Založ si blog

Dobré ráno, pani prezidentka. ..

Nesmierne ma teší, že ste precitli a po Vašej promo akcii „Kapustnica s bezdomovcami“, ste zistili, že na Slovensku máme bezdomovcov, ľudí bez vlastnej strechy nad hlavou, ktorí sa pretĺkajú životom ako vedia.
Teší ma, že ste si konečne všimli, akým veľkým problémom na Slovensku je mať vlastnú strechu nad hlavou. Len neviem, či ste si všimli, že tento problém sem priniesla sloboda a demokracia, ktorej tak verne slúžite. Snáď nám nechcete nahovoriť, že sa chcete vrátiť do totality socializmu, ktorá zabezpečovala ľuďom strechu nad hlavou a jedno zo základných ľudských práv – právo na bývanie a tým to hlavné, zachovanie si ľudskej dôstojnosti.
Je jednoduché kritizovať porušovanie ľudských práv v Číne, alebo Rusku. Ale nevidieť tisíce ľudí bez základných ľudských práv vo vlastnom štáte, je bezcitné pohŕdanie nimi.
Teší ma aj to, že ste konečne pochopili, že človek, ktorému je odopreté základné ľudské právo, právo na bývanie, prichádza aj o ostatné práva, ktoré mu dokonca zaručuje Ústava SR. Zaujímalo by ma, či viete, koľkých ľudí pripravil o právo na bývanie Váš predchodca, ktorý ide v súčasnosti zachraňovať túto „krajinu“?
Zaujímalo by ma či viete, koľko ľudí prišlo o ľudské práva a ľudskú dôstojnosť po reformách pána Kaníka, za ktorého ministrovania pôsobil ako štátny tajomník MPSVaR „nová tvár v politike“ a jeden so samozvaných spasiteľov pán Beblavý?
Zaujímalo by ma, čo vlastne urobíte a ako chcete zmeniť situáciu na Slovensku, keď ste doteraz ako ľudsko-právna aktivistka tieto problémy nevideli.
Zaujímalo by ma, či viete, ako v skutočnosti žije väčšina občanov tohto štátu? Myslíte si, že je to slobodný život, byť zadĺžený na niekoľko desiatok rokov, len aby ste mali kde bývať? Myslíte si, že je v poriadku, že domy a byty ľudí vlastnia celé desaťročia banky? Myslíte si, že je normálne žiť v neustálom strese zo straty práce, bývania, istôt a budúcnosti?
Je veľmi milé, rozdávať kapustnicu pre Vianocami, starostlivo vybraným ľuďom v štýle veľkopanskej charity. Ale čo tí ostatní bezdomovci, medzi ktorými sú aj starí ľudia, či matky s deťmi?
Hovoriť o tom, že na Slovensku chýbajú nájomné byty, či sociálne bývanie, tesne pred Vianocami, je veľmi cynické, pretože mnoho ľudí si život na ulici nevybralo dobrovoľne. Je to zasa len nevydarená akcia Vašich poradcov a imagemakerov, ako Vám trošku zvýšiť popularitu. Inak by ste pomenovali príčinu toho, prečo je toľkým ľuďom odopretá vlastná strecha na hlavou a hlavne to, že o bývanie a ľudskú dôstojnosť ich pripravil systém, ktorý obhajujete a ktorému verne slúžite.
Vianočná almužna v podobe nie veľmi vydarenej charity nie je riešením, sú to len prázdne a lacné gestá a slová. Pretože politický a ekonomický systém, ktorý predstavujete, ťaží a žije z porušovania základných ľudských práv.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

rusko

Pavol Rusko sa v kauze Maják nádeje dohodnúť nechce, cíti sa byť nevinný

07.12.2022 11:25

Rusko mal použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101-tisíc eur na iný účel.

parlament, Mazurek, Suja, Mizík,

Siedmi poslanci z ĽSNS podporia pád vlády. Dôvodom migrácia

07.12.2022 11:22

„Neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery," reagoval Beluský.

polícia

Väznil a znásilňoval ženu v rodičovskom dome. Zachránili ju skryté signály

07.12.2022 10:50

Pred sľúbenou cestou za lepším životom presvedčil ženu, aby prespala u jeho rodičov.

vlak

Pri Barcelone sa zrazili dva vlaky, zranených je 70 ľudí

07.12.2022 10:14

Vlak idúci do Barcelony narazil v stanici Montcada i Reixac do súpravy, ktorá mala takisto namierené do Barcelony.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882157x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu