Založ si blog

Čas hlúposti. . .

Zaráža ma, ako dlho trvá a prekvapuje ma, ako mnohí ľudia nechajú sebou manipulovať.
Prečo?
Vyhovuje im to?
Je jednoduchšie zaradiť sa do stáda a spoločne bľačať, bučať, alebo híkať, ak to zavelí vodca stáda, ako prevziať zodpovednosť sám za seba a začať premýšľať? Premýšľať o tom, aký dopad bude mať nezodpovedné konanie pre konkrétneho človeka, ale aj spoločnosť, národ, štát.
Je veľmi jednoduché vyhovárať sa na všetko možné, ako hľadať riešenia problémov a ešte jednoduchšie, tváriť sa, že je všetko v poriadku.
Nedávno sa Slováci zabávali plagiátorstvom diplomových prác našich najvyšších predstaviteľov, ale popri tom im v záplave informácií pomaly unikalo to, ako vláda začala oberať o sociálne istoty tých najchudobnejších a najzraniteľnejších v tomto štáte. Zmrazenie minimálnych dôchodkov na budúci rok je len špička ľadovca reštrikčných opatrení vlády voči vlastným občanom.
Dnes som si prečítala článok o koľko sa dôchodcom zvýšia dôchodky na budúci rok. Naozaj si prilepšia, alebo je to len vládna propaganda na zalepenie očí a úst občanov?
Nuž, realita bude úplne iná, ale za to bude môcť „inflácia“, ako sa teraz hovorí zvyšovaniu cien energií, tovaru a služieb a znižovaniu kúpyschopnosti občanov.
Denne sme masírovaní médiami o šírení koronavírusu, aj dnes pribudlo mnoho nových prípadov a na jednom z portálov som sa dozvedela, že máme 178 nových chorých prípadov.
Chorých, alebo infikovaných?
Osobne poznám štyroch ľudí, ktorí boli infikovaní, jeden z nich mal príznaky ľahkého prechladnutia, tomu druhému nebolo nič a dvaja boli kvôli vyššiemu veku hospitalizovaní a tam zohrali veľkú rolu stresový faktor a horší zdravotný stav. Strach je strach a často sú jeho následky horšie ako ochorenie samotné.
Ale o inom som chcela…
Zaujímajú sa občania o to, ako budú použité peniaze, ktoré poskytne Slovensku EÚ na pomoc pri riešení ekonomických dopadov koronakrízy. Zatiaľ sa však z médií dozvedajú len to, že vláda pripravuje reformy skoro všetkého, ale nič konkrétne, dokonca vláda rokuje za „zatvorenými dverami.“ Nuž miliardy sú miliardy… Verím, že z takých peňazí už môže mať hocikto aj búšenie srdca, hlavne ten, kto si nimi prilepší. Ale ako sa to prejaví v živote bežných občanov je nateraz prísne tajné, asi preto tie zatvorené dvere…
Vedia však občania, že túto štedrú finančnú pomoc na naštartovanie ekonomiky budú splácať ich deti a vnuci a ktovie čím ešte je podmienená táto „pomoc“.
A práve kvôli tomu, aby sa ľudia nepýtali, nežiadali od kompetentných pravdivé informácie a zodpovedné konanie je potrebný „čas hlúposti“. Preto je dôležité, aby boli ľudia rozdelení do názorovo rozdielnych stád, kde nepotrebujú premýšľať. Preto sú štvaní proti sebe, aby sa nedokázali rozprávať a spájať a správať zodpovedne nielen voči sebe, ale voči celej spoločnosti.
„Čas hlúposti“, zakrýva obrovskú nemorálnosť tých, ktorí by mali riadiť tento štát. Deje sa to celé desaťročia.
Ale ľuďom stačia tak ako v minulosti „chlieb a hry“. Chlieb, ktorý už v podstate ani nie je chlebom a hry v podobe reality show „parlamentná demokratúra“, keď ich hlavní protagonisti presviedčajú o tom, ako všetko to, čo robia, robia v prospech štátu a jeho občanov. Kým im budú ľudia toto falošné divadlo veriť a nebudú žiadať od nich zodpovednosť za ich skutky, tak „čas hlúposti“ bude stále trvať.

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727171x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu