Založ si blog

Zabudnutá Odesa. ..

Dnes som si prečítala mnoho správ. Zaujímavých, aj tých účelových. Chýbala mi však aspoň jedna malá, strohá správička, ktorá by ľuďom pripomenula jeden z najhorších zločinov proti ľudskosti, spáchaný v posledných rokoch.
Vyzerá to tak, že o podobných veciach, nie je žiaduce písať, ani hovoriť.
Dnes je šieste výročie nezmyselného masakru nevinných ľudí v Dome odborov v Odese.
Možno si mnohí povedia, že je to predsa len pár rokov a nie je potrebné pripomínať si túto tragédiu, ktorá doteraz nebola vyšetrená. Mlčia média, mlčia kompetentní, mlčia ľudia. Aj takáto dvojtvárna je Západná demokratická spoločnosť, ktorá sa tomuto vraždeniu prizerala a doteraz neurobila nič pre to, aby sa tento zvrhlý zločin proti ľudskosti vyšetril.
O masakre v Odese som prečítala mnoho informácii a práve preto si myslím, že je v záujme Západného sveta a politikov, ktorí podporovali prevrat na Ukrajine, aby pravda nevyšla na povrch.
Ale dá sa pravda umlčať? Na chvíľu možno áno, ale toto jej násilne popieranie, svedčí o skutočnom charaktere tých, ktorí zatvárali a zatvárajú oči pred neľudským vraždením. Svedčí o skutočnej vyspelosti Západného sveta, ktorý bol vystavaný na podobnom vraždení, utrpení nevinných obetí, rabovaní a drancovaní . Ak sú všetky takéto zločiny a zverstvá v ekonomickom a mocenskom záujme Západnej demokratickej spoločnosti, tak sú prehliadané, alebo podporované.
My však zabúdame na jedno. Podobná tragédia, ako bol masaker v Odese, sa môže stať v ktorejkoľvek krajine. Aj v tej našej. A môže sa dotknúť kohokoľvek z nás.
Budeme sa len ticho prizerať a mlčať a snažiť sa zabudnúť tak, ako sme zabudli na Odesu?
Alebo dokážeme nahlas povedať „ nie“, vraždeniu, ničeniu a zlu, o ktorom nám dlhé roky tvrdia, že je páchané, len pre naše dobro?
Každá nevinná obeť nezmyselného násilia v mene „vyšších princípov“ mocných sveta, si zaslúži tichú spomienku. Či už to boli obete svetových vojen, vraždenia na Balkáne, súčasných vojen v Arabskom svete, ale aj teroristických zločinov. Preto nesmieme zabúdať ani na ľudí, ktorí zahynuli v Dome odborov v Odese. Nesmieme zabúdať na ne kvôli tomu, že všetky tieto obete spájalo to, že nik z nich nechcel zomrieť. Všetci chceli žiť. Žiť svoj vlastný, možno jednoduchý a ťažký život. A práve preto ani „Masaker v Odese“ nesmie byť zabudnutý.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 09:45

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885703x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu