúcnosti, na našom štáte a na našom národe a dokážeme povedať NIE?

Zdroje:

Podoba čisto náhodná?

Ako vyzerala chrípková epidémia v rokoch 2018/ 2019
Výzva pána premiéra k občianskej angažovanosti
Vraj zdieľanie zodpovednosti

Testovanie ako demonštrácia moci. . .

28.10.2020

Po posledných pár dňoch, keď vidíme aký názor majú na celoplošné testovanie odborníci, osobnosti, ale aj bežní ľudia, je zrejmé, že celá táto akcia je len demonštráciou moci, ktorú dostala súčasná vláda v parlamentných voľbách. Práve na tejto akcii je viac ako zrejmé, na akej úbohej úrovni je celá naša politická scéna a kto všetko má prístup k moci, ktorú [...]

Pani prezidentka, Vám neprekáža porušovanie ľudských práv vo vlastnom štáte?

27.10.2020

Pani prezidentka, nie je to tak dávno, čo ste kritizovali porušovanie ľudských práv v Číne. A čo porušovanie ľudských práv v našom štáte, kde ste jeho hlavou? Je podľa Vás úplne normálne, keď najvyšší predstavitelia porušujú Ústavu SR a ľudské práva občanov v nej zakotvené? A nielen Ústavu, ale aj zákony SR. Dali ste najavo svoj nesúhlas s diktátorským [...]

Duša národa. . .

26.10.2020

V piatok večer, keď sa zotmelo, boli sme zapáliť sviečky na hroboch. Celý cintorín bol rozsvietený kahančekmi a ľudia mlčky chodili v ich mihotavom svetle okolo hrobov. Bol to zvláštny výjav, ktorý mi zovrel srdce a tlačil slzy do očí. Kedysi, keď som bola dieťa, chodili sme na Dušičky zapaľovať sviečky na hroby práve večer a miesto posledného odpočinku našich [...]

Boris Kollár, nehoda

Mikulec o Kollárovom "taxikárčení" s vládnou limuzínou zavádza

29.10.2020 06:26

Bezpečnostní analytici spochybňujú slová ministra Romana Mikulca, že chránené osoby môžu so sebou viezť hocikoho.

koronavírus, Česko, anonymous

ONLINE: Matovič si s lídrami EÚ pohovorí o rýchlotestoch a vakcíne

29.10.2020 05:55, aktualizované: 08:28

Lídri EÚ budú mať videokonferenciu, kde plánujú hovoriť o rýchlotestoch a distribúciu vakcín. USA budú mať vakcínu najskôr v ďalšom roku.

pocasie-29-10-2020

Studený front prichádza. Rátajte s dažďom aj väčšou zimou

29.10.2020 00:00

Teplé októbrové počasie vystrieda chladnejšie, postupne bude aj pršať. Keď sa vyčasí, tak sa aj zozimí.

SR NRSR prezidentka správa ombudsmanka Patakyová BAX

Čaputová o komunikácii v čase pandémie: Neprikrášľovať ani nepreháňať

28.10.2020 22:54

Komunikácia o pandémii musí podľa prezidentky spĺňať vysoké štandardy krízovej komunikácie a súčasťou je aj nestrašiť ľudí nad potrebnú mieru.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 3311439x
Priemerná čítanosť článkov: 3130x

Autor blogu