Založ si blog

Čas zázrakov. ..

Začal mi chýbať. Taký ten čas obyčajných zázrakov, ktoré vieme robiť len my, ľudia.
Mám pocit, ako keby sme na tie jednoduché zázraky zabudli, nepotrebovali ich. Už dlhšie si všímam, že ľudí nezaujímajú pekné a hodnotné veci. A možno ich ani nepotrebujú. Mnohým stačí k životu mať len naplnené biologické potreby. Mať plné brucho, zasmiať sa na stupiditách, zasexovať si, poprípade kuknúť porno. Iným stačí ku šťastiu niekoho vytočiť, naštvať, ponížiť, uraziť, pohádať sa niekým a hneď majú krajší deň. Ďalší sa naháňajú zarobiť na úkor iných nejaké tie bubáčiky, len aby ukázali ostatným na čo všetko majú. A mnohí len ťažko robia, aby mali pocit dôstojného života a mali dosť peňazí na obyčajné prežitie a na nič iné im neostáva čas.
Veď kto by sa dnes už zaťažoval milým úsmevom? Jednoduchšie je chodiť zamračený a teraz aj tak rúško všetko zakryje.
Kto by si všímal všednú, každodennú krásu drobností okolo nás? Aj tak je to tu všetko stále. A stále bude.
Načo pekné slová? Ešte by si niekto myslel, že sme slabosi a mohol by od nás niečo chcieť. Nebodaj pomoc. Jednoduchšie je len tak tárať. Hovoriť afektované, prázdne frázy, ktoré nás nič nestoja, ale v očiach iných vyzeráme tak dobre, ľudomilne.
Je veľmi jednoduché zabudnúť na zázraky. A ešte jednoduchšie zabudnúť robiť ich. Veď výhovoriek prečo nie, je dosť. A pritom stačí tak málo. Niekedy len trochu času, pár sekúnd obyčajného ľudského života, ktoré sa môžu zmeniť na zázrak. Zázrak úsmevu, radosti, pochopenia. Pár obyčajných slov povedaných v pravú chvíľu, môže urobiť v živote toho druhého veľa. Malá nezištná pomoc, alebo spontánne objatie, môžu dať nádej, tam kde sa stráca.
Čas zázrakov je veľmi vzácny, tak ako je vzácny náš čas, či život. Len či sme ešte schopní pochopiť ich vzácnosť a hodnotu a vybrať si, čo je pre nás dôležité. Či chceme vrátiť čas obyčajných zázrakov do našich životov, alebo premárnime všetky šance a chvíle, ktoré máme. Možno je to pre niekoho veľmi ľahká voľba a pre niekoho je čas zázrakov stratený, bezvýznamný čas, takým, ako je v skutočnosti jeho život.

Čo sa nám to všetkým stalo?

01.06.2020

Chceli sme zmenu. Skutočne sme ju chceli, alebo nám to bolo tak dlho a intenzívne vtĺkané do hláv, že ju chceme, až sme nakoniec tento názor prijali ako fakt, že ju chceme my občania? Skutočne to v našom štáte a vo všetkom bolo také zlé, že musela prísť zmena, ktorá ako vidieť nenechá kameň na kameni, alebo tak ako povedal pán premiér, že keď sa rúbe tak aj triesky [...]

Kvôli Matovičovi, Covidu a politikárčeniu zabúdame na to podstatné. ..

31.05.2020

Dnes sa končí máj, mesiac lásky, zamilovanosti, romantiky. Ten tohtoročný máj bol veľmi čudný. Studené, zamračené počasie s neustálym vetrom, kopírovalo stav politickej scény. Skoro stále sme nevedeli a nevieme, čo prinesie nový deň a aký vietor sa preháňa pánovi premiérovi v hlave. Mnohí sledovali a sledujú jeho vyjadrenia na tlačových besedách a statusy na FB, [...]

Ako sa brániť pred tyraniou a agresivitou?

28.05.2020

Tento článok píšem so súhlasom ľudí, ktorí denne zažívajú psychoteror od blízkeho človeka. Už dlhšiu dobu premýšľam o tom, či môže človek vlastniť iného človeka. Niektorí ľudia sú presvedčení o tom, že môžu a ku na blízkym ľuďom sa správajú ako k majetku. Začalo sa to pred mnohými rokmi, v úplne bežnej rodine. Matka, ktorej výchovné metódy boli prísne [...]

Protest francúzsko paríž demonštrácia floyd

Protesty proti rasizmu sa konali na troch kontinentoch

06.06.2020 20:43

Desaťtisíce ľudí sa zišli v mestách v Austrálii, Ázii aj Európe, aby vyjadrili hnev nad smrťou Afroameričana Georgea Floyda.

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

06.06.2020 19:48

Nehrozí však žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva, uviedla polícia.

Úrad vlády

V Bratislave sa konalo protestné zhromaždenie proti vláde

06.06.2020 19:08

Demonštranti sú nespokojný s pretrvávajúcimi protiepidemiologickými opatreniami a naďalej platným núdzovým stavom.

lekári, kĺb, transplantácia, operácia,

Na Slovensku zrealizovali minulý rok rekordný počet transplantácií

06.06.2020 18:24

Pri príležitosti Svetového dňa transplantácií to uviedli minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) a odborníci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 976
Celková čítanosť: 2904985x
Priemerná čítanosť článkov: 2976x

Autor blogu