Založ si blog

Podoby vojny. ..

Pred pár dňami sme pozerali v tv prírodopisný dokument o varanovi komodskom. V komentári zaznelo, že varan nemá na území kde žije, prirodzeného predátora. Môj potomok len lakonicky poznamenal, že má šťastie, pretože tam možno nie je ropa.
Včera média priniesli správu o zavraždení iránskeho generála Kásema Sulejmáního v Iraku, na priamy rozkaz amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten to zdôvodnil tým, že generál Sulejmání zavraždil a zranil tisíce Američanov a chystal sa zavraždiť mnoho ďalších. Pre SR a ostatných spojencov USA pod hlavičkou NATO, je táto úkladná vražda, vyhlásením vojny Iránu. Všetci tí, ktorí majú aspoň trošku prehľad o situácii na Blízkom východe vedia, kto bol generál Solejmání. A slová prezidenta Trumpa o tisícoch zavraždených a zranených Američanoch, hovoria za všetko…
Mnoho ľudí si myslí, že žijeme v mieri. Ale to už dávno nie je pravda. SR je členom vojenského paktu NATO a spojencom najväčšieho vojenského agresora vo svete USA a je spoluzodpovedná za všetky vojenské zverstvá, ktoré USA páchajú pod zásterkou NATO. Vzletné slová o obrannom pakte sú už len prázdnymi frázami a nehanebným klamstvom.
Vojna má mnoho podôb. Oproti minulosti, keď sa viedli vojny klasickým vojenským spôsobom, sú podoby novodobých vojen veľmi sofistikované. Časom sme si zvykli na nové pomenovanie „hybridné vojny“. A ľudia si ani neuvedomujú, že v skutočnosti žijú v neustálom stave vojny.
V klasických vojnách, ktoré sa vedú vojenskou agresiou, je náš štát ich súčasťou. Naši politickí predstavitelia musia slepo poslúchať rozkazy svojich vojenských nariadených a vynakladať obrovské sumy na zbrojenie.
A občania? Väčšina z nich ani netuší, čo sa deje. Už dávno boli porazení v „hybridných vojnách“, ktoré sa po páde socializmu vedú proti nim. V skutočnosti boli tlaku hybridnej vojny, v ktorej boli porazení vystavení už pred „Novembrom 89“.
Mediálna vojna, ktorá spočíva v cielenom podávaní dezinformácií, stále prináša svoje plody. Takisto ako aj cielené otupovanie citov v podobe mediálnej propagácie násilia, vraždenia a tvrdého sexu, ktoré sú považované za zábavu. Ľudia sú ovládaní pomocou vlastných pudov. Iným druhom hybridnej vojny, ktorá drží ľudí na reťaziach ako poslušných psov, je finančná vojna, ktorá prinútila ľudí žiť v dlhovom otroctve, ktoré považujú za normálne a niektorí dokonca za životný štýl, či výšku životnej úrovne.
Je to spôsobené tým, že človek je vo svojej podstate pudové stvorenie, ktoré sa dá len veľmi ťažko vychovávať a kultivovať. Oveľa jednoduchšie je spôsobiť jeho mravný a morálny úpadok a celkovú degeneráciu. Nuž a toto sa často deje práve spomínanými druhmi hybridnej vojny, ktoré sa považujú za bežnú súčasť hodnôt spoločnosti. Aj preto si ľudia ani neuvedomujú, že svojím konaním podporujú vojnové besnenie vo svete. Slepo poslúchajú a podporujú politických lokajov, ktorí ich rozoštvávajú medzi sebou a ktorí verne za svoju gážu slúžia agresorom. Presne takto to bolo aj v minulosti a ľudstvo sa doteraz nedokázalo na jeho škodu, z nej poučiť. Pretože novodobé podoby vojny sú rovnako kruté ako tie, ktoré sa viedli tisícročia a ich jediným cieľom, bolo zničiť a ovládať iných. Zbohatnúť na vraždení a smrti, utrpení a bolesti nevinných ľudí.
V súčasnosti sme zatiahnutí do vojen proti terorizmu. Proti tomu terorizmu, ktorí stvorili tí, ktorí z neho najviac ťažia a bohatnú z neho a pre ktorých ľudský život nemá hodnotu, alebo má len hodnotu peňazí, ktoré z neho môžu vyťažiť.
V súčasnosti sa prizeráme vraždeniu čelných predstaviteľov iných krajín a to dokonca v tretích krajinách. Naši slovenskí najvyšší predstavitelia mlčia, aj keď mnohí svetoví, takéto vraždenie považujú za nemorálne porušovanie medzinárodného práva a Charty OSN. Zabúdajú, že nie sme ničím výnimoční a ani chránení ako varany komodské vo svojej rezervácií, ktoré tam nemajú prirodzeného nepriateľa. Nezachráni nás ani to, že nemáme ropu, kvôli ktorej sa vedie vo svete vojnové besnenie. Sme spojenec tých, ktorí aj kvôli nej vedú vojny. „Spojenec“, ktorý nemá práva, iba povinnosti. Povinnosť vynakladať financie, ktoré štát potrebuje na nezmyselné zbrojenie, na ktorom zbohatnú len tí, ktorí vedú vojny a povinnosť zomrieť za ich mocenské záujmy.
Podoby vojny… Všetky sú desivé, aj tie ktoré sa vedú vojenskou agresiou, aj tie hybridné.
Dnes si málokto uvedomuje, že sme na prahu novej svetovej vojny. A to už nebude vojna, ktorú poznáme z učebníc, ale oveľa strašnejšia a krutejšia…
A kvôli čomu?
Kvôli chamtivosti, nenávisti, egoizmu, arogancii, bezcitnosti, nenásytnosti a šialenej túžbe po moci pár ľudí?
Podoba tejto vojny môže byť aj taká, že zbrane, ktoré kvôli tomu na planéte sú, nezničia len štáty a nezabijú len ľudí, ale aj planétu samotnú…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Somálsko útoky samovražedné bombový

Útok islamistov na somálsky hotel využívaný politikmi si vyžiadal deväť mŕtvych

28.11.2022 18:41

Bezpečnostným zložkám sa podarilo zachrániť asi 60 ľudí, ktorí vyviazli bez zranení.

Nemocnica Poprad

Súkromní lekári: Ambulantný sektor je potrebné dofinancovať

28.11.2022 18:33

Ambulancie podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov trápi okrem iného aj nárast cien energií.

ukrajina

Rusko odpálilo už 16-tisíc rakiet, veľká väčšina mierila na civilov

28.11.2022 17:32

Cieľom iba viac ako 500 rakiet boli vojenské objekty.

balistická raketa

Rusko jednostranne odložilo rozhovory o jadrovom odzbrojovaní s USA

28.11.2022 17:19

Rokovania sa mali konať tento týždeň v egyptskej Káhire.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4873960x
Priemerná čítanosť článkov: 3787x

Autor blogu