Založ si blog

Z čoho má obavy prezidentka Čaputová?

Zaujalo ma vyjadrenie pani prezidentky Čaputovej v súvislosti s napätou situáciou na Blízkom východe. A to veta cit. „Bolo by veľmi nevhodné a nijako by neprospelo k upokojeniu ani riešeniu, ak by sa táto téma na Slovensku spolitizovala a prípadne bola zneužitá v rámci prebiehajúcej predvolebnej kampane“.
Z čoho má pani prezidentka obavy?
Pretože takéto vyjadrenie, z viacerých dôvodov vzhľadom na to, že je predstaviteľkou opozičných politických strán a síl, pripadá zvláštne. Jedným z nich je ten, že práve tieto opozičné sily, ktoré sa snažia za každú cenu prevziať moc v krajine, doteraz spolitizovali všetko, čo sa spolitizovať dalo a z čoho mali prospech. Od vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky, až po premiestnenie skládky odpadu z jedného miesta na druhé. Ďalším dôvodom je ten, že v pozadí týchto snáh o preberanie moci, sa za chrbtami občanov pripravovala zmluva o rozmiestnení ozbrojených síl USA a vybudovaní vojenských základní na území nášho štátu. A práve predstavitelia týchto opozičných síl schvaľovali prítomnosť a vybudovanie objektov ozbrojených síl USA na Slovensku.
Alebo robia starosti pani prezidentke jej vyjadrenia na summite NATO v Londýne?
Ktovie.
Pani prezidentka vyzývala k uvážlivému hodnoteniu a komentovaniu toho, čo sa stalo v Iraku.
Lenže občania SR majú právo vedieť, čo sa v skutočnosti deje a aj to, v akom ohrození SR je tým, že členským štátom NATO.
Je dôležité aby vedeli, akému priamemu nebezpečenstvu boli a sú schopní vystaviť občanov nášho štátu tí politickí predstavitelia, ktorí sa usilujú o prítomnosť vojsk USA na Slovensku, či vybudovanie muničných skladov a prípadne aj vojenských základní.
Poukazovanie na priame ohrozenie občanov SR, nie je ani politizácia a ani zneužitie situácie na Blízkom východe v predvolebnej kampani.
Je však možné, že práve to by konečne otvorilo ľuďom oči a videli by, čo sa v skutočnosti skrýva za naučenými frázami a slovami o tom, ako títo ľudia chcú pomáhať občanom nášho štátu, alebo povedané ich slovníkom, „krajiny“ a najmä to, že sú to ľudia, ktorí by nechali vlastných občanov zomierať za mocenské záujmy inej krajiny.
V súvislosti s udalosťami posledných dní slová pani prezidentky o tom, že chce, aby sme boli krajinou, kde by sa ľudia nebáli zomierať, dávajú čoraz väčší zmysel…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

polícia

Väznil a znásilňoval ženu v rodičovskom dome. Zachránili ju skryté signály

07.12.2022 10:50

Pred sľúbenou cestou za lepším životom presvedčil ženu, aby prespala u jeho rodičov.

vlak

Pri Barcelone sa zrazili dva vlaky, zranených je 70 ľudí

07.12.2022 10:14

Vlak idúci do Barcelony narazil v stanici Montcada i Reixac do súpravy, ktorá mala takisto namierené do Barcelony.

ockovanie-covid-nfs-clanok pfizer

Prokuratúra vyšetruje nákup vakcín. Šéf Pfizeru sa už dvakrát vyvliekol z vypočutia

07.12.2022 09:36

Firma, ktorá na Slovensko dodáva najviac očkovacích látok, zaujala pozornosť europoslancov.

t72-m

USA tlačia na Berlín: Dodajte Ukrajine tanky. Leopardy však majú ísť na Slovensko

07.12.2022 09:22

Ukrajina zatiaľ žiadne tanky západnej konštrukcie nedostala, hoci o ne má záujem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882105x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu