Založ si blog

Čas hlúposti. . .

Zaráža ma, ako dlho trvá a prekvapuje ma, ako mnohí ľudia nechajú sebou manipulovať.
Prečo?
Vyhovuje im to?
Je jednoduchšie zaradiť sa do stáda a spoločne bľačať, bučať, alebo híkať, ak to zavelí vodca stáda, ako prevziať zodpovednosť sám za seba a začať premýšľať? Premýšľať o tom, aký dopad bude mať nezodpovedné konanie pre konkrétneho človeka, ale aj spoločnosť, národ, štát.
Je veľmi jednoduché vyhovárať sa na všetko možné, ako hľadať riešenia problémov a ešte jednoduchšie, tváriť sa, že je všetko v poriadku.
Nedávno sa Slováci zabávali plagiátorstvom diplomových prác našich najvyšších predstaviteľov, ale popri tom im v záplave informácií pomaly unikalo to, ako vláda začala oberať o sociálne istoty tých najchudobnejších a najzraniteľnejších v tomto štáte. Zmrazenie minimálnych dôchodkov na budúci rok je len špička ľadovca reštrikčných opatrení vlády voči vlastným občanom.
Dnes som si prečítala článok o koľko sa dôchodcom zvýšia dôchodky na budúci rok. Naozaj si prilepšia, alebo je to len vládna propaganda na zalepenie očí a úst občanov?
Nuž, realita bude úplne iná, ale za to bude môcť „inflácia“, ako sa teraz hovorí zvyšovaniu cien energií, tovaru a služieb a znižovaniu kúpyschopnosti občanov.
Denne sme masírovaní médiami o šírení koronavírusu, aj dnes pribudlo mnoho nových prípadov a na jednom z portálov som sa dozvedela, že máme 178 nových chorých prípadov.
Chorých, alebo infikovaných?
Osobne poznám štyroch ľudí, ktorí boli infikovaní, jeden z nich mal príznaky ľahkého prechladnutia, tomu druhému nebolo nič a dvaja boli kvôli vyššiemu veku hospitalizovaní a tam zohrali veľkú rolu stresový faktor a horší zdravotný stav. Strach je strach a často sú jeho následky horšie ako ochorenie samotné.
Ale o inom som chcela…
Zaujímajú sa občania o to, ako budú použité peniaze, ktoré poskytne Slovensku EÚ na pomoc pri riešení ekonomických dopadov koronakrízy. Zatiaľ sa však z médií dozvedajú len to, že vláda pripravuje reformy skoro všetkého, ale nič konkrétne, dokonca vláda rokuje za „zatvorenými dverami.“ Nuž miliardy sú miliardy… Verím, že z takých peňazí už môže mať hocikto aj búšenie srdca, hlavne ten, kto si nimi prilepší. Ale ako sa to prejaví v živote bežných občanov je nateraz prísne tajné, asi preto tie zatvorené dvere…
Vedia však občania, že túto štedrú finančnú pomoc na naštartovanie ekonomiky budú splácať ich deti a vnuci a ktovie čím ešte je podmienená táto „pomoc“.
A práve kvôli tomu, aby sa ľudia nepýtali, nežiadali od kompetentných pravdivé informácie a zodpovedné konanie je potrebný „čas hlúposti“. Preto je dôležité, aby boli ľudia rozdelení do názorovo rozdielnych stád, kde nepotrebujú premýšľať. Preto sú štvaní proti sebe, aby sa nedokázali rozprávať a spájať a správať zodpovedne nielen voči sebe, ale voči celej spoločnosti.
„Čas hlúposti“, zakrýva obrovskú nemorálnosť tých, ktorí by mali riadiť tento štát. Deje sa to celé desaťročia.
Ale ľuďom stačia tak ako v minulosti „chlieb a hry“. Chlieb, ktorý už v podstate ani nie je chlebom a hry v podobe reality show „parlamentná demokratúra“, keď ich hlavní protagonisti presviedčajú o tom, ako všetko to, čo robia, robia v prospech štátu a jeho občanov. Kým im budú ľudia toto falošné divadlo veriť a nebudú žiadať od nich zodpovednosť za ich skutky, tak „čas hlúposti“ bude stále trvať.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879838x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu