Založ si blog

Zmení sa niečo?

Ťažko, veľmi ťažko sa mi píše, keď vidím vo všetkých správach zničený horiaci dom, zúfalých ľudí, záchranárov, hasičov, ktorí sa snažia pomôcť ľuďom a uhasiť oheň po výbuchu v prešovskom paneláku. Časť mesta, v ktorom sa táto tragédia stala poznám…
Médiá sa predbiehajú, kto prinesie najnovšie správy z tragédie. Na miesto nešťastia prichádzajú politici a kompetentní ľudia. Iní zverejňujú svoje statusy na sociálnych sieťach. Mnoho ľudí prejavuje svoju ľudskú stránku a snaží sa pomôcť tým, ktorí prežili, ale prišli o všetko, alebo sa nesmú vrátiť do svojich domov. Pomáhajú mnohí…
Ale zmení sa niečo?
Pred dvoma rokmi, tragicky zahynulo sedem opatrovateliek, ktoré sa vracali z práce v Rakúsku.
Ľudia boli šokovaní z tejto tragédie. A čo sa zmenilo? Nič. Opatrovateľky sa stále prepravujú súkromnými dopravcami. Chodia pracovať do zahraničia a u nás sa stále nemá kto postarať o starých, bezvládnych a chorých ľudí.
Pred pár týždňami sa stala tragická dopravná nehoda autobusu s kamiónom. Zahynulo dvanásť ľudí, obeťami boli aj štyri maloleté deti. A čo sa zmenilo? Nič. Kamióny budú stále jazdiť preťažené, cesty budú také aké boli, s vyjazdenými koľajami po nich.
Prečo?
Lebo zisk a peniaze sú stále zlatým teľaťom, okolo ktorého tancujú tí, ktorí sa tešia terajšiemu systému a vyhovuje im to, v akom stave sa nachádza tento štát a spoločnosť.
Štát, ktorý je v skutočnosti už len riadenou kolóniou bez vlastného majetku.
Štát v ktorom je bežné porušovanie základných ľudských práv.
Štát, ktorý nie je schopný zabezpečiť vlastným obyvateľom a občanom sociálne istoty a budúcnosť.
Štát, v ktorom politici namiesto práce pre občanov, neustále ignorujú slobodné voľby a vôľu občanov a svojim správaním a neustálym preberaním moci, narúšajú politickú a ekonomickú stabilitu štátu.
Štát, v ktorom sa neriešia základné existenčné problémy jeho občanov, ale denne sa v médiách prepierajú škandály a rôzne kauzy politikov.
Štát, v ktorom je bežné a beztrestné vynášanie a únik, rôznych kompromitujúcich materiálov z policajného vyšetrovania, alebo súdneho spisu.
Štát, v ktorom vládnu média a ich mecenáši, ktorí sa stali vyšetrovateľmi, sudcami a aj katmi v jednej osobe.
Zmení sa niečo?
Uvidíme, čo prinesie čas.
Či sa aj táto tragédia, stane len zápisom v štatistike rôznych tragédii, ktoré stále pribúdajú, alebo sa kompetentní preberú a začnú konať v prospech ľudí, ktorí ostali bez domova, finančných prostriedkov, ale prišli aj o svojich drahých blízkych.

Danko „gate“. ..

29.01.2020

Tak a máme novú aféru, ktorú média predhodili publiku lačnejúcemu po lacnej zábave. Ale je to skutočne lacná zábava? Dozvedeli sme sa, že pán Danko si telefonoval so slovenskou Žužou Hari, viac »

Chcela by som. ..

26.01.2020

Chcela by som... Mnoho a takmer nič, smiať sa, plakať, pobozkať Ťa, jednoducho iba žiť... Chcela by som... Málo a pritom veľa, unavená milovaním zaspávať nahá vedľa Tvojho tela... Chcela viac »

Tak ako to vlastne je?

23.01.2020

Čítala som správy v mainstreamových médiách o utorkovom proteste „antifašistických bojovníkov“ v Levoči, ktoré organizovali strany pána Kisku a Trubana. A potom som si pozrela video, ktoré viac »

Libya

Turecko označilo Francúzsko za hlavného pôvodcu nestability v Líbyi

29.01.2020 22:06

V Líbyi vypukol chaos po povstaní z roku 2011, ktoré leteckými údermi podporilo aj NATO.

tehotná žena, žena pred pôrodom

Rakúšanky budú chodiť rodiť do Bratislavy

29.01.2020 20:47

Rodičky, ktorých pôrod sa skomplikuje, by mali začať voziť z rakúskeho Hainburgu do bratislavských nemocníc.

Andrea Kalavská

Kalavská: Slovenské zdravotníctvo je starý tanker

29.01.2020 18:51

Bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská to povedala na konferencii tieňových ministrov zdravotníctva.

kia

Žilinskej Kii hrozí zastavenie výroby

29.01.2020 18:15

Štrajk autodopravcov zašiel už do krajností. Blokáda hraníc vyústila do obmedzenia automobiliek, na ktoré je odkázané slovenské hospodárstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 889
Celková čítanosť: 2213717x
Priemerná čítanosť článkov: 2490x

Autor blogu